www.torun.pl

Torhum z rabatem

Miasto
Data publikacji: 13 marca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wprowadza rabat na sprzedaż środka poprawiającego właściwości gleby. Promocja będzie obowiązywać od 15 marca 2019 roku.

Rozpoczynają się prace w ogródkach i na działkach. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu wprowadza 50-procentowy rabat na zakup środka poprawiającego właściwości gleby pn. Torhum. Cena produktu w promocyjnej cenie wynosić będzie 21,60 zł brutto (20,00 zł netto) za tonę.

- Torhum produkujemy w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Kociewskiej z odpadów ulegających biodegradacji oraz z mieszanki odpadów z zieleni miejskiej – mówi prezes MPO Piotr Rozwadowski. Środek jest przeznaczony do rekultywacji gruntów, ponieważ przywraca im pierwotną wartość użytkową. Torhum zwiększa zawartość próchnicy w glebie, poprawia jej strukturę i zdolność zatrzymywania składników pokarmowych. Dostarcza też roślinom azotu, fosforu, potasu oraz wapnia i magnezu naturalnego pochodzenia. Składniki te zapewniają prawidłowy wzrost roślin.

Torhum sprzedawany będzie z rabatem od 15 marca do końca czerwca 2019 roku lub do wyczerpania zapasów.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 56 610 80 04 oraz w Biurze Obsługi Klienta MPO 56 63 98 124/125, e-mail: bok@mpo.torun.pl.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.