Święto Policji 2021 | www.torun.pl

Święto Policji 2021

Miasto
Data publikacji: 21 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu widać policjantów stojących na placu przy komisariacie na Rubinkowie podczas uroczystych obchodów Święta Policji

Uroczyste obchody Święta Policji odbyły się na terenie komisariatu nr 1 przy ul. Dziewulskiego w dniu 21 lipca 2021 r.

Mszą w intencji policjantów w katedrze śś. Janów rozpoczęły się obchody Święta Policji w Toruniu. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przyległym do Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo przy ul. Dziewulskiego.

Funkcjonariuszy, ich rodziny, przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych i duchowieństwa powitał komendant miejski policji w Toruniu Maciej Lewandowski. – Chciałbym wyrazić podziękowanie i ogromne uznanie za bezcenną wartość, jaką funkcjonariusze i pracownicy policji wnoszą w życie mieszkańców miasta i powiatu oraz za poczucie, że żyją w bezpiecznym kraju - powiedział insp. Maciej Lewandowski.

Święto Policji to także okazja do wręczenia nominacji na wyższe stopnie. Swoje nagrody zasłużonym funkcjonariuszom przyznali prezydent miasta i starosta.

Prezydent Michał Zaleski wyróżnił za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych trzech toruńskich funkcjonariuszy. Nagrody prezydenckie otrzymali:
•    starszy posterunkowy Radosław Gronostaj z komisariatu Toruń-Śródmieście
•    sierżant sztabowy Arkadiusz Gryszkiewicz z komisariatu Toruń-Rubinkowo
•    sierżant Adam Kowalski z komisariatu Toruń Podgórz.

- Panie policjantki, panowie policjanci, życzę wam, aby każde spotkanie z torunianką i torunianinem było miłą  i sympatyczną chwilą, która przysporzy poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Widzimy waszą odpowiedzialność na co dzień - i wtedy, kiedy patrolujecie miasto, kiedy jesteście wśród nas jako dzielnicowe i dzielnicowi, a także wtedy, kiedy w zaciszu pomieszczeń musicie rozpatrywać trudne sprawy związane z waszą służbą. Za to wszystko proszę przyjąć szczere podziękowaniamówił prezydent Michał Zaleski.

Święto Policji przypada 24 lipca, w rocznicę powstania w 1919 polskiej Policji Państwowej. Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.