www.torun.pl

Tak się robi biznes na starówce. Księgarnia Kafka i spółka [film]

Biznes, Miasto
Data publikacji: 23 października 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W ramach projektu „Tak się robi biznes na starówce” o Księgarni Kafka i spółka opowiada Ewa Stanek-Zaremba. Projekt realizuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

To nie jest zwykła księgarnia - to miejsce spotkań z literaturą. Nie tylko można kupić tam dobrą książkę, ale także porozmawiać o kulturze. Księgarnia Kafka i spółka, która działa przy ul. Szewskiej 2, jest niezwykłym miejscem na mapie toruńskiej starówki, stworzonym z pasji do literatury. W swojej ofercie ma m.in. reportaże, powieści graficzne, literaturę dziecięcą i środkowoeuropejską, pozycje dotyczące architektury, dizajnu i szeroko pojętej humanistyki. To miejsce pełne nietuzinkowych i nieoczywistych pomysłów, ale przede wszystkim – fascynującej literatury z różnych dziedzin. To także spotkania autorskie, prelekcje, głośne czytanie dla dzieci w różnym wieku. Księgarnia Kafka i spółka została stworzona zarówno dla wytrawnych, wymagających czytelników, jak i tych najmłodszych, zaczynających dopiero swoją przygodę z książką.

W ramach projektu „Tak się robi biznes na starówce” przedstawiane są sylwetki przedsiębiorców prowadzących swoją działalność na terenie zespołu staromiejskiego w Toruniu. Co tydzień, właściciele firm, lokali gastronomicznych, księgarni, punktów usługowych, sklepów, salonów tatuażu czy biur podróży opowiadają o tym, dlaczego zainwestowali w działalność na toruńskiej starówce.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.