Sukcesy młodych toruńskich karateków | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Sukcesy młodych toruńskich karateków

Miasto, Sport
Data publikacji: 31 marca 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

W Mistrzostwach udział wzięła nasza 11 – osobowa drużyna, składająca się z juniorów.

W Mistrzostwach Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate, które rozegrano 25 marca 2023 r. w Golubiu-Dobrzyniu, udział wzięła nasza 11 – osobowa drużyna, składająca się z juniorów.

W turnieju wystartowało 21 zespołów z klubów kyokushin karate, w tym Toruński Klub Karate Kyokushin. Zawody rozegrano w konkurencjach kata i kumite zarówno dla juniorów, jak i seniorów. Turniej zorganizował Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Janusza Drywę 4dan, przy współpracy z Polską Federacją Kyokushin Karate i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Golubiu-Dobrzyniu na czterech matach. Bardzo dobra organizacja pozwoliła sprawnie przeprowadzić wszystkie konkurencje. Sędzią głównym był shihan Bogusław Jeremicz 6dan, a sędzią technicznym shihan Artur Wilento 5dan.

Na początku przeprowadzono konkurs kata. Trójka naszych zawodników stanęła do tej konkurencji. Nasz debiutant Tymoteusz Sokólski w kategorii U-12 zajął 4. miejsce, natomiast Zuzanna Binkowska w kategorii open kobiet zdobyła 2. miejsce.

W kumite zmierzyło swoje siły dziewięcioro zawodników z Torunia. Połowa naszej drużyny składała się z debiutantów w tego rodzaju imprezie. Dobrze wypadł Aleksander Dudkiewicz w kategorii U-14 -55kg. Choć zajął 4. miejsce to jego walki były na bardzo wyrównanym poziomie. Nie zawiedli zawodnicy, którzy już od kilku lat reprezentują barwy klubu i nasze miasto.

W kategorii U-16 wzięły udział dwie zawodniczki. Julia Pluskota znakomicie rozegrała swoje pojedynki do 65 kg, walczyła widowiskowo i skutecznie zwyciężyła całą kategorię. Podobnie Jolanta Siódmiak wygrała w kategorii powyżej 65 kg.

Zuzanna Binkowska w tym sezonie walczy w kategorii U-18. W kategorii -55kg spotkały się zawodniczki, które zdobywały już tytuły w innych turniejach i bardzo dobrze znają swoje możliwości. Wszystkie walki w tej kategorii były wyrównane, a zarazem bardzo zacięte i ciekawe. Zuzanna stoczyła dwie trudne walki eliminacyjne z powodzeniem. W walce finałowej przez wskazanie przegrała z zawodniczką ze Szczytna zajmując 2. miejsce.

Wyniki naszych zawodników:

 • Tymoteusz Sokólski – 4. miejsce w kata U-12,
 • Aleksander Dudkiewicz – 4. miejsce w kumite U-14 – 55 kg,
 • Julia Pluskota – 1. miejsce w kumite U-16 -65 kg,
 • Jolanta Siódmiak – 1. miejsce w kumite U-16 +65 kg,
 • Zuzanna Binkowska – 2. miejsce w kata open kobiet, 2. miejsce w kumite U-18 -55 kg.

Kierownikiem drużyny i sekundantem był sensei Piotr Binkowski. Zawodnikom również pomagał sekundując Łukasz Jóźwiak. Funkcję sędziów pełnili Sławomir Kłosiński, Tomasz Lubieński i Mariusz Korcala. Udział w Mistrzostwach dofinansowany był w części z budżetu Gminy Miasta Torunia.

Tekst: Artur Wilento/Toruński Klub Karate Kyokushin

Zdj. B. Materek, P. Binkowski, M. Mierzejewska

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...