www.torun.pl

Toruń za Pół Ceny po raz 17-ty

Miasto
Data publikacji: 08 października 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

W piątek, 11 października 2019 roku rozpocznie się kolejna odsłona akcji Toruń za pół ceny. Na 50-procentowe rabaty torunianie i turyści mogą liczyć w 203 punktach partnerskich.

Pierwsza edycja Toruń za pół ceny odbyła się w roku 2010 – wzięło w niej udział nieco ponad 50 partnerów. Obecnie, w 17 edycji, jest ich ponad 200. Akcja od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem torunian i turystów.

- W tej edycji szczególnie bogata jest oferta kulturalna. W gronie partnerów znalazły się także największe toruńskie galerie handlowe oraz mniejsi, lokalni przedsiębiorcy działający między innymi na terenie zespołu staromiejskiego. Wszystkich mieszkańców i turystów zachęcam do wzięcia udziału w Toruniu za pół ceny - mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski.

Akcja co roku wydłuża sezon turystyczny.

- Już od kilku lat jesienne edycje organizowane są coraz później, a wiosenne szybciej. Wszystko po to, aby przyciągnąć turystów do Torunia także poza szczytem sezonu turystycznego. Uczestnicy akcji i partnerzy tego od nas oczekująwyjaśnia Ewa Banaszczuk-Kisiel, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Do trzydniowego wydarzenia przystąpili zarówno ci przedsiębiorcy, którzy od lat są partnerami Torunia za pół ceny, jak i debiutanci.

- Co roku przygotowana oferta jest coraz szersza. W pierwszych edycjach, w gronie partnerów były w większości punkty gastronomiczne, teraz przez te kilka dni można wziąć lekcję tańca czy kupić biżuterię za pół ceny. Cieszy nas to, że kiedy powstaje nowa restauracja to jej właściciele widzą w akcji okazję do promocji - zapewnia Monika Dejnecka, koordynatorka zgłoszeń do Torunia za pół ceny.

Lista partnerów znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Torunia za pół ceny.

Uwaga! Niedziela, 13 października jest niehandlowa, dlatego z zakupów za 50 procent można skorzystać jedynie w piątek i sobotę.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  14 października 2019 roku w Dworze Artusa zorganizowano miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Święto całej społeczności szkolnej było idealną okazją do wręczenia nagród Prezydenta Miasta Torunia dla nauczycieli.
 • Miasto
  16 i 17 października 2019 r. w Toruniu zostaną przeprowadzone miejskie ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Kobra-19”. Wezmą w nich udział między innymi pracownicy Urzędu Miasta, miejskie służby, policja, straż pożarna i wojsko.
 • Miasto
  W wyborach parlamentarnych 13 października 2019 roku wzięło udział 66,62 procent torunian uprawnionych do głosowania.
 • Miasto
  15 października 2019 roku podpisano umowę na budowę Klubu Ucznia, który ma funkcjonować przy I Liceum Ogólnokształcącym.
 • Inwestycje, Miasto
  Zakończyły się prace w Centrum Innowacyjnej Edukacji, które powstało w dawnych Młynach Toruńskich. Nowy budynek został już przekazany w użyczenie Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.
 • Miasto
  Przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe znów będą rywalizować w zbiórce makulatury. Placówki, które zbiorą najwięcej surowców wtórnych otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 275 tys. zł. Nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy najaktywniej włączą się w zbiórkę.
 • Rozpoczęły się nowe nasadzenia w ramach projektu "Zielona Brama Gotyckiej Starówki". Nowym zagospodarowaniem objęte są skwery w rejonie Muzeum Etnograficznego i CKK Jordanki.
 • 14 października 2019 r. o godz. 13.00 w Centrum Kultury Dwór Artusa odbędą się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których zostaną wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Torunia najlepszym pedagogom.
 • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu organizuje w dniach 18-19 października 2019 r. akcję „Na torach prawa”, podczas której radcowie prawni i aplikanci radcowscy z Izby będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.
 • Rada Miasta Torunia na sesji 10 października 2019 r. wypełniając wymogi ustawy o ustroju sądów powszechnych dokonała wyboru ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.
 • Do 2025 roku w Toruniu ma powstać siedziba Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Będzie to wspólna inwestycja Skarbu Państwa i Gminy Miasta Toruń.
 • 13 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ul. Mickiewicza 57. Dawny budynek mieszkalny po zakończeniu prac będzie służyć społeczności lokalnej.
 • 1 października 2019 roku oficjalnie zainaugurowany zostanie Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego. Przez dwa tygodnie torunianie mogą wziąć udział w kilkudziesięciu festiwalowych wydarzeniach i przyglądać się rywalizacji 22 młodych skrzypków z 13 krajów.
 • W środę 2 października 2019 r. na skrzyżowaniach ulic Kraszewskiego - Matejki, Kraszewskiego - Moniuszki nie będzie działała sygnalizacja świetlna.