Sukcesy młodych toruńskich karateków | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Sukcesy młodych toruńskich karateków

Miasto, Sport
Data publikacji: 31 marca 2023
Autor: Marcin Pryka
W Mistrzostwach udział wzięła nasza 11 – osobowa drużyna, składająca się z juniorów.

W Mistrzostwach Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate, które rozegrano 25 marca 2023 r. w Golubiu-Dobrzyniu, udział wzięła nasza 11 – osobowa drużyna, składająca się z juniorów.

W turnieju wystartowało 21 zespołów z klubów kyokushin karate, w tym Toruński Klub Karate Kyokushin. Zawody rozegrano w konkurencjach kata i kumite zarówno dla juniorów, jak i seniorów. Turniej zorganizował Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Janusza Drywę 4dan, przy współpracy z Polską Federacją Kyokushin Karate i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Golubiu-Dobrzyniu na czterech matach. Bardzo dobra organizacja pozwoliła sprawnie przeprowadzić wszystkie konkurencje. Sędzią głównym był shihan Bogusław Jeremicz 6dan, a sędzią technicznym shihan Artur Wilento 5dan.

Na początku przeprowadzono konkurs kata. Trójka naszych zawodników stanęła do tej konkurencji. Nasz debiutant Tymoteusz Sokólski w kategorii U-12 zajął 4. miejsce, natomiast Zuzanna Binkowska w kategorii open kobiet zdobyła 2. miejsce.

W kumite zmierzyło swoje siły dziewięcioro zawodników z Torunia. Połowa naszej drużyny składała się z debiutantów w tego rodzaju imprezie. Dobrze wypadł Aleksander Dudkiewicz w kategorii U-14 -55kg. Choć zajął 4. miejsce to jego walki były na bardzo wyrównanym poziomie. Nie zawiedli zawodnicy, którzy już od kilku lat reprezentują barwy klubu i nasze miasto.

W kategorii U-16 wzięły udział dwie zawodniczki. Julia Pluskota znakomicie rozegrała swoje pojedynki do 65 kg, walczyła widowiskowo i skutecznie zwyciężyła całą kategorię. Podobnie Jolanta Siódmiak wygrała w kategorii powyżej 65 kg.

Zuzanna Binkowska w tym sezonie walczy w kategorii U-18. W kategorii -55kg spotkały się zawodniczki, które zdobywały już tytuły w innych turniejach i bardzo dobrze znają swoje możliwości. Wszystkie walki w tej kategorii były wyrównane, a zarazem bardzo zacięte i ciekawe. Zuzanna stoczyła dwie trudne walki eliminacyjne z powodzeniem. W walce finałowej przez wskazanie przegrała z zawodniczką ze Szczytna zajmując 2. miejsce.

Wyniki naszych zawodników:

 • Tymoteusz Sokólski – 4. miejsce w kata U-12,
 • Aleksander Dudkiewicz – 4. miejsce w kumite U-14 – 55 kg,
 • Julia Pluskota – 1. miejsce w kumite U-16 -65 kg,
 • Jolanta Siódmiak – 1. miejsce w kumite U-16 +65 kg,
 • Zuzanna Binkowska – 2. miejsce w kata open kobiet, 2. miejsce w kumite U-18 -55 kg.

Kierownikiem drużyny i sekundantem był sensei Piotr Binkowski. Zawodnikom również pomagał sekundując Łukasz Jóźwiak. Funkcję sędziów pełnili Sławomir Kłosiński, Tomasz Lubieński i Mariusz Korcala. Udział w Mistrzostwach dofinansowany był w części z budżetu Gminy Miasta Torunia.

Tekst: Artur Wilento/Toruński Klub Karate Kyokushin

Zdj. B. Materek, P. Binkowski, M. Mierzejewska

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Mapa pokrycia Torunia planami miejscowymi.
  Miasto
  Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
 • Na zdjęciu: para seniorów idzie leśną drogą, pomagają sobie kijkami
  Miasto
  Stowarzyszenie LGD „Dla Miasta Torunia” rozpoczyna realizację projektu pn. „Klub zdrowego seniora!” w ramach zadania publicznego związanego z działalnością na rzecz osób w wieku emerytalnym.
 • Grafika przedstawia obrys sprzedanej działki przy ul. Grudziądzkiej
  Biznes, Miasto
  Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
 • Korekta rozkładu jazdy linii 111
  MZK
  Od środy, 17 kwietnia 2024 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii nr 111.
 • Na zdjęciu: duży pies - owczarek niemiecki leży na trawie
  Eko, Miasto
  Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
 • Od środy, 17 kwietnia 2024 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii nr 111.
 • Stowarzyszenie LGD „Dla Miasta Torunia” rozpoczyna realizację projektu pn. „Klub zdrowego seniora!” w ramach zadania publicznego związanego z działalnością na rzecz osób w wieku emerytalnym.
 • - We wtorek 16 kwietnia 2024 r. od godz. 14:21 do godz. 18:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego nadal punktowo prognozowane są burze, którym mogą towarzyszyć opady deszczu do około 10 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwy drobny grad. - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • 20 kwietnia torunianie będą mogli wziąć udział w akcji „Wiosenne porządki z MPO".
 • Odpowiedź Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia Zbigniewa Fiderewicza na pismo Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dot. podjęcia aktualizacji opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych Skarbu Państwa położonych w Toruniu przy ul. Droga Starotoruńska 1.
 • Od 11 do 14 kwietnia 2024 r. w Redzie odbywały się XXVI Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej, w których udział wzięła reprezentacja Urzędu Miasta Torunia.
 • Podczas przebudowy Bulwaru Filadelfijskiego, w jego zachodniej części, odkryty został mur oporowy wiślanej skarpy. Obiekt został zbadany, a następnie zasypany. Teraz jego położenie zostało uwzględnione w nawierzchni jezdni, która nad nim przebiega.
 • Sandra Van Der Zanden, zawodniczka klubu MKSW Pomorzanin Toruń, została brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek w boksie w kategorii +81 kg. Zawody odbyły się w dniach 02-15 kwietnia chorwackim Porecu.