Sukcesy na lodzie | www.torun.pl

Sukcesy na lodzie

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Cztery srebrne medale i jeden brązowy zdobyły formacje Le Soleil MKS Axel Toruń podczas Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym.

W mistrzostwach, które odbyły się 30 listopada 2019 r. na lodowisku Tor-Tor, rywalizowało 18 zespołów: z Gdańska, Łodzi, Bydgoszczy i Torunia. W sumie, w sześciu kategoriach,  wystąpiło 268 zawodniczek i zawodników.

Reprezentanci toruńskiego klubu zdobyli wicemistrzowskie tytuły w kategoriach: PreJuvenile, Juvenile, Basic Novice i Adult. Na trzecim miejscu w kategorii PreJuvenile uplasowała się drużyna toruńskiej SP nr 3.

- Jesteśmy zadowoleni z dorobku medalowego - mówi Karolina Dąbrowska-Pawlonka, trenerka Le Soleil. - Szkoda jednak złotego medalu w kat. PreJuvenile, do którego zabrakło zaledwie 0,51 pkt. Tym samym potwierdziła się reguła, że nie mamy szczęścia w mistrzostwach kraju, lecz wyciągamy wnioski i poprawiamy wyniki – podsumowuje zawody.

Na toruńskim lodowisku najlepiej zaprezentowali się gdańszczanie, którzy wygrali wszystkie kategorie.

Barwnemu widowisku kibicowało prawie 1500 osób. Trzygodzinne mistrzostwa były pokazem łyżwiarskich umiejętności, harmonijnych układów choreograficznych w miłej oprawie muzycznej.

Jeszcze przed świętami podopieczni Karoliny Dąbrowskiej-Pawlonki i Piotra Snopka wystąpią w międzynarodowych zawodach w holenderskim Eindhoven.

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 gratuluje medali i życzy dalszych sukcesów toruńskim łyżwiarkom i łyżwiarzom.

Fot. Dariusz Skrzyński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  Od soboty 10 kwietnia w Toruniu wykryto 122 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, przy 434 wykonanych testach Ministerstwo Zdrowia nie poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych pandemii w naszym mieście.
 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".