www.torun.pl

Sztuka na ekranie

Kultura
Data publikacji: 23 marca 2020
Autor: Magdalena Kujawa
Relacja online CSW

Choć Centrum Sztuki Współczesnej w związku z epidemią odwołało wiele swoich imprez, aktywnie kontaktuje się z miłośnikami sztuki online. W ubiegłym tygodniu odbył wirtualny wernisaż pokonkursowej ekspozycji "Wystaw się w CSW", planowane są też wirtualne oprowadzania.

Do tej pory na facebookowym profilu CSW odbyło się wirtualne oprowadzanie po wystawie Dyplomów Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz wernisaż "Wystaw się w CSW". Te relacje cały czas są dostępne. CSW udostępniło też wszystkie nadesłane na konkurs prace i do końca kwietnia można głosować na nie w plebiscycie.

W tym tygodniu zostaną opublikowane dwa wywiady, w których twórcy opowiedzą o „Wystaw się w CSW, zaś laureat nagrody dyrektora przedstawi swoją wystawę. W przyszłym tygodniu zaplanowano oprowadzanie i zadania dla dzieci związane z wystawą „Wystaw się w CSW”.

Ponadto w kwietniu w wybrane dni publikowane będą karty edukacyjne do pobrania i samodzielnego działania. W ramach Magazynu Sztuki przygotowane zostaną zadania do wybranego dzieła z kolekcji CSW. 2.04., jak w każdy 1. czwartek miesiąca, zaplanowano wirtualne oprowadzanie po wystawach. W ramach zajęć dla dzieci z cyklu „Zmysłoteka” opublikowane zostaną karty z zadaniami do pobrania. Podobnie będzie 25 kwietnia z materiałami w ramach cyklu Wyprawa w Głąb Sztuki.

Przez cały kwiecień trwa też akcja „Nie ma nudy - charytatywny e-book aktywnościowy”, do której włączyło się CSW.


Na 3 kwietnia 2020 planowany jest kolejny wernisaż online wystawy sztuki ukraińskiej.

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.