www.torun.pl

Sukcesy na lodzie

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Cztery srebrne medale i jeden brązowy zdobyły formacje Le Soleil MKS Axel Toruń podczas Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym.

W mistrzostwach, które odbyły się 30 listopada 2019 r. na lodowisku Tor-Tor, rywalizowało 18 zespołów: z Gdańska, Łodzi, Bydgoszczy i Torunia. W sumie, w sześciu kategoriach,  wystąpiło 268 zawodniczek i zawodników.

Reprezentanci toruńskiego klubu zdobyli wicemistrzowskie tytuły w kategoriach: PreJuvenile, Juvenile, Basic Novice i Adult. Na trzecim miejscu w kategorii PreJuvenile uplasowała się drużyna toruńskiej SP nr 3.

- Jesteśmy zadowoleni z dorobku medalowego - mówi Karolina Dąbrowska-Pawlonka, trenerka Le Soleil. - Szkoda jednak złotego medalu w kat. PreJuvenile, do którego zabrakło zaledwie 0,51 pkt. Tym samym potwierdziła się reguła, że nie mamy szczęścia w mistrzostwach kraju, lecz wyciągamy wnioski i poprawiamy wyniki – podsumowuje zawody.

Na toruńskim lodowisku najlepiej zaprezentowali się gdańszczanie, którzy wygrali wszystkie kategorie.

Barwnemu widowisku kibicowało prawie 1500 osób. Trzygodzinne mistrzostwa były pokazem łyżwiarskich umiejętności, harmonijnych układów choreograficznych w miłej oprawie muzycznej.

Jeszcze przed świętami podopieczni Karoliny Dąbrowskiej-Pawlonki i Piotra Snopka wystąpią w międzynarodowych zawodach w holenderskim Eindhoven.

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 gratuluje medali i życzy dalszych sukcesów toruńskim łyżwiarkom i łyżwiarzom.

Fot. Dariusz Skrzyński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.