Ekologiczne nagrody dla miasta | www.torun.pl

Środowisko

Ekologiczne nagrody dla miasta

Zestawienie nagród i wyróżnień przyznanych Gminie Miasta Toruń w konkursach o tematyce ekologicznej.

Rok 2009 - Miasto Toruń uzyskało wyróżnienie w konkursie "Polska wolna bez azbestu" organizowanego w ramach X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" pod honorowym patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Uznanie jury konkursu zdobyły działania Gminy Miasta Toruń w zakresie usuwania azbestu z terenu miasta.


Rok 2008 - Miasto Toruń otrzymało Złotą Nagrodę w kategorii miast na Międzynarodowym Sympozjum Wodnym w Cannes. Nagroda została przyznana za zrealizowanie nowoczesnego systemu wodociągowo-kanalizacyjnego, w ramach programu Funduszu Spójności (dawniej ISPA) i budowę biologicznej oczyszczalni ścieków. Tym samym, Toruń znalazł się w elitarnym gronie kilku miast na świecie, które otrzymały to prestiżowe wyróżnienie. W 2002 roku nagrodę w kategorii miast otrzymało Kyoto z Japonii, w 2004 roku Bonn z RFN, a w 2005 roku Amman z Jordanii. Wyróżnienie jest ogromnym sukcesem Torunia i miejskiej spółki Toruńskie Wodociągi, która zarządza gospodarką wodno-ściekową w mieście. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali w Pałacu Festiwali i Kongresów w Cannes, która odbyła się 26 czerwca 2008 r.


Rok 2008 - laureat Europejskiej Nagrody Ekologicznej - European Ecological Award "Environment Friendly" w Konkursie "Przyjaźni Środowisku". Nagroda została przyznana za zrealizowane przedsięwzięcie pn. "Modernizacja instalacji przygotowania c.w.u i podgrzewania wody dla basenu sportowego przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji , ul. Hallera 79 w Toruniu".


Rok 2008 - tytuł "Lider Polskiej Ekologii" w 11 edycji Konkursu Ministra Środowiska. Tytuł przyznano na podstawie złożonego w lutym 2008 r. wniosku konkursowego pn. "Proekologiczne działania Gminy Miasta Toruń na rzecz zrównoważonego rozwoju". Złożony wniosek nie skupiał się na jednym, konkretnym działaniu ale opisywał całość działań w mieście Toruniu dotyczących szeroko pojętej ochrony środowiska.


Rok 2006 - II miejsce w konkursie "Polska bez azbestu", zorganizowanym przez Ministerstwo Gospodarki.


Rok 2005 - tytuł "Mecenas Polskiej Ekologii" - VII edycja Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku".


Rok 2003 - laureat konkursu "Gmina przyjazna środowisku" - IV edycja Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku".


Rok 2001 - I miejsce w II edycji konkursu "Ochrona Środowiska w gminie województwa Kujawsko-Pomorskiego".

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej
  Kultura, Miasto
  Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.
 • Na zdjęciu Michał Piwoński w biegu
  Miasto, Sport
  Uczeń klasy 2 V LO w Toruniu, Mikołaj Piwoński, został powołany do lekkoatletycznej kadry narodowej.
 • widok budynku z muralem
  Kultura, Miasto
  Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • Prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  List Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego do redaktora naczelnego portalu Wyborcza.pl, Jarosława Kurskiego, będący odpowiedzią na zarzuty dotyczące domniemanych „strat” Bydgoszczy w rywalizowaniu z Toruniem o instytucje i fundusze.
 • Na zdjęciu: montaż nowych wiat przystankowych na Placu Rapackiego
  MZK
  Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni.
 • Dzisiaj, 2 grudnia 2020 r. obchodzimy siedemdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci jednego z Honorowych Obywateli Torunia, Edwarda Śmigłego-Rydza.
 • Młodzieżowy Dom Kultury wToruniu ogłasza konkurs plastyczny z cyklu „Niepodległość – Wolność – Rozwój” pod hasłem „Polski Bałtyk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.
 • Powiatowa Komisja Lekarska poszukuje lekarzy do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. W przyszłym roku odbędzie się ona w terminie od 1 lutego do 16 kwietnia.
 • W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 26 lat od śmierci Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia, pionierki toruńskiej pedagogiki i pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 • Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje, że koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 9105 osób. Liczba zakażonych od początku pandemii w całym kraju zbliża się do miliona. W Toruniu od wczoraj zakażenie zdiagnozowano u 151 osób.