Święty Mikołaj oczami toruńskich uczniów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Święty Mikołaj oczami toruńskich uczniów

Kultura, Miasto
Data publikacji: 25 października 2022
Autor: Paula Gałązka

Jak wyglądał Święty Mikołaj? Z tym zadaniem będą mogli zmierzyć się uczniowie toruńskich szkół, którzy wezmę udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Postać Świętego Mikołaja”, który organizuje Szkoła Podstawowa nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Toruniu.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Pracę konkursową należy wykonać indywidualnie i samodzielnie:

 • format: A4 lub A3;
 • technika jedna lub łączona (kredki, pastele, farby, wycinanki - bez sypkich dodatków i plasteliny).

Postaci Świętego Mikołaja mogą być wykonywane na zajęciach plastycznych: na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych, zajęciach świetlicowych lub pozaszkolnych. Każda szkoła, przedszkole, placówka oświatowo-wychowawcza lub instytucja kultury  przekazuje na konkurs prace plastyczne wyłonione w etapie wewnętrznym.

Prace konkursowe należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu (z dopiskiem „KONKURS PLASTYCZNY-ŚWIĘTY MIKOŁAJ”) do 25 listopada 2022 roku.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu: link

Nagrodzone prace będą wystawione od 9 grudnia 2022 r. w holu głównym Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Łyskowskiego 28.

Patronatem honorowym konkurs objął Prezydent Miasta Torunia oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Najczęściej czytane aktualności

 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Dwoje ludzi na przystanku MZK w zimowej szacie_autobus na Okólną
  Miasto, MZK
  Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...
 • Sztuka Natury - te dwa słowa to hasło wywoławcze dla osób w sposób szczególny wrażliwych na zmienność, delikatność i piękno natury. W pierwszy weekend grudnia, spotkają się oni w toruńskich galeriach i centrach kultury, gdzie już po raz piętnasty zagości „Sztuka Natury” Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą, Toruń 2022....