Tor-Tor i Hala SP 14 z dofinansowaniem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Tor-Tor i Hala SP 14 z dofinansowaniem

Miasto, Sport
Data publikacji: 31 października 2022
Autor: Filip Tomasik

Toruń otrzymał ponad 5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na dwa miejskie obiekty ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu Sportowa Polska 2022. Wydział Sportu i Rekreacji pozyskał na modernizację Lodowiska Tor-Tor im. Józefa Stogowskiego kwotę 2.575.000 zł a na budowę Sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Hallera 79 - 2.717.900 zł.

Pod koniec marca br. Gmina Miasta Toruń złożyła dwa wnioski o dofinansowanie zadań w ramach środków finansowych pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu Sportowa Polska 2022.

Ministerstwo Sportu i Turystyki w dniu 28 października 2022 r. ogłosiło protokół przyznanych dofinansowań. Toruń otrzymał dofinansowanie na obydwa wnioski złożone do MSiT.

GMT złożyła wniosek w ramach Grupy I, tj. budowa, remont lub przebudowa przyszkolnej infrastruktury sportowej, o dofinansowanie zadania pn. "Budowa sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Hallera 79 w Toruniu". W ramach zadania zaplanowano budowę budynku sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym, widownią i łącznikiem nadziemnym łączącym projektowany obiekt z budynkiem Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul.Hallera. Dofinansowanie, które mogła otrzymać Gmina to maks. 33% kosztów całkowitych zadania związanych z funkcją sportową obiektów. Koszt całkowity zadania: 8.277.884,97 brutto, kwota wnioskowana: 2.731.702,00 zł (brutto) (33% kosztów kwalifikowanych), wkład własny: 5.546.182,97 zł (brutto). Po przeanalizowaniu wniosku Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Gminie Miasta Toruń na powyższe zadanie kwotę 2.717.900 zł, która zostanie wypłacona w dwóch transzach, w 2022 r. 217.900 zł, a w 2023 r. 2.500.000 zł.

Drugi wniosek został złożony w ramach Grupy II, tj. "Modernizacja infrastruktury sportowej służącej klubom sportowym, o dofinansowanie zadania pn. Modernizacja lodowiska Tor-Tor im. Józefa Stogowskiego w Toruniu na potrzeby szkolenia sportowego w zakresie sportu wyczynowego". W ramach zadania zaplanowano wymianę band zgodnie z regulaminem PZHL (dostosowanie do wytycznych IIHF), wymianę maszynowni chłodniczej, wymianę oświetlenia na energooszczędne, wymianę systemu osuszania powietrza, remont zaplecza szatniowo-sanitarnego wraz z ciągami komunikacyjnymi oraz modernizację systemu grzewczego. Dofinansowanie, które mogła otrzymać Gmina to maks. 50% kosztów całkowitych zadania związanych z funkcją sportową obiektów. Koszt całkowity zadania: 6.334.500 brutto, kwota wnioskowana: 3.167.250 zł (brutto) (50% kosztów kwalifikowanych), wkład własny: 3.167.250 zł (brutto). Po przeanalizowaniu wniosku Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Gminie Miasta Toruń na powyższe zadanie kwotę 2.575.000 zł, która zostanie wypłacona w dwóch transzach, w 2022 r. 575.000 zł, a w 2023 r. 2.000.000 zł.

Fot. Sławomir Kowalski 

Najczęściej czytane aktualności

 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Dwoje ludzi na przystanku MZK w zimowej szacie_autobus na Okólną
  Miasto, MZK
  Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...
 • Sztuka Natury - te dwa słowa to hasło wywoławcze dla osób w sposób szczególny wrażliwych na zmienność, delikatność i piękno natury. W pierwszy weekend grudnia, spotkają się oni w toruńskich galeriach i centrach kultury, gdzie już po raz piętnasty zagości „Sztuka Natury” Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą, Toruń 2022....