www.torun.pl

Straż Miejska dla szkół

Miasto
Data publikacji: 25 sierpnia 2014
Autor: Sylwia Derengowska

Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się tegoroczna oferta edukacyjno-profilaktyczna przygotowana przez Straż Miejską dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Miasta Toruń. Zaledwie w ciągu kilku godzin piątkowego naboru zostały zajęte wszystkie terminy zajęć skierowanych dla przedszkoli i szkół podstawowych. Są jeszcze wolne miejsca dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz szkolenia specjalistyczne dla rodziców i nauczycieli.

Działalność profilaktyczna Straży Miejskiej realizowana jest w ramach Uchwały nr 198/2007 Rady Miasta Torunia z dnia 22 listopada 2007 roku w sprawie "Miejskiego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego dla gminy miasta Toruń i Powiatu Toruńskiego". Obejmuje ona między innymi realizację w toruńskich placówkach oświatowych autorskich programów edukacyjno-profilaktycznych. Podstawowymi celami podejmowanych działań jest dostarczenie odbiorcom informacji na temat istniejących zagrożeń oraz skutków zachowań ryzykownych, prowadzenie zajęć edukacyjnych polegających na rozwijaniu umiejętności społeczno - psychologicznych, a także przekazanie podstawowych zasad współżycia społecznego.

W chwili obecnej Straż Miejska współpracuje z ponad 80 toruńskimi placówkami oświatowymi oraz świetlicami opiekuńczo-wychowawczymi. W realizacji naszych programów profilaktyczno-edukacyjnych w roku 2013 wzięło udział ponad 28 tysięcy uczniów z toruńskich placówek oświatowych oraz dzieci i młodzieży ze świetlic opiekuńczo-wychowawczych. Nasze programy adresowane są do dzieci i młodzieży szkolnej w różnym wieku. Dlatego też problematyka zajęć, forma przekazu i pomoce dydaktyczne są w odpowiedni sposób dostosowane do poszczególnych grup wiekowych.

W tegorocznej ofercie przygotowaliśmy łącznie ponad 40 autorskich programów edukacyjno-profilaktycznych poruszających tematykę związaną z szeroko pojętą profilaktyką. Programy realizowane są przez strażników - koordynatorów ds. profilaktyki posiadających wyższe wykształcenie z uprawnieniami pedagogicznymi. Są to osoby posiadające cechy niezbędne przy współpracy z dziećmi i młodzieżą szkolną. Funkcjonariusze mają ukończone studia z zakresu resocjalizacji, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, psychologii i oligofrenopedagogiki oraz szereg specjalistycznych szkoleń.    

Tegoroczna oferta edukacyjno-profilaktyczna        

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • Spotkania z mieszkańcami 2020
  Biznes, Drogi, Inwestycje, Kultura, Miasto, MZK, Sport
  Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Miasto
  28 lutego 2020 roku Justyna Wileńska obejmie stanowisko dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego. Komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała jej kandydaturę.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.
 • Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Strzała Amora trafiła Toruń - w ten weekend mnóstwo wydarzeń z okazji święta zakochanych. Przed nami: Walentynki dla ptaszynki, Randka w ciemno z książką oraz Ślizgawka Walentynkowa. Będzie też coś dla miłośników sportu: mecz hokejowy na Tor-torze, futsalowy w "Spożywczaku" oraz Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń.
 • Prezydent Michał Zaleski wydał oświadczenie dotyczące zajścia przy ul. Podmurnej w nocy z 8 na 9 lutego w 2020 r.
 • Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • Żużlowa Reprezentacja Polski wraca po 9 latach na Motoarenę! 29 marca 2020 r. o godz. 14:00 właśnie w Toruniu Polacy zmierzą się z Australijczykami.