www.torun.pl

Tak się robi biznes na starówce. Księgarnia Kafka i spółka [film]

Biznes, Miasto
Data publikacji: 23 października 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W ramach projektu „Tak się robi biznes na starówce” o Księgarni Kafka i spółka opowiada Ewa Stanek-Zaremba. Projekt realizuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

To nie jest zwykła księgarnia - to miejsce spotkań z literaturą. Nie tylko można kupić tam dobrą książkę, ale także porozmawiać o kulturze. Księgarnia Kafka i spółka, która działa przy ul. Szewskiej 2, jest niezwykłym miejscem na mapie toruńskiej starówki, stworzonym z pasji do literatury. W swojej ofercie ma m.in. reportaże, powieści graficzne, literaturę dziecięcą i środkowoeuropejską, pozycje dotyczące architektury, dizajnu i szeroko pojętej humanistyki. To miejsce pełne nietuzinkowych i nieoczywistych pomysłów, ale przede wszystkim – fascynującej literatury z różnych dziedzin. To także spotkania autorskie, prelekcje, głośne czytanie dla dzieci w różnym wieku. Księgarnia Kafka i spółka została stworzona zarówno dla wytrawnych, wymagających czytelników, jak i tych najmłodszych, zaczynających dopiero swoją przygodę z książką.

W ramach projektu „Tak się robi biznes na starówce” przedstawiane są sylwetki przedsiębiorców prowadzących swoją działalność na terenie zespołu staromiejskiego w Toruniu. Co tydzień, właściciele firm, lokali gastronomicznych, księgarni, punktów usługowych, sklepów, salonów tatuażu czy biur podróży opowiadają o tym, dlaczego zainwestowali w działalność na toruńskiej starówce.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.