Święto przedszkolaków | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Święto przedszkolaków

Miasto
Data publikacji: 20 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: trzy dziewczynki z parasolkami występują na scenie

20 września 2023 roku najmłodsi torunianie wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Uroczystości rozpoczęły się w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego. Wśród zaproszonych gości byli: wicekuratorka oświaty Maria Mazurkiewicz, prezydent Michał Zaleski, jego zastępca Adrian Mól, dyrektorka Wydziału Edukacji Anna Łukaszewska. – Dzieci i ich radość, uśmiech są dla nas priorytetem. W przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych tworzymy dobre warunki do tego, aby były razem, kształciły się, ale także korzystały z fachowej, dobrej opieki pań i panów wychowawców – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski w czasie radosnego spotkania.

Podczas uroczystości nie zabrakło występów artystycznych. Pod hasłem „W harmonii z przyrodą” dzieci z 10 przedszkoli miejskich zaprezentowały swoje umiejętności. Na scenie pojawiły się przedszkolaki z przedszkoli miejskich nr: 1, 3, 6, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18. Po występach i zabawach kolorowy pochód przedszkolaków przemaszerował z pl. św. Katarzyny na Rynek Staromiejski, gdzie zrobiły sobie tradycyjne zdjęcie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odbyły się po raz pierwszy w 2015 roku. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Torunia.

Fot. Agnieszka Bielecka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.