Stadion Miejski jest bezpieczny | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Stadion Miejski jest bezpieczny

Sport
Data publikacji: 01 czerwca 2023
Autor: Paweł Piotrowicz
Stadion Miejski w Toruniu z lotu ptaka, fot. Grupa Falco

Toruński Stadion Miejski jest w pełni bezpieczny dla wszelkiego rodzaju zawodów amatorskich. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań do rozegrania XII Toruńskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych, która rozpoczyna się w najbliższą sobotę (3.06.2023).

Ograniczeniu podlega obecnie jedynie możliwość rozgrywania wydarzeń sportowych I kategorii, takich jak np. w randze mistrzostw Polski. Imprezy pozostałych kategorii, w tym amatorskie, mogą się bez przeszkód i bezpiecznie odbywać na tej arenie.
 
Warto dodać, że po przeprowadzonym w kwietniu br. przez Instytut Sportu badaniu jakości nawierzchni bieżni stadionowej oraz na podstawie posiadanej dokumentacji projektowej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji sporządził dokładną wycenę kosztów remontu nawierzchni. Będzie to podstawa do ew. ubiegania się o środki zewnętrzne na sfinansowanie modernizacji stadionu.
 
Na czwartek, 8 czerwca na stadionie miejskim zaplanowano przeprowadzenie lekkoatletycznego Memoriału Grzegorza Duneckiego. Czy impreza ta odbędzie się w ramach I kategorii wydarzeń – zależy od rozstrzygnięć, które podejmie Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Stadion Miejski w Toruniu, fot. Grupa Falco

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.