Szlakiem toruńskiego sportu - zmiana terminu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Szlakiem toruńskiego sportu - zmiana terminu

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 sierpnia 2023
Autor: Małgorzata Litwin

Zaplanowany na niedzielę 6 sierpnia 2023 r. Rajd rowerowy "Szlakiem Toruńskiego Sportu" został przełożony ze względu na prognozowane niekorzystne warunki pogodowe. Na rowerowy szlak ruszymy 20 sierpnia. Trasa i miejsce zbiórki pozostają bez zmian - rajd ruszy z boiska "Elany".

Impreza będzie organizowana w ramach programu "Atrakcje na wakacje 2023". Do udziału w przejeździe zapraszamy miłośników rekreacji rowerowej, krajoznawstwa i historii regionu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Start zaplanowano o godz. 10.00 na toruńskim lewobrzeżu - boisku Elany Toruń przy ul. 63 Pułku Piechoty. Z perspektywy rowerowego siodełka będzie można poznać historię toruńskiego sportu. Liderem na trasie będzie Paweł Bukowski – znawca historii Torunia i doskonały przewodnik turystyczny.

Rajd potrwa około 2,5 godziny. Trasa liczyć będzie około 10 kilometrów. Na finał zaplanowano krótki quiz historyczny z drobnymi nagrodami dla zwycięzców.

Planowana trasa rajdu:

1. Start: Podgórz - ul. 63 Pułku Piechoty (boisko Elany Toruń) – godz. 10.00
2. Punkt widokowy ul. Dybowska
3. Przystań Toruń – ul. Popiełuszki
4. Boisko Pomorzanina Toruń – ul. Sz. Chełmińska
5. UCS UMK ul. Św. Józefa

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Wydarzenie organzowane przez Stowarzyszenie GoSport zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.


Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.