Toruń z tytułem „Złota Gmina na 5” | www.torun.pl

Toruń z tytułem „Złota Gmina na 5”

Biznes, Miasto
Data publikacji: 19 listopada 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika informuje o zdobyciu przez Toruń tytułu "Złota gmina na 5"

W najnowszej edycji badania „Gmina na 5” 2019/2020 Toruń otrzymał tytuł „Złotej Gminy na 5”. Wyniki ogłoszono podczas telekonferencji organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w dniu 19 listopada 2020 roku.

Tytuł „Złotej Gminy na 5” przyznawany jest jednostkom samorządu terytorialnego, które w ostatnich badaniach uzyskały miano „Gminy na 5”. Warto dodać, że aby zostać zdobywcą tytułu „Złotej Gminy na 5”, najpierw trzeba być trzykrotnie „Gminą na 5”, co udało się Toruniowi uzyskać w poprzednich edycjach wspomnianego badania.

Celem badania jest ocena komunikacji elektronicznej z poszczególnymi jednostkami samorządu terytorialnego, użyteczności oficjalnych witryn internetowych dedykowanych inwestorom i przedsiębiorcom, prowadzonych przez poszczególne gminy oraz kontaktu drogą elektroniczną z pracownikiem odpowiedzialnym za obsługę inwestorów  z użyciem metody „tajemniczego klienta” w języku polskim i angielskim.

- Po raz kolejny zdobywamy tytuł „Złotej Gminy na 5”. To pokazuje, że dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców, które realizujemy w działalności Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu działają i są ważne szczególnie w dobie pandemii, gdy kontakt z firmami w wersji online jest kluczowy dla prowadzenia procesu inwestycyjnegopodkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Spośród „gmin na piątkę” tytułem „Złota Gmina na 5” wyróżnione zostały Gdańsk, Człuchów, Poniatowa, Poznań, Ochota, Toruń, Targówek oraz Rydułtowy. Gminy te w tegorocznej edycji rankingu uzyskały minimum trzeci raz standardowe wyróżnienie „Gmina na 5”.

Wyniki badań ogłosiła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Badania prowadzone były przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy InstytuciePrzedsiębiorstwa SGH. Pełen raport można pobrać ze strony internetowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej
  Kultura, Miasto
  Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.
 • Na zdjęciu Michał Piwoński w biegu
  Miasto, Sport
  Uczeń klasy 2 V LO w Toruniu, Mikołaj Piwoński, został powołany do lekkoatletycznej kadry narodowej.
 • widok budynku z muralem
  Kultura, Miasto
  Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • Prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  List Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego do redaktora naczelnego portalu Wyborcza.pl, Jarosława Kurskiego, będący odpowiedzią na zarzuty dotyczące domniemanych „strat” Bydgoszczy w rywalizowaniu z Toruniem o instytucje i fundusze.
 • Na zdjęciu: montaż nowych wiat przystankowych na Placu Rapackiego
  MZK
  Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni.
 • Dzisiaj, 2 grudnia 2020 r. obchodzimy siedemdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci jednego z Honorowych Obywateli Torunia, Edwarda Śmigłego-Rydza.
 • Młodzieżowy Dom Kultury wToruniu ogłasza konkurs plastyczny z cyklu „Niepodległość – Wolność – Rozwój” pod hasłem „Polski Bałtyk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.
 • Powiatowa Komisja Lekarska poszukuje lekarzy do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. W przyszłym roku odbędzie się ona w terminie od 1 lutego do 16 kwietnia.
 • W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 26 lat od śmierci Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia, pionierki toruńskiej pedagogiki i pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 • Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje, że koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 9105 osób. Liczba zakażonych od początku pandemii w całym kraju zbliża się do miliona. W Toruniu od wczoraj zakażenie zdiagnozowano u 151 osób.