www.torun.pl

Toruń za Pół Ceny po raz 17-ty

Miasto
Data publikacji: 08 października 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

W piątek, 11 października 2019 roku rozpocznie się kolejna odsłona akcji Toruń za pół ceny. Na 50-procentowe rabaty torunianie i turyści mogą liczyć w 203 punktach partnerskich.

Pierwsza edycja Toruń za pół ceny odbyła się w roku 2010 – wzięło w niej udział nieco ponad 50 partnerów. Obecnie, w 17 edycji, jest ich ponad 200. Akcja od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem torunian i turystów.

- W tej edycji szczególnie bogata jest oferta kulturalna. W gronie partnerów znalazły się także największe toruńskie galerie handlowe oraz mniejsi, lokalni przedsiębiorcy działający między innymi na terenie zespołu staromiejskiego. Wszystkich mieszkańców i turystów zachęcam do wzięcia udziału w Toruniu za pół ceny - mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski.

Akcja co roku wydłuża sezon turystyczny.

- Już od kilku lat jesienne edycje organizowane są coraz później, a wiosenne szybciej. Wszystko po to, aby przyciągnąć turystów do Torunia także poza szczytem sezonu turystycznego. Uczestnicy akcji i partnerzy tego od nas oczekująwyjaśnia Ewa Banaszczuk-Kisiel, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Do trzydniowego wydarzenia przystąpili zarówno ci przedsiębiorcy, którzy od lat są partnerami Torunia za pół ceny, jak i debiutanci.

- Co roku przygotowana oferta jest coraz szersza. W pierwszych edycjach, w gronie partnerów były w większości punkty gastronomiczne, teraz przez te kilka dni można wziąć lekcję tańca czy kupić biżuterię za pół ceny. Cieszy nas to, że kiedy powstaje nowa restauracja to jej właściciele widzą w akcji okazję do promocji - zapewnia Monika Dejnecka, koordynatorka zgłoszeń do Torunia za pół ceny.

Lista partnerów znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Torunia za pół ceny.

Uwaga! Niedziela, 13 października jest niehandlowa, dlatego z zakupów za 50 procent można skorzystać jedynie w piątek i sobotę.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Biznes, Miasto
  Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • Eko, Miasto
  Do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie eternitowe pokrycia dachowe. Właściciele nieruchomości mogą składać w Urzędzie Miasta Torunia wnioski o dotacje na ten cel.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto, Sport
  Rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu dzieci i młodzieży – dotacje trafią do 59 toruńskich klubów sportowych.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.
 • Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XXV edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „Jestem bezpieczna”.
 • Trwa przebudowa ulicy Gdańskiej. Dzięki sprzyjającej pogodzie zaawansowanie prac osiągnęło już 40%, choć umowny termin zakończenia prac przypada dopiero na lipiec.
 • 25 lutego 2020 roku prezydent Torunia Michał Zaleski i dyrektor Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage Kazimierz Suwała podpisali akt notarialny, na mocy którego Gmina Miasta Toruń przekazała pod budowę ECF grunt w sąsiedztwie ulic: al św. Jana Pawła II, aleja Solidarności, Czerwona Droga. To tam w 2025 otwarte ma zostać nowoczesne centrum...
 • Już niebawem ruszy przebudowa ulicy Mazowieckiej w Toruniu. 27 lutego drogowcy zapraszają na spotkanie w tej sprawie.
 • 18. edycja akcji Toruń za pół ceny odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r.
 • 24 lutego 2020 roku w Domu Muz przy ul. Okólnej prezydent Michał Zaleski i miejscy urzędnicy spotkali się z mieszkańcami osiedla Rudak.
 • Od 25 lutego 2020 r. w Arenie Toruń trwać będą halowe mistrzostwa świata lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną „Virtus 2020”. W naszej hali o medale będzie rywalizować blisko 100 sportowców z trzech kontynentów.