Tarcza antykryzysowa – komunikat | www.torun.pl

Tarcza antykryzysowa – komunikat

Biznes, Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 11 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu: wejście do budynku urzędu pracy

Trwa nabór na dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikro i małych przedsiębiorstw określonych branż.

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje, że z dniem 10 czerwca 2021 r. zakończył się nabór wniosków na wsparcie w ramach:
1. art. 15zzb (dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców),
2. art. 15zzc (dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych),
3. art. 15zzd (niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców),
4. art. 15zzda (niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla organizacji pozarządowych),
5. art. 15zze (dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych),
6. art. 15zze2 (dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla kościelnej osoby prawnej).

Jednocześnie przypominamy o trwającym naborze na dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikro i małych przedsiębiorstw określonych branż w ramach działania z art. 15zze4.

Dotacja w wysokości 5000 zł przysługuje przedsiębiorcom od jednego do pięciu razy w zależności od kodu PKD, którym jest oznaczona przeważająca działalność – do liczby udzielonych dotacji są wliczane jedynie dotacje przyznane na podstawie rozporządzenia.

Wniosek można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na swoją siedzibę, poprzez platformę praca.gov.pl do dnia 31 sierpnia 2021 r. Wnioski złożone w wersji papierowej nie będą rozpatrywane.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z Zasadami udzielania dotacji dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców określonych branż.

Warunki przyznania dotacji:

 • prowadzenie na dzień 31 marca 2021 r. działalności gospodarczej,
 • brak zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej na okres obejmujący 31 marca 2021 r. oraz dzień złożenia wniosku,
 • uzyskanie przychodu z działalności w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku o dotację niższego co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego w miesiącu poprzednim lub w analogicznym miesiącu roku poprzedniego lub w lutym 2020 r. bądź we wrześniu 2020 r.,
 • za poszczególne miesiące od kwietnia do sierpnia można złożyć nie więcej niż 1 wniosek,
 • przedsiębiorca ustala spadek przychodów w odniesieniu do całości przychodów z działalności gospodarczej, a nie jedynie z „części” oznaczonej określonym kodem PKD,
 • o dotację mogą ubiegać się również mikroprzedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają i nigdy nie zatrudniali pracowników,
 • dotację można łączyć z innymi formami wsparcia,
 • działalność dotyczy wybranych kodów PKD 2007.

>>>> Przejdź do wykazu kodów PKD, według którego mogą być przydzielane dotacje

Dotacja jest bezzwrotna pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca będzie wykonywał działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia dotacji. Za datę udzielenia dotacji uznaje się dzień wypłaty środków przez PUP na konto przedsiębiorcy.

Dodatkowe informacje udzielane są telefonicznie: 604-684-931.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Zdjęcie grupowe toruńskiej ekipy podczas Mistrzostw Polski we Wrocławiu
  15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.
 • Widok na Bulwar Filadelfijski z lotu ptaka
  Drogi, Inwestycje
  Uwaga! Przez najbliższe dwa dni: w środę i czwartek 16-17 czerwca 2021 r. drogowcy będą prowadzili naprawę nawierzchni na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby nie potwierdzono w Toruniu żadnego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Ratownik w pomarańczowym kombinezonie na skuterze wodnym
  Miasto, Sport
  Skoki na główkę, pływanie po alkoholu czy intensywnym opalaniu, korzystanie z kąpielisk niestrzeżonych – to najczęstsze przyczyny wypadków nad wodą. Czego unikać, by bezpiecznie spędzić wakacje nad morzem i jeziorem?
 • Na zdjęciu zardzewiałe beczki
  Eko, Miasto
  W lasach regionu Kujaw i Pomorza podrzucono 11360 litrów nieznanej, potencjalnie niebezpiecznej substancji. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu wyznaczył nagrodę w wysokości 30 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców.
 • plakat akcji
  Koronawirus, Miasto
  Osoby, które przeszły COVID-19 i odczuwają skutki tej choroby, moga się zgłaszać na bezpłatną rehabilitację, prowadzoną przez Ośrodek Rehabilitacji NZOZ Remedis sp. z o.o.
 • Rola przyrody w mieście, zanieczyszczenie powietrza, ekologiczne znaczenie pszczół oraz ochrona wód płynących - to główne tematy bezpłatnych spotkań ekologicznych, do udziału w których zaprasza toruńskie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Jak wygląda nowo postawiony gmach Sądu Rejonowego w Toruniu od środka, przekonać się będzie można w najbliższy weekend - 19 i 20 czerwca 20201 r. Na dni otwarte obowiązują zapisy.
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Nr 13 jest szkołą o bardzo bogatych tradycjach. Swoimi korzeniami sięga pierwszych lat po zakończeniu I wojny światowej i odrodzenia państwa polskiego. Poniżej tegoroczna oferta placówki.
 • Sześć pierwszych edycji PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw PGE Ekstraligi miało sześciu różnych zwycięzców. Dopiero w zeszłym sezonie Bartosz Zmarzlik jako pierwszy zawodnik w historii nie tylko zwyciężył po raz drugi, ale i obronił tytuł z 2019 roku.
 • Czy wiesz, że 6 na 10 ciężarówek w Europie posiada strzemiona do resorów produkowane w Toruniu? To wyroby firmy Hendrickson, która ma swoją siedzibę przy ul. Na Zapleczu 25. To laureat znaku jakości Made in Toruń.
 • W najbliższą sobotę, 19 czerwca 2021 r. mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość pozbycia się odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych.
 • W czwartek 17 czerwca 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 31. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady odbędą się w trybie zdalnym i będą transmitowane w BIP-ie i serwisie YouTube.
 • 15/16 czerwca czekają nas kolejne nocne prace na moście drogowym im. marsz .J. Piłsudskiego w Toruniu.