Testy na Motoarenie | www.torun.pl

Testy na Motoarenie

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 23 października 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Dwóch medyków w kombinezonach pochyba się nad otwartym oknem samochodu osobowego, aby pobrać wymaz

Od piątku 23 października 2020 r. czynny jest nowy punkt pobrań materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego na obecność wirusa SARS-Cov-2 w specjalnie ustawionych namiotach na Motoarenie.             

Punkt na Motoarenie został uruchomiony przez Miejską Przychodnię Specjalistyczną w Toruniu. Obsługuje zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych, którym wymaz pobierany jest bez konieczności wysiadania z samochodu, tzw. drive thru. Wykonywane są tam testy finansowane przez NFZ.

- Miejsce to zostało przygotowane wielkim wysiłkiem 8. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Zostało przez nich zorganizowane w błyskawicznym tempie praktycznie w ciągu jednego dnia – powiedział prezydenty Michał Zaleski.

Tuż przed otwarciem punktu, w dniu 23 października komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej użyczył dwa kontenery, sztabowy i socjalny, potrzebne do obsługi tego miejsca.

W ciągu pierwszych trzech godzin funkcjonowania punktu z możliwości badania skorzystało ponad 100 osób – 60 pieszych i 45 samochodów, w których znajdowała się czasem więcej niż jedna osoba.
                     
Pobranie materiału wykonywane jest w punkcie na Motoarenie we wszystkie dni tygodnia w godz. 10:00-16:00. Rejestracja telefoniczna pod nr 506 325 200 oraz 506 324 235 czynna jest w godzinach pracy punktu, ale nie jest wymagana.

Dojazd do punktu pobrań – wyłącznie od Szosy Bydgoskiej.
                                                                                                                                                                                                                                                           
W dniu 26 października 2020 r. Miejska Przychodnia Specjalistyczna uruchomi kolejny punkt poboru materiału biologicznego przy ul. Uniwersyteckiej 17 – wejście D od dziedzińca. Będzie on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00; w sobotę i niedzielę od 9:00-11:00. Rejestracja telefoniczna pod nr: 506 324 054 w godzinach pracy punktu (rejestracja telefoniczna nie jest wymagana).


Cały czas działają dotychczasowe punkty pobrań:

Alab Laboratoria Sp z o.o.
    • ul. Grudziadzka 51B
    • Kontakt z placówką: tel. 665 787 368
    • Godziny przyjęć:
poniedziałek-piątek: 14:00-16:00
sobota: 10:00-12:00
niedziela: 08:00-10:00
  
Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ w Toruniu
    • ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 1
    • Kontakt z placówką: tel. 697 667 669 w godz. 10:00-12:00
    • Godziny przyjęć: poniedziałek-niedziela: 10:00-12:00
 
 Fot. główne: Wojtek Szabelski

Fot. Sławomir Kowalski


Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej
  Kultura, Miasto
  Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.
 • Na zdjęciu Michał Piwoński w biegu
  Miasto, Sport
  Uczeń klasy 2 V LO w Toruniu, Mikołaj Piwoński, został powołany do lekkoatletycznej kadry narodowej.
 • widok budynku z muralem
  Kultura, Miasto
  Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • Prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  List Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego do redaktora naczelnego portalu Wyborcza.pl, Jarosława Kurskiego, będący odpowiedzią na zarzuty dotyczące domniemanych „strat” Bydgoszczy w rywalizowaniu z Toruniem o instytucje i fundusze.
 • Na zdjęciu: montaż nowych wiat przystankowych na Placu Rapackiego
  MZK
  Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni.
 • Dzisiaj, 2 grudnia 2020 r. obchodzimy siedemdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci jednego z Honorowych Obywateli Torunia, Edwarda Śmigłego-Rydza.
 • Młodzieżowy Dom Kultury wToruniu ogłasza konkurs plastyczny z cyklu „Niepodległość – Wolność – Rozwój” pod hasłem „Polski Bałtyk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.
 • Powiatowa Komisja Lekarska poszukuje lekarzy do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. W przyszłym roku odbędzie się ona w terminie od 1 lutego do 16 kwietnia.
 • W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 26 lat od śmierci Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia, pionierki toruńskiej pedagogiki i pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 • Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje, że koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 9105 osób. Liczba zakażonych od początku pandemii w całym kraju zbliża się do miliona. W Toruniu od wczoraj zakażenie zdiagnozowano u 151 osób.