www.torun.pl

Sztuka na ekranie

Kultura
Data publikacji: 23 marca 2020
Autor: Magdalena Kujawa
Relacja online CSW

Choć Centrum Sztuki Współczesnej w związku z epidemią odwołało wiele swoich imprez, aktywnie kontaktuje się z miłośnikami sztuki online. W ubiegłym tygodniu odbył wirtualny wernisaż pokonkursowej ekspozycji "Wystaw się w CSW", planowane są też wirtualne oprowadzania.

Do tej pory na facebookowym profilu CSW odbyło się wirtualne oprowadzanie po wystawie Dyplomów Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz wernisaż "Wystaw się w CSW". Te relacje cały czas są dostępne. CSW udostępniło też wszystkie nadesłane na konkurs prace i do końca kwietnia można głosować na nie w plebiscycie.

W tym tygodniu zostaną opublikowane dwa wywiady, w których twórcy opowiedzą o „Wystaw się w CSW, zaś laureat nagrody dyrektora przedstawi swoją wystawę. W przyszłym tygodniu zaplanowano oprowadzanie i zadania dla dzieci związane z wystawą „Wystaw się w CSW”.

Ponadto w kwietniu w wybrane dni publikowane będą karty edukacyjne do pobrania i samodzielnego działania. W ramach Magazynu Sztuki przygotowane zostaną zadania do wybranego dzieła z kolekcji CSW. 2.04., jak w każdy 1. czwartek miesiąca, zaplanowano wirtualne oprowadzanie po wystawach. W ramach zajęć dla dzieci z cyklu „Zmysłoteka” opublikowane zostaną karty z zadaniami do pobrania. Podobnie będzie 25 kwietnia z materiałami w ramach cyklu Wyprawa w Głąb Sztuki.

Przez cały kwiecień trwa też akcja „Nie ma nudy - charytatywny e-book aktywnościowy”, do której włączyło się CSW.


Na 3 kwietnia 2020 planowany jest kolejny wernisaż online wystawy sztuki ukraińskiej.

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.