Święto lekkiej atletyki w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Święto lekkiej atletyki w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 lutego 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Już w ten weekend 16-17 lutego 2019 roku w Arenie Toruń odbędą się 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Blisko 400 zawodników stoczy walkę o medale, rekordy i minima uprawniające do startu w marcowych Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow. Na starcie nie zabraknie najlepszych lekkoatletów z tabel startowych.

W ostatnich tygodniach polscy lekkoatleci dali kibicom wiele powodów do radości. Świetną formę prezentuje Ewa Swoboda – w tym sezonie wygrała już trzy biegi zaliczane do IAAF World Indoor Tour i jest liderką światowych tabel w sprincie na 60 metrów. Formą imponuje Iga Baumgart-Witan – mistrzyni Europy w sztafecie 4x400 metrów, która piastuje pozycję liderki tabel w biegu na 400 metrów, legitymując się rezultatem 51.91 s. Tuż za nią plasuje się największa polska bohaterka berlińskich mistrzostw, czyli Justyna Święty-Ersetic. Coraz szybsza jest także Sofia Ennaoui - 12 lutego 2019 roku w Ostrawie poprawiła czasem 4:05.22 rekord życiowy, który plasuje ją na trzecim miejscu w tegorocznych tabelach światowych i drugim w rankingu europejskim.

Nie mniej znakomitości wystartuje w konkurencjach męskich. W skoku o tyczce pojawi się wicelider europejskich tabel Piotr Lisek, a w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki. Kilka dni temu w toruńskiej Arenie rekordem Polski w biegu na 1500 metrów popisał się Marcin Lewandowski. W weekend wystartuje jednak na nietypowym dystansie – zawodnik bydgoskiego Zawiszy sprawdzi się w Toruniu w biegu na 3000 metrów.

Wszystkich tych zawodników będzie można zobaczyć w weekend 16-17 lutego 2019 roku w Arenie Toruń, gdzie powalczą o medale mistrzostw Polski. W programie imprezy pierwszy raz w historii znajdą się dwa biegi sztafetowe: 4x200 metrów kobiet i mężczyzn oraz mieszana 4x400 metrów. Pierwszy raz w historii medale otrzymają (w konkurencjach indywidualnych) także zawodnicy z kategorii U23.

Program minutowy

Główne sesje 63. PZLA Halowych Mistrzostw Polski startują w sobotę 16 lutego o 16:30 i w niedzielę o 16:10. Bilety na zawody dostępne są w serwisie www.ticketmaster.pl.

Fot. Wojtek Szabelski

 

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Działka pod usługi na lewobrzeżu
  Biznes, Miasto
  Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.