www.torun.pl

Strefa Biznesu podczas Forum Zawodowców

Biznes, Miasto
Data publikacji: 26 lutego 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.

Tegoroczne forum zostanie zorganizowane – podobnie jak w roku 2019 – w nowoczesnej formie, która będzie przyciągała uczniów, a także stworzy interakcję pomiędzy osobami odwiedzającymi a szkołami prezentującymi swą ofertę. Wykorzystane zostaną do tego celu nowe rozwiązania multimedialne oraz specjalnie przygotowana oprawa wydarzenia, łącząca sprawdzone elementy scenariuszowe, m.in. konkursy i atrakcje dla zwiedzających oraz Strefę Biznesu, do której zaproszone zostanie liczne grono przedsiębiorców. Jedną z nowości tam zaprezentowanych będzie Strefa 4.0 z nowinkami technologicznymi.

Organizatorzy przedsięwzięcia, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia i Centrum Wsparcia Biznesu, zapraszają wszystkie zainteresowane firmy do Strefy Biznesu.

Celem organizacji wydarzenia jest promocja kształcenia zawodowego na wszystkich etapach edukacji, współpracy z  pracodawcami oraz uczelniami wyższymi, budowanie partnerstwa na rzecz edukacji i rynku pracy, wsparcie młodzieży w rozwoju i wyborze ścieżki kariery, a także wymiana doświadczeń zawodowych.

Swoją ofertę edukacyjną zaprezentują toruńskie szkoły branżowe i techniczne. Prezentowane będą następujące zawody: cukiernik, florysta, fotograf, kelner, krawiec, kucharz, operator obrabiarek skrawających, sprzedawca, ślusarz, magazynier – logistyk, technik administracji, technik architektury krajobrazu, technik fotografii i multimediów, technik handlowiec, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik elektryk, technik BHP, technik transportu drogowego, technik logistyk, technik mechanik, technik organizacji reklamy, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych, technik rachunkowości, technik usług fryzjerskich, technik mechatronik, technik żywności, technik rachunkowości, technik ekonomista, fryzjer, technik organizacji turystyki, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik procesów introligatorskich, technik technologii żywności, technik budownictwa, technik geodeta, technik teleinformatyk, murarz-tynkarz, dekarz, technik mechanik urządzeń, technik transportu drogowego, kierowca mechanik, blacharz samochodowy, lakiernik samochodowy, elektromechanik pojazdów samochodowych, technik automatyk, technik elektronik, technik programista, technik inżynierii środowiska i melioracji, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik weterynarii, technik energetyk, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

- Obecność firm w Strefie Biznesu stworzy niepowtarzalną okazję do podjęcia współpracy pomiędzy szkołami i przedsiębiorstwami, współpracy mającej na celu budowanie szeroko rozumianego partnerstwa dla rozwoju konkretnego zawodu, a co za tym idzie rynku pracy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców do zgłoszeńmówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Zgłoszenia przyjmuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu pod numerem telefonu: 56 611 89 30 lub mailowo: kontakt@torun.direct. Dokonując zgłoszenia, należy podać zainteresowanie konkretnym zawodem.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.