www.torun.pl

Sukces Orlen Copernicus Cup 2020

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 lutego 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Mityng lekkoatletyczny Orlen Copernicus Cup zakończył się sukcesem, szeroko komentowanym w kraju, jak i za granicą. To podczas tego wydarzenia padł rekord świata w skoku o tyczce – Szwed Armand Duplantis pokonał wysokość 6,17 m.

Szósta edycja Toruńskiego mityngu została podsumowana podczas konferencji prasowej, która odbyła się 11 lutego 2020 r. w Arenie Toruń.

- Dzięki Orlen Copernicus Cup 2020 o Toruniu mówił cały świat! To wydarzenie, które przyciąga kibiców zarówno do Areny Toruń, jak i przed ekrany telewizorów, które zapewnia największe sportowe emocje. Bo to tu, w Toruniu, padają rekordypowiedział z dumą prezydent Michał Zaleski, przywołując ustanowiony przez Armanda Duplantisa rekord świata w skoku o tyczce – 6.17 m, jak i wiele innych rekordów, jakie zostały osiągnięte 8 lutego 2020 roku. Prezydent w tym miejscu podziękował organizatorom wydarzenia, Kujawsko-Pomorskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki oraz Miastu Toruń, za przygotowanie imprezy w każdym szczególe.

- Ta międzynarodowa impreza była dla nas potwierdzeniem naszego dobrego przygotowania do wydarzenia, które jest dla nas teraz priorytetem, czyli do lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy, które w tym miejscu odbędą się już za rok, 5-7 marca 2021 – dodał prezydent Michał Zaleski.

Szósta edycja wydarzenia przyciągnęła niezmiennie komplet kibiców na trybuny toruńskiej hali. Jak podkreślają zawodnicy i organizatorzy, podczas Copernicus Cup panuje niesamowita, gorąca atmosfera, która sprzyja dobrym występom. W edycji 2020 udział wzięło 180 zawodników z 43 krajów. – Ja mówię, że to jeden z najlepszych mityngów lekkoatletycznych na świecie, ale zawodnicy twierdzą, że najlepszy. To właśnie nasza publiczność i ta atmosfera "pociągnęły" Duplantisa do rekordu światapowiedział Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, dyrektor Orlen Copernicus Cup 2020.

Jak podkreślił Krzysztof Wolsztyński, był to mityng rekordów – padły trzy rekordy świata, 4 rekordy kontynentu, 10 rekordów krajów, 3 rekordy mityngu, 5 najlepszych wyników na świecie w sezonie i 2 najlepsze wyniki w historii uzyskane w hali w Polsce – REKORDY. – W Toruniu wystąpiła światowa czołówka zawodników – potwierdził Krzysztof Wolsztyński.

Orlen Copernicus Cup 2020 był także sukcesem medialnym. O wydarzeniu w Toruniu pisały największe prasowe tytuły w Polsce, a także na świecie: „Washington Post” (Stany Zjednoczone), „FrankfurterAllgemeine Zeitung” (Niemcy), „L’Equipe” (gazeta sportowa z Francji), „GazettaDello Sport” (Włochy), „Aftonbladet” (Szwecja). Jak dotychczas o zawodach ukazało się ponad 3000 przekazów medialnych. Te informacje dotarły do ponad 40 mln osób. Wiadomo już, że ekwiwalent reklamowy wyniósł ponad 5,1 mln złotych.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.
 • 18. edycja akcji Toruń za pół ceny odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r.
 • Do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie eternitowe pokrycia dachowe. Właściciele nieruchomości mogą składać w Urzędzie Miasta Torunia wnioski o dotacje na ten cel.
 • Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XXV edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „Jestem bezpieczna”.
 • Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • Rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu dzieci i młodzieży – dotacje trafią do 59 toruńskich klubów sportowych.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.