Stulecie szkoły w Cierpicach | www.torun.pl

Stulecie szkoły w Cierpicach

Miasto
Data publikacji: 11 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Prezydent Michał Zaleski wręcza pamiątkową grafikę dyrektorce szkoły podstawowej w Cierpicach w stulecie istnienia placówki

Stulecie istnienia obchodzi Szkoła Podstawowa w Cierpicach, które należą do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.

W dniu 11 czerwca 2021 roku odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu stulecia Szkoły Podstawowej w Cierpicach, która od 2004 roku nosi imię Kornela Makuszyńskiego. Szkoła rozpoczęła swoją działalność 1 lutego 1921 roku, jednak z powodu pandemii w takim terminie nie można było zorganizować wydarzenia. W czerwcowej uroczystości  udział wzięli przedstawiciele władz gminy Wielka Nieszawka, byli i obecni pracownicy szkoły i uczniowie. W Cierpicach pojawił się także prezydent Michał Zaleski, który podarował szkole pamiątkową grafikę. – Z racji bliskiego sąsiedztwa także w Toruniu odczuwamy dobroczynne skutki działalności szkoły w Cierpicach. Mamy przecież w murach swoich szkolnych placówek wielu absolwentów tej szkołymówił prezydent Michał Zaleski, gratulując szkole tak pięknego jubileuszu i bogatej tradycji.

Z okazji pięknego jubileuszu na terenie szkoły wkopane zostało drzewo, a także kapsuła czasu zawierająca różne pamiątki, z poleceniem otwarcia w roku 2071.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego rozpoczęła działalność 1 lutego 1921 roku. Początkowo była szkołą dwuklasową, przemianowaną w 1937 roku na Publiczną Szkołę Powszechną stopnia I. W latach powojennych szkoła rozrastała się, zajmując kolejno dwa budynki, stopniowo rozbudowywane. W roku 1997 oddano do użytku salę gimnastyczną z zapleczem sanitarnym. 1 września 2004 roku otwarto nową część szkoły, w której znalazły się sale lekcyjne do edukacji wczesnoszkolnej, oddział przedszkolny, pracownia komputerowa oraz przestronny hol łączący się ze starym pawilonem szkolnym. Obecnie Szkoła Podstawowa w Cierpicach dysponuje nowoczesnymi salami lekcyjnymi, salą gimnastyczną, pracownią komputerową, gabinetem pedagoga,  logopedy, szatniami i pełnym zapleczem sanitarnym. Uczniowie korzystają z biblioteki i stołówki szkolnej.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu ekran komputera, na nim laska przewodniczącego Rady Miasta
  Koronawirus, Miasto
  W czwartek 17 czerwca 2021 roku o godz. 10:00 rozpocznie się 31. sesja Rady Miasta Torunia. Obrady odbędą się w trybie zdalnym i będą transmitowane w BIP-ie i serwisie YouTube.
 • Widok z lotu ptaka na starówkę i przebudowywany most Piłsudskiego w Toruniu
  Drogi, Inwestycje
  15/16 czerwca czekają nas kolejne nocne prace na moście drogowym im. marsz .J. Piłsudskiego w Toruniu.
 • plakat festiwalu
  Kultura, Miasto
  Do Maroko, Kolumbii i Gruzji będzie można się wybrać uczestnicząc w trzeciej edycji Festiwalu Kultury Podróży ŚwiatoPogląd. Odbędzie się on 18-20 czerwca 2021 r. w Dworze Artusa.
 • Goście uroczystości przy słoweńskim ulu, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  W pasiece w Grębocinie stanął kolorowy ul ze Słowenii. Tak zaprzyjaźniony z Polską kraj podzielił się z mieszkańcami Torunia i okolicy swoim doświadczeniem w hodowli pszczół.
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W ciągu ostatniej doby nie potwierdzono w Toruniu żadnego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano także ofiar śmiertelnych w wyniku COVID-19.
 • Herb miasta Torunia z aniołem
  Miasto
  Prezydent Miasta Torunia ogłasza publiczny nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Dyrektora Wydziału Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia. Termin składania ofert upływa 25 czerwca 2021 r.
 • 793 zaszczepionych w trzech punktach tymczasowych to bilans szczepień przeciwko koronawirusowi w drugi weekend czerwca w Toruniu.
 • Dlaczego dziki pojawiły się w Toruniu? Co sprawia, że dobrze czują się w naszym mieście? Jakie błędy popełniamy w kontaktach z dzikami? Odpowiada ekspert z Naczelnej Rady Łowieckiej.
 • Torunianie licznie wzięli udział w akcji "Toruń na rowery" i kręcili kilometry w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
 • Chwilowy problem z systemem elektronicznej rejestracji klientów w kompleksie basenowym przy ul. Bażyńskich został usunięty. Obecnie obiekt pracuje normalnie.
 • W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Toruniu 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • 319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.