www.torun.pl

Temat na spotkania z prezydentem

Miasto
Data publikacji: 22 stycznia 2016
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska
Zgłoś temat na spotkania z mieszkańcami

Dyskusje warsztatowe w małych grupach moderowane przez prezydenta i jego zastępców to nowość podczas tegorocznego cyklu spotkań prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami. Na zgłoszenia tematów do dyskusji czekamy do 7 lutego.  

- Chcemy aktywnego uczestnictwa mieszkańców w spotkaniach. Wiemy, że część osób przychodzi tylko po to, by załatwić dotyczące ich sprawy – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. Stąd pomysł dyskusji warsztatowych w małych grupach oparty na metodzie World Cafe. Podczas warsztatów będę się przemieszczał i w każdej grupie będę około 15 minut.

Część warsztatowa rozpocznie się o godz. 17.00, czyli godzinę przed spotkaniem ogólnym. Będzie to praca w trzech bądź czterech grupach tematycznych moderowana przez prezydenta Michała Zaleskiego, jego zastępców lub dyrektorów wydziałów i jednostek miejskich.

- Czekamy na zgłoszenia tematów, o których dyskutować będziemy przy stolikach warsztatowych – powiedział dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia Paweł Piotrowicz. - Każdy temat będzie omawiany przez 15 minut. Jest to pewnego rodzaju wyzwanie. Mamy jednak nadzieję, że sprostamy mu i wyjdziemy ze spotkań z cennym materiałem, który będzie służył miastu do podejmowania dalszych działań.

Każda z grup roboczych będzie miała okazję do porozmawiania na tematy ważne dla osiedla i całego miasta oraz zgłoszenia swoich propozycji rozwiązań. Praca moderatorów z jedną grupą osób trwa maksymalnie 15 minut, po upływie których przemieszczają się do następnego stolika lub sali. Wnioski mieszkańców wynikające z pracy grup roboczych będą protokołowane przez pracownika merytorycznego. Taki sposób organizacji dyskusji oparty jest na metodzie World Cafe, która jest metodą konwersacyjną służącą do prowadzenia dialogu oraz poszukiwania kreatywnych pomysłów dotyczących wybranych zagadnień związanych z życiem danej zbiorowości. Pozwoli to przeobrazić dyskusję we wspólne poszukiwanie rozwiązań zamiast zgłaszania wniosków.

Tematy do prac w grupach np. drogi lokalne, czy komunikacja miejska można zgłaszać poprzez ankietę internetową. Ankieta dostępna będzie również w toruńskim dzienniku „Nowości” oraz w formie papierowej w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia:

 • PIUM – Centrum, ul. Wały gen. Sikorskiego 8
 • PIUM – Grudziądzka, ul. Grudziądzka 126b
 • PIUM – Podgórz, ul. Poznańska 52
 • PIUM – Rubinkowo, ul. Dziewulskiego 38 (pętla autobusowa)

Zobacz mapkę osiedli

Zanim wypełnisz ankietę , możesz sprawdzić do którego osiedla przynależy twoja ulicaZGŁOŚ SWÓJ TEMAT JUŻ DZIŚ!

Na zgłoszenia tematów do dyskusji czekamy do 7 lutego. Około 10 lutego przedstawimy zaproponowane przez torunian tematy.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Trzecia edycja przejazdu rowerowego pn. „Toruń na rowery" odbędzie się 25 maja 2019 roku. To wydarzenie aktywizującego całe rodziny, grupy zorganizowane oraz pojedynczych rowerzystów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport!
 • Miasto
  Uwaga, w środę 22 maja 2019 można się spodziewać przez kilka godzin utrudnień drogowych w rejonie Kaszownika.
 • Łódzka otwarta
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Jest szeroka i bezpieczna, z nową jezdnią, chodnikami, drogą rowerową  i oświetleniem oraz, co najważniejsze, nowymi wiaduktami nad linią kolejową - tak wygląda nowa Łódzka. 21 maja 2019 roku generalny wykonawca prac - firma  PBDI S.A. - zakończyła roboty. Projekt kosztował 21 390 208,58 zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Europejskiego...
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • 25 maja 2019 Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu zapraszają na Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.
 • Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Koncertem Prezydenckim w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia w CKK Jordanki zakończył się 26. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019.
 • Od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
 • W związku z przebudową ul. Chrobrego, od środy 22 maja 2019 r. zmieni się trasa przejazdu autobusów linii nr 33.
 • Dziś (17 maja 2019 r.) drogowcy podpisali umowę na Toruński Rower Miejski. Firma BIKEU rozpoczyna przygotowania do uruchomienia systemu w mieście.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...