Sukcesy młodych wioślarzy | www.torun.pl

Sukcesy młodych wioślarzy

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: młodzi wioślarze po zawodach pozują z medalami

W dniach 17-18 lipca 2021 r. w Kruszwicy odbyły się Enea Mistrzostwa Polski Juniorów we Wioślarstwie.

Miasto Toruń reprezentowało 30 zawodniczek i zawodników AZS UMK Toruń startujących w 9 konkurencjach. Zawody były niezwykle udane dla podopiecznych Sławomira Kruszkowskiego i Szymona Wiśniewskiego - juniorzy AZS-u wywalczyli łącznie 7 medali.

Złote medale:
2- KJ Dominika Rękas i Julia Konarska
4- KJ D. Rękas, J. Konarska, Julia Hakobyan, Olga Szachmytowska
8+ MJ: Mateusz Kozłowski, Arkadiusz Wachnicki, Maksymilian Kardas, Dominik Zyblewski, Kacper Kruszkowski, Michał Groszewski, Jakub Kubiś, Cezary Bajeński, ster. Dominika Kozieł,

Srebrne medale:
4+ KJ J. Hakobyan, Wiktoria Kościecha, Weronika Lipertowicz, Martyna Linowska, ster. Martyna Wiśniewska
4- MJ: M.Kozłowski, D. Zyblewski, K. Kruszkowski, A. Wachnicki
4+ MJ: M. Kardas, M. Groszewski, J. Kubiś, C. Bajeński, ster. M. Wiśniewska

Brązowy medal:
8+KJ: W.Kościecha, W. Lipertowicz, Alicja Gębicka, M.Linowska, Aleksandra Kocińska, Julia Dąbrowska, Daria Stanny, Julia Cylka, ster. M. Wiśniewska

Takie wyniki pozwoliły na zdobycie 95,25 pkt i zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostwa Polski Juniorów.

Już w czwartek 22 lipca 2021 r. kolejny start następców Katarzyny Zillmann i Mirka Ziętarskiego. Ponownie na torze wioślarskim na jeziorze Gopło rywalizować będą młodzi wioślarze. Tym razem juniorzy młodsi wystartują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Fot. Zdzisław Biernacki i Piotr WinczuraNajczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.