Światowy Dzień Turystyki 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Światowy Dzień Turystyki 2023

Miasto
Data publikacji: 27 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: Turyści idą przez Rynek Staromiejski, błękitne niebo z białymi obłokami, po prawiej stronie znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika

Z okazji przypadającego 27 września Światowego Dnia Turystyki życzenia dla osób związanych z toruńską branżą turystyczną przekazał prezydent Michał Zaleski.

Panie i Panowie Przewodnicy,
Organizatorzy Turystyki i Pracownicy Toruńskiej Branży Turystycznej!

Proszę o przyjęcie serdecznych życzeń z okazji Światowego Dnia Turystyki, który przeżywamy 27 września 2023 r. pod hasłem „Turystyka i zielone inwestycje”. Tegoroczny temat obchodów jest dobrą okazją do skupienia uwagi torunianek i torunian na związkach między rozwojem turystyki, ochroną przyrody oraz walką ze zmianami klimatycznymi. Na tej społecznej postawie bardzo nam w Toruniu zależy, bo wyraża ona turystyczny profil naszego miasta i jednocześnie pozytywnie wpływa na korzyści, jakie turystyka zapewnia naszemu miastu.

Bardzo dziękuję za codzienne budowanie przez Państwa środowisko przyjaznej miejskiej przestrzeni turystycznej i zaangażowanie w rozwój lokalnej turystyki. Związane z tym walory odwołujemy obecnie najmocniej do trwającego Roku Mikołaja Kopernika oraz oficjalnych starań Torunia o zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Z szacunkiem przyjmuję to, że te obie kulturotwórcze inicjatywy spotykają się ze stałą akceptacją i wsparciem ze strony opiekunów, organizatorów i promotorów toruńskiej turystyki.

Życzę Państwu niegasnącej wytrwałości w pracy zawodowej oraz zachowania miłości do Torunia. To dzięki Wam nasze miasto jest i pozostanie jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie turystycznej Polski i Europy.Prezydent Miasta Torunia

Michał Zaleski

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.