Toruń pierwszym z 7 Cudów Polski ! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Toruń pierwszym z 7 Cudów Polski !

Kultura, Miasto
Data publikacji: 20 października 2018
Autor: Małgorzata Litwin

Z blisko 16 tysiącami głosów Zespół Staromiejski w Toruniu zajął pierwsze miejsce w konkursie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” World Travel Show. Drugie miejsce przypadło zamojskiej starówce, trzecie - ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Plebiscyt internetowy miał dwa etapy. W pierwszym z początkowej listy 64 najpiękniejszych i najciekawszych miejsc oraz budynków na mapie Polski internauci i kapituła konkursu wyłonili 32 miejca. W finale natomiast głosujący wytypowali tytułową siódemkę. Głosowanie trwało do 12 października 2018 r. Toruń znalazł się na pierwszym miejscu.

Zwycięskich „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości” zostało ogłoszonych podczas uroczystej gali, która odbyła się na III Międzynarodowych Targach World Travel Show 19 października 2018 r. w Nadarzynie. Targi te są miejscem spotkania miłośników podróży i prezentacji oferty ciekawych miejsc i najnowszych trendów w turystyce. W tegorocznych targach bierze udział 800 wystawców, w tym 300 z 80 krajów i regionów z całego świata. Wśród gości imprezy są: ambasady, przedstawicielstwa miast i regionów, biura podróży, przewoźnicy, hotele, centra rozrywki i wypoczynku oraz stowarzyszenia turystyczne. Z widzami spotkają się także w tym roku znani podróżnicy: Andrzej Bargiel, Beata Pawlikowska, Aleksander Doba i Martyna Wojciechowska, która jest patronką całego wydarzenia.

O zwycięstwo Toruń walczył w prestiżowej stawce (kliknij grafikę i powiększ)


Nagrodę w imieniu Torunia odebrała z rąk Martyny Wojciechowskiej
dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki UMT Ewa Banaszczuk-Kisiel

Toruń ma na targach swoje stoisko w strefie 7 Cudów Polski. Nasza ekspozycja przyciąga widzów zapachem toruńskich pierników, których można skosztować albo samodzielnie je przygotować. Goście naszego stoiska mogą zagrać w toruńską wersję gry Monopoly. Do wizyty w grodzie Kopernika zaprasza też toruńska rodzina podróżników Łopacińskich. 

Targi w Nadarzynie potrwają do 21 października 2018 r. Toruń prezentuje się na nich juz po raz trzeci.

Toruńskie stoisko na targach turystycznych w Nadarzynie

 

Zdjęcie panoramy Torunia: Łukasz Klimkiewicz

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.