Stawiamy stojaki dla rowerów | www.torun.pl

Stawiamy stojaki dla rowerów

Drogi, Miasto
Data publikacji: 14 września 2021
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Na zdjęciu: rowery przypięte do stojaka

Ponad 50 stojaków rowerowych stanie do końca października 2021 roku na terenie miasta. To efekt tegorocznej akcji „Postaw stojak z drogowcami”.
 
„Postaw stojak z drogowcami” to akcja realizowana przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu cyklicznie od 2009 roku. Od tego czasu udało się ustawić około 1700 stojaków. - Uczestnikiem akcji może być każdy. Wystarczy na adres: mzd@mzd.torun.pl przesłać zgłoszenie propozycji lokalizacji dla stojaków rowerowych na terenie Torunia, w miejscach ogólnie dostępnych. Każdy wniosek zostanie dokładnie przeanalizowany i w przypadku spełnienia wszystkich kryteriów formalnych, stojak zostanie postawiony w zaproponowanym miejscuinformuje Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.
 
Przypominamy: aby propozycja została zaakceptowana, lokalizacja musi spełniać następujące warunki: grunt, na którym ma zostać postawiony stojak, winien znajdować się w pasie drogowym, a jego zamontowanie nie powinno ograniczać ruchu pieszego i kołowego. Stojaki będą mogły być także montowane przy obiektach użyteczności publicznej na terenach należących do Gminy Miasta Toruń.

Zgłoszenie winno zawierać informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły pozwalające na prawidłową ocenę wniosku. W zgłoszeniu warto podać także numer telefonu kontaktowego, który może być przydatny przy ustalaniu wraz z wnioskodawcą ostatecznej lokalizacji dla stojaka.

- Już teraz zachęcamy do przesyłania nowych propozycji lokalizacji stojaków. Zostaną one ustawione w 2022 roku - dodaje Rafał Wiewiórski.   

Stojaki montowane przez MZD pozwalają na wygodne oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego stojaka można przypiąć 2 rowery. Wykorzystywane są trzy modele stojaków: stylowy, malowany na kolor czarny, który jest montowany na terenie zespołu staromiejskiego oraz Bydgoskiego Przedmieścia,  klasyczny ocynkowany w kształcie odwróconej litery U montowany na pozostałym obszarze miasta i w kształcie okręgu, który mocowany jest do słupków czy znaków drogowych.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.