www.torun.pl

Tor-Tor zmodernizowany

Data publikacji: 06 września 2006
Autor: admin_vobacom


Drugi etap modernizacji Tor-Toru został zakończony. 8 września 2006 r. prezydent Michał Zaleski otworzy odnowione lodowisko. Tego samego dnia rozegrany zostanie mecz hokejowy TKH Toruń i Zagłębia Sosnowiec na inaugurację sezonu hokejowego 2006/2007.

Bardzo szeroki zakres modernizacji rozłożono na dwa etapy. W 2005 r. wymieniono przede wszystkim starą taflę lodowiska na ekologiczną i nowoczesną. W ramach drugiego etapu, rozpoczętego w sierpniu ub.r. i zakończonego rok później, przebudowano zespół wejściowy lodowiska, zaplecze z szatniami, magazynami, toaletami, wypożyczalnia łyżew, kawiarnią i tarasami widokowymi. Obiekt zaopatrzono w nowe instalacje, odnowiono również otoczenie hali. Wymieniono również wszystkie krzesełka – będzie ich obecnie 2996 plus 16 stanowisk reporterskich i 105 w sektorze gości honorowych.

Modernizacja lodowiska była zadaniem wpisanym do budżetu miasta Torunia. Gmina zatem pokryje koszty z nią związane - łączne koszty inwestycji sięgają 10,5 mln zł.

Otwarcie obiektu z udziałem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego nastąpi 8 września 2006 r. o godz. 17.30. Godzinę później hokeiści TKH Toruń i Zagłębia Sosnowiec rozpoczną pierwszy mecz ligowy w odnowionej hali i zainaugurują sezon hokejowy 2006/2007.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Miasto
  Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.
 • 18. edycja akcji Toruń za pół ceny odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r.
 • Do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie eternitowe pokrycia dachowe. Właściciele nieruchomości mogą składać w Urzędzie Miasta Torunia wnioski o dotacje na ten cel.
 • Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XXV edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „Jestem bezpieczna”.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu dzieci i młodzieży – dotacje trafią do 59 toruńskich klubów sportowych.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.