Starówka Mistrzów - Na Zewnątrz | www.torun.pl

Starówka Mistrzów - Na Zewnątrz | www.torun.pl

Biznes, Miasto
Data publikacji: 23 września 2020
Autor: Filip Tomasik

W kolejnej odsłonie cyklu „Starówka Mistrzów” przedstawiamy niebanalne miejsce - tuż przy wjeździe na most im. J. Piłsudskiego powstała wyjątkowa kawiarnia „Na Zewnątrz”. 

Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejną edycję cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które wyróżniają się oryginalnością, pomysłem i ciekawą atmosferą. Kawiarnia ”Na Zewnątrz”, choć powstała kilka miesięcy temu, zdążyła zyskać spore grono klientów, którzy cenią lokal za niebanalny styl, artystyczną aktywność, różnorodną ofertę gastronomiczną, czy też animacje taneczne i sesje yogi w plenerze. Właściciele tworzą swój projekt z pasją i ambicjami, by w przyszłości stał się ważnym miejscem na kulinarnej i artystycznej mapie Torunia. Doskonała kawa z ekspresu, bezglutenowe słodycze, pomidorowy piernik i cappuccino ze śmietanką z bobu, wegańskie lody, czy handroll sushi - Chili Tofu, Żółta Huba w tempurze, Tempeh z Mango podbiją niejedno wyrafinowane podniebienie. Właściciele poważnie traktują też sprawy ekologii, wszystkie kubki, słomki i pokrywki używane w lokalu wykonane są ze skrobi kukurydzianej. W „Na Zewnątrz” odbyły się już m.in. pokazy tańca z muzyką na żywo, wernisaż pracy dyplomowej Bartłomieja Schmidta wyróżnionej medalem imienia profesora Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny na Wydziale Sztuk Pięknych, czy też sesje Acro Yogi.

Do udziału w projekcie „Starówka Mistrzów” zaproszono przedsiębiorców z różnych branż: tatuażystów, złotników, barberów, antykwariuszy, artystów, baristów. Każdy z odcinków cyklu poświęcony jest innej działalności i promuje rozwijanie dobrych tradycji rzemiosła, usług i gastronomii na toruńskiej starówce. To podkreślenie tego za co torunianie ich cenią: solidność, niezawodność, rzetelność i najwyższą jakość usług lub produktów.

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.