www.torun.pl

Sukcesy na lodzie

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Cztery srebrne medale i jeden brązowy zdobyły formacje Le Soleil MKS Axel Toruń podczas Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie synchronicznym.

W mistrzostwach, które odbyły się 30 listopada 2019 r. na lodowisku Tor-Tor, rywalizowało 18 zespołów: z Gdańska, Łodzi, Bydgoszczy i Torunia. W sumie, w sześciu kategoriach,  wystąpiło 268 zawodniczek i zawodników.

Reprezentanci toruńskiego klubu zdobyli wicemistrzowskie tytuły w kategoriach: PreJuvenile, Juvenile, Basic Novice i Adult. Na trzecim miejscu w kategorii PreJuvenile uplasowała się drużyna toruńskiej SP nr 3.

- Jesteśmy zadowoleni z dorobku medalowego - mówi Karolina Dąbrowska-Pawlonka, trenerka Le Soleil. - Szkoda jednak złotego medalu w kat. PreJuvenile, do którego zabrakło zaledwie 0,51 pkt. Tym samym potwierdziła się reguła, że nie mamy szczęścia w mistrzostwach kraju, lecz wyciągamy wnioski i poprawiamy wyniki – podsumowuje zawody.

Na toruńskim lodowisku najlepiej zaprezentowali się gdańszczanie, którzy wygrali wszystkie kategorie.

Barwnemu widowisku kibicowało prawie 1500 osób. Trzygodzinne mistrzostwa były pokazem łyżwiarskich umiejętności, harmonijnych układów choreograficznych w miłej oprawie muzycznej.

Jeszcze przed świętami podopieczni Karoliny Dąbrowskiej-Pawlonki i Piotra Snopka wystąpią w międzynarodowych zawodach w holenderskim Eindhoven.

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 gratuluje medali i życzy dalszych sukcesów toruńskim łyżwiarkom i łyżwiarzom.

Fot. Dariusz Skrzyński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.