Temat na spotkania z prezydentem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Temat na spotkania z prezydentem

Miasto
Data publikacji: 22 stycznia 2016
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska
Zgłoś temat na spotkania z mieszkańcami

Dyskusje warsztatowe w małych grupach moderowane przez prezydenta i jego zastępców to nowość podczas tegorocznego cyklu spotkań prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami. Na zgłoszenia tematów do dyskusji czekamy do 7 lutego.  

- Chcemy aktywnego uczestnictwa mieszkańców w spotkaniach. Wiemy, że część osób przychodzi tylko po to, by załatwić dotyczące ich sprawy – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. Stąd pomysł dyskusji warsztatowych w małych grupach oparty na metodzie World Cafe. Podczas warsztatów będę się przemieszczał i w każdej grupie będę około 15 minut.

Część warsztatowa rozpocznie się o godz. 17.00, czyli godzinę przed spotkaniem ogólnym. Będzie to praca w trzech bądź czterech grupach tematycznych moderowana przez prezydenta Michała Zaleskiego, jego zastępców lub dyrektorów wydziałów i jednostek miejskich.

- Czekamy na zgłoszenia tematów, o których dyskutować będziemy przy stolikach warsztatowych – powiedział dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia Paweł Piotrowicz. - Każdy temat będzie omawiany przez 15 minut. Jest to pewnego rodzaju wyzwanie. Mamy jednak nadzieję, że sprostamy mu i wyjdziemy ze spotkań z cennym materiałem, który będzie służył miastu do podejmowania dalszych działań.

Każda z grup roboczych będzie miała okazję do porozmawiania na tematy ważne dla osiedla i całego miasta oraz zgłoszenia swoich propozycji rozwiązań. Praca moderatorów z jedną grupą osób trwa maksymalnie 15 minut, po upływie których przemieszczają się do następnego stolika lub sali. Wnioski mieszkańców wynikające z pracy grup roboczych będą protokołowane przez pracownika merytorycznego. Taki sposób organizacji dyskusji oparty jest na metodzie World Cafe, która jest metodą konwersacyjną służącą do prowadzenia dialogu oraz poszukiwania kreatywnych pomysłów dotyczących wybranych zagadnień związanych z życiem danej zbiorowości. Pozwoli to przeobrazić dyskusję we wspólne poszukiwanie rozwiązań zamiast zgłaszania wniosków.

Tematy do prac w grupach np. drogi lokalne, czy komunikacja miejska można zgłaszać poprzez ankietę internetową. Ankieta dostępna będzie również w toruńskim dzienniku „Nowości” oraz w formie papierowej w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia:

 • PIUM – Centrum, ul. Wały gen. Sikorskiego 8
 • PIUM – Grudziądzka, ul. Grudziądzka 126b
 • PIUM – Podgórz, ul. Poznańska 52
 • PIUM – Rubinkowo, ul. Dziewulskiego 38 (pętla autobusowa)

Zobacz mapkę osiedli

Zanim wypełnisz ankietę , możesz sprawdzić do którego osiedla przynależy twoja ulicaZGŁOŚ SWÓJ TEMAT JUŻ DZIŚ!

Na zgłoszenia tematów do dyskusji czekamy do 7 lutego. Około 10 lutego przedstawimy zaproponowane przez torunian tematy.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".