Thorunium dla Pawła Piotrowiaka | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Thorunium dla Pawła Piotrowiaka

Biznes, Miasto
Data publikacji: 23 czerwca 2015
Autor: Małgorzata Litwin

Paweł Piotrowiak, działacz toruńskiego oddziału NOT, otrzyma Medal Honorowy Prezydenta Miasta Torunia Thorunium.

To najwyższe wyróżnienie, jakie może przyznać prezydent Torunia. Są nim honorowane m.in. instytucje, firmy, organizacje i stowarzyszenia w rocznicę powstania lub w uznaniu zasług dla miasta. Posrebrzany, okrągły medal o średnicy 90 mm, wykonany jest wg projektu Alicji Majewskiej. Na rewersie znajduje się herb Torunia z bramy Ratusza Staromiejskiego oraz zwój papirusu z wyodrębnionym miejscem na grawerowany napis dedykacyjny. W centralnym punkcie awersu umieszczone jest gotyckie okno, za którym widać symbol układu heliocentrycznego i panoramę Torunia oraz napis "Thorunium".

Odznaczenie zostanie wręczone 23 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w Dworze Artusa podczas dorocznego rozdania Nagród Prezydenta Miasta Torunia z okazji Święta Miasta.

Paweł Piotrowiak to niezwykle zasłużony działacz Naczelnej Organizacji Technicznej w Toruniu. Dzięki m.in. jego staraniom w 1984 r. rozpoczął działalność Zespół Usług Technicznych przy Radzie Wojewódzkiej NOT w Toruniu. Po otrzymaniu w 1986 r. Złotego Krzyża Zasługi prowadził i rozwijał swoją działalność społeczną, przede wszystkim w Radzie Toruńskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz Polskim Zrzeszeniu Inżynierów i Techników Sanitarnych.

W 1991 r. doprowadził do uzyskania przez Radę Toruńską FSNT NOT osobowości prawnej, a w 1992 r. sfinalizował przekształcenie Zespołu Usług Technicznych w Toruński Klub Technika NOT Spółka z o.o. Od 2000 r. prowadził aktywne i skuteczne działania w sprawie budowy Toruńskiego Domu Technika. Jest ogromną zasługą Pawła Piotrowiaka fakt, że po latach starań polegających na zakupie posesji, przygotowaniu projektu, zabezpieczeniu i pozyskiwaniu finansów w dniu 15.10.2010 r. siedziba toruńskiego NOT została oficjalnie otwarta.

W październiku 2010 r. podczas otwarcia Domu Technika przy ul. Piernikarskiej

Jest członkiem Zarządu Rady Toruńskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Jako przedstawiciel NOT uczestniczył w wielu przedsięwzięciach na rzecz miasta i regionu organizując coroczne Dni Techniki i cieszące się wielką popularnością konkursy: „Przegląd Osiągnięć Technicznych Torunia” i „Osiągnięcia w Technice i Ochronie Środowiska”. W latach 1996-1997 był członkiem zespołu opracowującego strategię rozwoju województwa, w 1999 r. został członkiem Społecznej Rady Konsultacyjnej Marszałka Województwa ds. Strategii Rozwoju Woj. Kuj-Pom. W latach 2000-2003 wchodził w skład Komitetu Organizacyjnego I i II Forum Gospodarczego Woj. Kuj-Pom, a w latach 2004 - 2006 był członkiem panelu ekspertów ZPORR w dziedzinie ochrony środowiska. Jako członek Zarządu Rady Toruńskiej odpowiedzialny za współpracę z miastem uczestniczył w pracach komisji Ochrony Środowiska Rady Gminy i Miasta Torunia (1986-1998) oraz Komisji Budżetu i Rozwoju Miasta Rady Gminy i Miasta Torunia (1998-2003). Działalność Pawła Piotrowiaka wysoko oceniono-został wyróżniony Złotą i Srebrną Odznaką Honorową NOT, w 2010 r – Odznaką Diamentową, Odznaką Zasłużony dla Rady Toruńskiej, Srebrną Odznaką za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (1998r). Jest prezesem Oddziału Toruńskiego PZITS od 1981 r. Z jego inicjatywy od 1985 r. organizowane są do dziś krajowe konferencje „Ochrona jezior i metody ich ochrony” (obecnie pn. „Ochrona i rekultywacja jezior”, co dwa lata) i regionalne n/t ochrony wód i funkcjonowania parków krajobrazowych. Jest pomysłodawcą i organizatorem corocznych (od 2005 r.) międzynarodowych konferencji „Zieleń miejska-naturalne bogactwo miasta”.

Władze Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych nadały mu tytuł Honorowego Członka oraz srebrną i złotą odznakę PZITS. Paweł Piotrowiak cieszy się wielkim szacunkiem w środowisku technicznym, także wśród władz miasta i regionu.

Najczęściej czytane aktualności

  • Odpowiedź ZPMT na pismo Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
    Miasto
    Odpowiedź Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia Zbigniewa Fiderewicza na pismo Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dot. podjęcia aktualizacji opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych Skarbu Państwa położonych w Toruniu przy ul. Droga Starotoruńska 1.
  • Mur odwzorowany w nawierzchni jezdni
    Drogi, Miasto
    Podczas przebudowy Bulwaru Filadelfijskiego, w jego zachodniej części, odkryty został mur oporowy wiślanej skarpy. Obiekt został zbadany, a następnie zasypany. Teraz jego położenie zostało uwzględnione w nawierzchni jezdni, która nad nim przebiega.
  • Na zdjęciu: zawodnicy - urzędnicy w niebieskich koszulkach stoją na boisku siatkarskim
    Miasto, Sport
    Od 11 do 14 kwietnia 2024 r. w Redzie odbywały się XXVI Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej, w których udział wzięła reprezentacja Urzędu Miasta Torunia.
  • Kultura, Miasto
    22. edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki będzie przyświecało hasło OTWARTOŚĆ. To właśnie wokół niego przygotowano bogaty, różnorodny i atrakcyjny program Festiwalu, formy imprez i rozwiązania organizacyjne.
  • Brązowy medal ME w boksie
    Miasto, Sport
    Sandra Van Der Zanden, zawodniczka klubu MKSW Pomorzanin Toruń, została brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek w boksie w kategorii +81 kg. Zawody odbyły się w dniach 02-15 kwietnia chorwackim Porecu.
  • MZK
    Od poniedziałku 15 kwietnia 2024 r. zwiększy się częstotliwość kursowania na kilku liniach autobusowych.
  • Stowarzyszenie Pozytywnie Mocni rozpoczyna realizację programów rekomendowanych "Spójrz Inaczej" dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6!
  • Koncert gitarowy Janusza Strobla i wręczenie "Thorunium" Annie Broniewicz uczciły 12 kwietnia 2024 r. jubileusz 30-lecia Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium – Toruń".
  • W 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 81. rocznicę ujawnienia zbrodni na Placu 4 Czerwca otwarta została wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”. Wydarzenie miało miejsce 12 kwietnia 2024 r.
  • Zespół Rękodzieła Artystycznego "Klub Supełek" funkcjonujący przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury 12 kwietnia 2024 r. w Młynie Kultury obchodził jubileusz 45-lecia.
  • Od poniedziałku 15 kwietnia 2024 r. zwiększy się częstotliwość kursowania na kilku liniach autobusowych.
  • Na Bulwarze Filadelfijskim zakończył się montaż dwóch pomostów, służących do obsługiwania łodzi flisaczych, które już przeszły rejsy testowe na Wiśle.
  • Wiosna zachwyca rozkwitającą przyrodą, a jeśli ktoś chce wpuścić zieleń do swojego domu, zachęcamy do udziału w dwudniowym Festiwalu Roślin w Arenie Toruń. Przed nami w ten weekend także koncerty, spektakle, wystawy i warsztaty, np. w ramach wystaw w CSW.
  • 11 kwietnia 2024 roku w Hotelu Filmar odbyła się uroczysta inauguracja nowej Grupy BNI Premium w Toruniu – jednej z największych inicjatyw biznesowych w północnej Polsce. Celem Grupy BNI Premium jest połączenie właścicieli dużych firm, by dzięki synergii i współpracy poszerzać działalność o nowe rynki zbytu, optymalizować procesy w firmach,...