Świdry na budowie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Świdry na budowie

Miasto, MZK
Data publikacji: 09 czerwca 2022
Autor: Sylwia Derengowska
Na zdjęciu: świder na budowie nowej linii tramwajowej na tzw. osiedle jar

Prace na budowie nowej linii tramwajowej prowadzone są już prawie na wszystkich zaplanowanych odcinkach. Część torowiska jest już gotowa, powstają kolejne fragmenty i nowy układ drogowy. Do końca budowy pozostał jeszcze rok. Wtedy nową trasą ruszy pierwszy tramwaj.

Część prac przy budowie nowej linii tramwajowej prowadzona jest w samym centrum Torunia, przy pl. NOT i na Szosie Chełmińskiej. W południowej części pl. NOT sfrezowano nawierzchnię, rozebrano dotychczasowe torowisko, a obecnie trwa rozbiórka jego podbudowy i weryfikacja sieci podziemnych.

Na Szosie  Chełmińskiej, od pl. NOT do targowiska, powstaje nowa sieć wodociągowa i prowadzone są roboty przy budowie fundamentów słupów trakcyjnych. Dalej robione jest już nowe torowisko. Od targowiska do ul. Dekerta trwają przygotowania do betonowania dolnej płyty torowej, a od ul. Dekerta do ul. Podgórnej – montaż i betonowanie górnej płyty. Od ul. Podgórnej do Trasy Prezydenta Raczkiewicza usuwane są kolizje uzbrojenia podziemnego, a niedługo rozpocznie się betonowanie dolnej płyty torowiska.

Na ul. Długiej, pomiędzy Szosą Chełmińska a ul. Mohna, gotowa jest płyta górna, zamontowano szyny, a obecnie trwają prace uzupełniające brukarskie. Z kolei od ul. Mohna do ronda Czadcy przebudowywana jest magistrala ciepłownicza i inne kolizje uzbrojenia podziemnego oraz roboty związane z wykonywaniem dolnych podbudów pod torowisko i jezdnię.

Na skrzyżowaniu ulic Polnej i Ugory układane są płyty prefabrykowane na torowisku. Wykonawca spieszy się, by jak najszybciej przełożyć ruch na jezdnię południową i odblokować ul. Traktorową.

Wzdłuż ul. Watzenrodego, od ronda na Ugorach do ul. Hubego, układane są warstwy podbudowy pod przyszłe torowisko i wiercone są studnie pod posadowienie słupów trakcyjnych. Na odcinku od ul. Hubego do ul. Grasera, pomiędzy jezdnią a torowiskiem, układana jest warstwa humusu pod zielone torowisko, a od ul. Hubego do ul. Strobanda wylewana jest górna płyta torowa.

Z powodu prac w różnych miejscach Torunia wprowadzono zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej – kliknij, aby przejść do informacji, mapek, objazdów

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.