Święto przedszkolaków | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Święto przedszkolaków

Kultura, Miasto
Data publikacji: 20 września 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dzieci machają na tle transparentu z napisem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Występy i kolorowy przemarsz uświetniły w dniu 20 września 2022 r. obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Wesoły koncert z okazji corocznego święta przedszkolaków odbył się w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego przy pl. Św. Katarzyny. Swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie zaprezentowały w nim dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 4, 5, 8, 9, 11, 13, 15, 16, 17 oraz Przedszkola Niepublicznego „Jacek i Agatka”.

- Niech żyje Toruń! Niech żyją wszystkie przedszkolaczki w naszym mieście!tak powitał dzieci prezydent Michał Zaleski. - Dziękujemy wszystkim wychowawczyniom i wychowawcom pracującym w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych za ich ofiarną, wspaniałą pracę, za miłość, którą dzieciom okazują. Jest to coś wyjątkowego, co na pewno zaowocuje w przyszłości – mówił prezydent.

Kolejnym punktem świętowania był przemarsz przedszkolaków z pl. Św. Katarzyny na Rynek Staromiejski, gdzie złożyły wiązankę kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Do występujących wcześniej dzieci dołączyły przedszkolaki z przedszkoli Flisaczek i Leśny Ludek oraz oddziałów przedszkolnych ze szkoły Butterfly i z Zespołu Szkół nr 26.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość” i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: kolorowe podświetlenia fontanny Cosmopolis nocą, fioletowo-błekitne, na ich tle ciemna sylwetka zapatrzonego dziecka
  Miasto
  W dniu 21 września 2022 roku zostały wyłączone fontanny miejskie. Taka decyzja została podjęta w związku z działaniami oszczędnościowymi miasta.
 • Biznes, Miasto
  Toruń jest gospodarzem konferencji PIKE 2022. To najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie dot. mediów elektronicznych.
 • Na zdjęciu: poczet sztandarowy UMK stoi przy pomniku Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz uroczysta inauguracja w auli UMK rozpoczęły w dniu 3 października 2022 r. nowy rok akademicki 2022/2023 w Toruniu.
 • Grafika informująca o głosowaniu w Budżecie Obywatelskim na rok 2023
  Miasto
  3 października 2022 r., minutę przed północą, kończy się głosowanie w Budżecie Obywatelskim na rok 2023. To ostatni moment, żeby oddać swój głos.
 • Logo Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych
  Biznes, Miasto
  W dniach 7-8 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.
 • Na zdjeciu: warsztaty - zebrani patrzą na tablicę multimedialną, prowadzący referują
  Biznes, Miasto
  35 osób wzięło udział w warsztatach dotyczących zakładania firm i form opodatkowania. Wydarzenie zorganizowano w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „2. Piętro”. Na szkolenie zaprosiło Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Fundacją „Pogadać po ludzku”.
 • Przy ul. Grudziądzkiej 56 powstał parking, który pomieści 20 aut.
 • Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2023: całorocznych i na I półrocze. Chętni mogą składać dokumenty do 31 października 2022 r.
 • W toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej uczczono 2 października 2022 r. ofiary hitlerowskich czystek wśród ludności dawnego województwa pomorskiego.
 • Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Leon Madsen wicemistrzem, a Maciej Janowski brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2022!
 • W Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października 2022 r. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 44. sezon artystyczny.
 • Mateusz Cierniak ze złotem, Jan Kvech ze srebrem, a Jakub Miśkowiak z brązem – tak zakończył się turniej Speedway Grand Prix 2, rozegrany 30 września 2022 r. na Motoarenie.
 • Od 20 lat w Toruniu istnieje Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 września 2022 r.
 • Zmarł Edward Pałka, inicjator i wieloletni animator kontaktów Torunia ze słoweńskim Novym mestem.