Sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie trwa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie trwa

Miasto
Data publikacji: 26 stycznia 2023
Autor: Marcin Pryka

Trwa dystrybucja węgla po preferencyjnej cenie. Wnioski przyjmowane są w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia. Węgiel sprzedaje spółka TOREC.

TOREC jako pośredniczący podmiot węglowy zawarł umowę z PGE Paliwa z terminem obowiązywania do 30 kwietnia 2023 r. Sprzedaż prowadzona jest w siedzibie firmy przy ul. Ceramicznej 6 - wjazd od ul. Ukośnej. Preferencyjna cena brutto wynosi 1.950 zł za tonę. Cena zawiera koszt transportu pod wskazany przez mieszkańca adres. Warunkiem jest zakup węgla w ilości od 500 kg do 1.500 kg. Jeśli mieszkaniec kupi mniejszą ilość węgla, wówczas będzie musiał zorganizować transport we własnym zakresie lub zlecić go odpłatnie firmie TOREC na uzgodnionych warunkach.

Aby zakupić węgiel na preferencyjnych warunkach mieszkaniec musi uzyskać w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia zaświadczenie uprawniające do tego zakupu i udać się z nim do firmy TOREC. Po weryfikacji zaświadczenia zostanie wystawiona faktura za zakupiony węgiel i będzie można dokonać zapłaty – płatność gotówką, kartą płatniczą lub blikiem. Po podpisaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (wymóg RODO), mieszkaniec otrzyma dokument potwierdzający jakość węgla oraz oświadczenie o jego pochodzeniu. Następnie pracownicy firmy TOREC uzgodnią termin dostawy węgla. W dzień dostawy mieszkaniec zostanie wcześniej poinformowany o godzinie dostawy (po dostawie węgla potwierdzi kierowcy fakt jego otrzymania).

Ilość węgla po cenie preferencyjnej zależy od ilości zakupionego węgla do końca grudnia 2022 r. Wnioski o wydanie zaświadczenia uprawniającego do zakupu taniego węgla przyjmowane są w budynku przy ul. Wały gen. Sikorskiego 12. Formularz wniosku >>> do pobrania.

Węgiel sprzedawany przez TOREC sprowadzany jest z Kolumbii. Klienci są obsługiwani od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00 oraz w soboty od godziny 8:00 do 13:00. Informacje na temat sprzedaży preferencyjnej można uzyskać w spółce TOREC pod nr tel. 667 663 723. Węgiel można kupić „luzem” (nie jest on pakowany) i w dwóch sortymentach:

 • groszek– wymiary ziaren węgla 8÷25 mm;
 • orzech – wymiary ziaren węgla powyżej 25 mm (zwykle mieszczą się w przedziale 25÷60 mm)

Uprawnione do złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia umożliwiającego zakup taniego węgla są osoby, które otrzymały już dodatek węglowy, bądź osoby, którym dodatek został przyznany, ale środków na dzień dzisiejszy jeszcze nie otrzymały. Ponadto ustawodawca umożliwił złożenie wniosku o wydanie zaświadczenia dla osób, które nie są uprawnione do dodatku węglowego, ale w przypadku takich osób kryterium weryfikującym jest wpisanie posiadanego źródła spalania paliw w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Z preferencyjnego zakupu nie może skorzystać gospodarstwo domowe, które zakupiło węgiel na sezon grzewczy 2022/2023 za cenę poniżej 2000 zł, np. poprzez sklep internetowy PGG lub innych krajowych kopalni

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".