Tak się robi biznes w Toruniu – Z.E. Twerd | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Tak się robi biznes w Toruniu – Z.E. Twerd

Biznes, Miasto
Data publikacji: 22 czerwca 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: Michał Twerd

Zakład Elektroenergetyczny Twerd jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu. Zakład produkuje w Toruniu m.in. stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Firma ZE Twerd istnieje od 1989 roku. Zatrudnia twórczych i ambitnych inżynierów otwartych na nowe trendy w energoelektronice. W portfolio ma m.in. przemiennikowe zespoły generatorowe, umożliwiające pozyskanie energii ze źródeł odnawialnych (generatory wiatrowe wspomagane energią słoneczną oraz bateriami akumulatorów), a także stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych prądem stałym DC oraz prądem przemiennym AC. O rozwoju branży elektromobilności opowiada w filmie Michał Twerd, prezes zarządu firmy.

W cyklu filmowym „Tak się robi biznes w Toruniu” Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje firmy, działające w branżach związanych z ekologią, recyklingiem, odnawialnymi źródłami energii, elektromobilnością. Do udziału w projekcie zaproszono m.in. Fundację M6, która prowadzi pracownią krawiecką wykorzystującą w swoich produkcjach zużyte banery reklamowe, firmę Bactotech zajmującą się eko-nawozami, wegańskie bistro Chwast, którego właściciele dbają o ekologiczną świadomość żywienia. W cyklu zaplanowano także rozmowy z managerami dużych firm działających w sektorze „zielonej energii”: ONDE i West Wind Solar. Nie zabraknie także biura architektonicznego Sobociński Architekci, które stawia na nowoczesne pomysły z zakresu pasywności energetycznej budynków, firmy Reiter stawiającej na rozwiązania z zakresu pomp ciepła i ogrzewania podłogowego, firmy zajmującej się biodegradowalnymi opakowaniami czy motoryzacyjnej grupy PTH, która w swojej ofercie ma samochody elektryczne.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.