www.torun.pl

Tenisiści stołowi z medalami

Miasto, Sport
Data publikacji: 01 kwietnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski toruńscy zawodnicy wywalczyli złoty medal i tytuł Młodzieżowego Drużynowego Mistrza Polski na rok 2019.

Podczas zawodów Drużyna Energi KTS Toruń w składzie Damian Węderlich i Tomasz Kotowski wywalczyła złoty medal i tytuł Młodzieżowego Drużynowego Mistrza Polski na rok 2019.

W turnieju indywidualnym Tomasz Kotowski wywalczył trzy medale: złoty medal i tytuł Indywidualnego Młodzieżowego Mistrza Polski w grze pojedynczej, złoty w grze mieszanej w parze z Julią Ślązak (Sochaczew) oraz brązowy w grze podwójnej z Marco Golla (Ostróda).

Zawodnicy Damian Węderlich i Tomasz Kotowski są tegorocznymi stypendystami Miasta Torunia.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym uczestniczyły 24 drużyny, natomiast w Indywidualnych Mistrzostwach Polski udział wzięło 64 zawodników. Zawody zostały rozegrane w dniach 28-31 marca 2019 roku w Krośnie.

Na zdjęciu: zawodnicy Damian Węderlich, Tomasz Kotowski, trener - Grzegorz Adamiak, Krzysztof Piotrowski – prezes Energa KTS Toruń.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.