Toruń z tytułem „Złota Gmina na 5” | www.torun.pl

Toruń z tytułem „Złota Gmina na 5”

Biznes, Miasto
Data publikacji: 19 listopada 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Grafika informuje o zdobyciu przez Toruń tytułu "Złota gmina na 5"

W najnowszej edycji badania „Gmina na 5” 2019/2020 Toruń otrzymał tytuł „Złotej Gminy na 5”. Wyniki ogłoszono podczas telekonferencji organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w dniu 19 listopada 2020 roku.

Tytuł „Złotej Gminy na 5” przyznawany jest jednostkom samorządu terytorialnego, które w ostatnich badaniach uzyskały miano „Gminy na 5”. Warto dodać, że aby zostać zdobywcą tytułu „Złotej Gminy na 5”, najpierw trzeba być trzykrotnie „Gminą na 5”, co udało się Toruniowi uzyskać w poprzednich edycjach wspomnianego badania.

Celem badania jest ocena komunikacji elektronicznej z poszczególnymi jednostkami samorządu terytorialnego, użyteczności oficjalnych witryn internetowych dedykowanych inwestorom i przedsiębiorcom, prowadzonych przez poszczególne gminy oraz kontaktu drogą elektroniczną z pracownikiem odpowiedzialnym za obsługę inwestorów  z użyciem metody „tajemniczego klienta” w języku polskim i angielskim.

- Po raz kolejny zdobywamy tytuł „Złotej Gminy na 5”. To pokazuje, że dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców, które realizujemy w działalności Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu działają i są ważne szczególnie w dobie pandemii, gdy kontakt z firmami w wersji online jest kluczowy dla prowadzenia procesu inwestycyjnegopodkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Spośród „gmin na piątkę” tytułem „Złota Gmina na 5” wyróżnione zostały Gdańsk, Człuchów, Poniatowa, Poznań, Ochota, Toruń, Targówek oraz Rydułtowy. Gminy te w tegorocznej edycji rankingu uzyskały minimum trzeci raz standardowe wyróżnienie „Gmina na 5”.

Wyniki badań ogłosiła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Badania prowadzone były przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy InstytuciePrzedsiębiorstwa SGH. Pełen raport można pobrać ze strony internetowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.