www.torun.pl

Tenisiści z medalami

Miasto, Sport
Data publikacji: 12 kwietnia 2017
Tenisiści z medalami

Cztery medale przywieźli zawodnicy ENERGI - MANEKIN TORUŃ z 29. Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 21 w tenisie stołowym, które zakończyły się w Białymstoku.

Trzy krążki, dwa złote i jeden brązowy, wywalczył najlepszy zawodnik tych mistrzostw Tomasz Kotowski, a jeden, brązowy, Maciej Kotarski. Tomek Kotowski w finale gry pojedynczej pokonał 4-3 rozstawionego z numerem 1 na tym turnieju, aktualnego wicemistrza Polski seniorów Marka Badowskiego z GWIAZDY ZOOLESZCZ BYDGOSZCZ. Trzecie miejsca zajęli zawodnicy AZS AWF GDAŃSK Tomasz Tomaszuk i Damian Kreft.

W turnieju gier mieszanych toruński zawodnik Tomasz Kotowski w parze z Natalią Bajor z AZS AWF WROCŁAW wywalczył drugi złoty krążek. Ta para nie miała sobie równych oddając przeciwnikom w turniejowej drabince zaledwie jednego seta.

Trzeci i czwarty medal tym razem brązowy wywalczyła w grze podwójnej para  ENERGI - MANEKIN TORUŃ Tomasz Kotowski/Maciej Kotarski.

W zawodach wzięło udział 128 najlepszych młodzieżowców i młodzieżówek z całego kraju. Tomek Kotowski po raz kolejny pokazał, że ma wielki talent inkasując kolejny tytuł mistrza Polski. Przypominamy, że zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ ma już na swoim koncie wywalczone w poprzednich latach mistrzostwo Polski młodzików, kadetów i juniorów. Do kompletu brakuje już tylko tytułu w kategorii senior, na którego zdobycie nasz zawodnik ma sporo czasu.

Trener Cazuo Matsumoto podkreślił jednak, że przy solidnie przepracowanym roku popularny Kotek może go wywalczyć już w przyszłym sezonie, a udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które odbędą się za trzy lata jest absolutnie w jego zasięgu.

Warto przypomnieć, że Tomek Kotowski od kilku lat otrzymuje stypendium sportowe miasta Torunia, a bieżąca działalność klubu jest rokrocznie dofinansowywana w formie dotacji.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.