www.torun.pl

Stan epidemii w Toruniu [25.03.2020]

Miasto
Data publikacji: 25 marca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Nie ma nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem u mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego. U trzech osób z terenu miasta i powiatu wykryto obecność SARS-CoV-2. Około 400 osób przebywa w kwarantannie.

Zdecydowana większość objętych kwarantanną odbywa ją w swoich domach - policja nadzoruje, czy nie łamią oni zakazu wychodzenia. Kwarantanna zbiorowa w Toruniu odbywa się w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka – korzysta z niej 16 osób. Osoby pozostające w izolacji mogą liczyć na pomóc pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

- Dział interwencji kryzysowej MOPR-u przyjmuje zgłoszenia od potrzebujących. Wczoraj dzięki całodobowemu wsparciu telefonicznemu udało się zrobić zakupy dla 44 osób i dostarczyć obiady 56 mieszkańcom. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz placówki prowadzone przez organizacje pozarządowe pomagają także tym mieszkańcom, którzy potrzebują wsparcia terapeutów informuje prezydent Michał Zaleski.

Więcej o pomocy psychologicznej tutaj.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 24 marca nakłada na obywateli RP szereg obostrzeń, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu wirusa.

- Wychodzenie z miejsc izolacji dozwolone jest tylko w przypadku drogi do i z pracy, zrobienia zakupów czy odwiedzenia apteki i miejsc porady zdrowotnej – przypomina prezydent.

Rozporządzenie wprowadza także szereg ograniczeń dla podróżujących komunikacją zbiorową – więcej o funkcjonowaniu MZK tutaj.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.