www.torun.pl

Taekwondo bez barier

Sport
Data publikacji: 11 sierpnia 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: plakat promujący zajęcia dla osób z niepełnosprawnością

Klub Sportowy Centuria Taekwondo Toruń od września planuje zorganizować zajęcia taekwondo dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bezpłatne spotkania będą się odbywały raz w tygodniu w sali klubowej przy Szosie Chełmińskiej 53 w Toruniu.

Taekwondo to koreańska sztuka walki i samoobrony, którą mogą uprawiać wszyscy , bez względu na wiek, czy stopień niepełnosprawności - jest to sport bez barier. Nie ważna jest też sprawność fizyczna - każdy trening jest przygotowany pod grupę ćwiczących.

W Polsce istnieją tylko dwa ośrodki prowadzące zajęcia skierowane do osób z niepełnosprawnością - w Lublinie i Legionowie, a od września do tej listy dołączy ośrodek w Toruniu. Zajęcia, które ruszą za kilka tygodni, skierowane są do osób niepełnosprawnych w każdym wieku: dzieci, młodzieży oraz dorosłych w stopniu upośledzenia: lekkim, umiarkowanych, znacznym, osób niewidomych, głuchych czy z problemami neurologicznymi. Zajęcia nie będą obejmowały nauki walki. Skupione będą na części tradycyjnej (Poomsae) oraz elementach samoobrony, ćwiczeń ogólnorozwojowych czy korekcyjnych. Taekwondo można potraktować jako solidną część rehabilitacji fizycznej i umysłowej.

Zajęcia prowadzić będzie Dorota Sadowska II Dan (stopień mistrzowski) taekwondo olimpijskiego, Instruktor Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w trakcie certyfikacji na trenera klasy II, z wykształcenia socjolog i pedagog z doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i osobami niepełnosprawnymi.  

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 690 927 994 lub odwiedzając fanpage klubu na Facebooku. Aby przejść do fanpage'a kliknij tutaj.

Fragment plakatu zachęcającego do głosowania

Budżet obywatelski mieszkańców Torunia na rok 2021

GŁOSUJEMY
od 10 do 19 października 2020

  


Najczęściej czytane aktualności

 • Pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki z biało-czerwonymi wstęgami u stó
  Kultura, Miasto
  19 października 2020 r. minęła 36. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Prezydent Torunia i przewodniczący Rady Miasta złożyli z tej okazji kwiaty pod pomnikiem kapłana zamordowanego przez SB.
 • Miasto
  Przez cały okres trwania pandemii w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej przekazywane jest wsparcie dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i osób prawnych.
 • Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej w trybie zdalnym
  Miasto
  Podczas konferencji prasowej w dniu 19 października 2020 r. prezydent Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • zdjęcie z Sylwestra Miejskiego w 2018 r., fot. Lech Kamiński
  Kultura, Miasto
  W związku z sytuacją epidemiczną prezydent Torunia Michał Zaleski podjął decyzję o odwołaniu tegorocznego Sylwestra Miejskiego.
 • zdjęcie obelisku poświęconego zamordowanym nauczycielom
  Miasto
  Dla upamiętnienia 81. rocznicy pierwszych straceń na Barbarce w niedzielę, 25 października 2020 r. w Miejscu Pamięci Narodowej odbędą się okolicznościowe uroczystości.
 • Miasto
  O 73 osoby wzrosła z niedzieli na poniedziałek 18/19.10 liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Toruniu. Aktualnie w naszym mieście na Covid-19 choruje 488 osób.
 • W dniach 20-22 października 2020 r. PSG sp. z.o.o. Oddział w Bydgoszczy przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego, w celu wykrycia i usunięcia nieszczelności w sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.
 • Zmarł prof. Jan Hanasz, wybitny opozycjonista, naukowiec, Honorowy Obywatel Torunia. Miał 86 lat.
 • Żeby przekazać potrzebne informacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego, w dniu 20 października 2020 r. odbędzie się spotkanie online dla rolników.
 • W niedzielę 18 października 2020 roku w Arenie Toruń rozegrano spotkanie 9. kolejki Energa Basket Ligii. Koszykarze Polskiego Cukru Toruń zmierzyli się z gośćmi z Włocławka.
 • O 28 osób wzrosła z soboty na niedzielę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 18 października wynosi 438.
 • Wystawę jednego z najbardziej kontrowersyjnych fotografików XX w. Helmuta Newtona oglądać oglądać można od dziś, 17 października 2020 r. w Centrum Sztuki Współczesnej. Ekspozycja niemieckiego twórcy „Lubię silne kobiety” jest wydarzeniem towarzyszącym listopadowemu 28. festiwalowi EnergaCamerimage.
 • Znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Chochlę Prezydenta Miasta Torunia! Najlepsze w tym roku okazały się restauracje: Hotelu Filmar, Grudziądzka 132 oraz Mamma Mia.
 • O 29 osób wzrosła z piątku na sobotę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 17 października wynosi 410.