Swimer otwiera halę produkcyjną | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Swimer otwiera halę produkcyjną

Biznes, Miasto
Data publikacji: 25 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjeciu: na krzesłach siedzą uczestnicy otwarcia hali produkcyjnej

Firma Swimer uroczyście otworzyła nową halę produkcyjną. 25 czerwca 2024 roku przy Płaskiej 64 prezes zarządu Łukasz Otremba wraz rodziną i zaproszonymi gośćmi przeciął wstęgę na otwarciu nowej inwestycji.

Swimer Sp. z o.o. to polski producent zbiorników do magazynowania i wewnętrznej dystrybucji wszelkich płynów, takich jak paliwa płynne, woda, nawozy azotowe, AdBlue® oraz innych substancji chemicznych. Firma została założona w 2008 roku przez Łukasza Otrembę i od ponad 16 lat działalności oferuje wysokiej jakości produkty, a dzięki intensywnemu rozwojowi dociera już do ponad 27 krajów z całego świata. Swimer posiada największy w Europie typoszereg zbiorników do magazynowania oleju napędowego, dzięki czemu jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Produkty firmy doskonale sprawdzają się nie tylko w branży rolniczej, transportowej czy budowlanej, ale tak naprawdę w każdej firmie w której istnieje potrzeba magazynowania surowców płynnych.

Otwarta dzisiaj inwestycja obejmuje rozbudowę zakładu Swimer o halę produkcyjną z częścią socjalną i infrastrukturą towarzyszącą, w której prowadzony będzie proces produkcji zbiorników polietylenowych. W związku z realizacją inwestycji powierzchnia budynków znajdujących się na terenie zakładu zwiększyła się o 2 434,5 m2. Całkowita powierzchnia terenu zakładu wynosi 34 764 m2.

Od początku istnienia firmy właściciele podkreślają, że zbiorniki pochodzą z Torunia. Swimer jest laureatem znaku jakości „Made in Toruń”. Ponadto przedsiębiorstwo aktywnie angażuje się w życie lokalnej społeczności, wspierając między innymi toruński żużel, drużynę hokejową oraz szkółki pływackie, jest głównym partnerem organizowanych w Toruniu Mistrzostw Świata Strażaków.

Obecny na otwarciu zastępca prezydenta Torunia Adam Szponka, nawiązując do słów słynnego astronauty, podkreślał znaczenie tak prężnie działającego przedsiębiorstwa dla Torunia: Mały krok w rozwoju biznesu, to duży krok w rozwoju miasta.

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu aktywnie wspierało firmę Swimer w procesie inwestycyjnym, który zakończył się rozbudową zakładu o nową halę produkcyjną.

© UMT 2024, autor: Wojtek Szabelski, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.