www.torun.pl

Spotkanie z mieszkańcami Rubinkowa

Miasto
Data publikacji: 15 marca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

14 marca 2019 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Rubinkowo. Siódme z kolei spotkanie prezydenta z torunianami zamieszkującymi poszczególne osiedla odbyło się w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Łyskowskiego 8.

Zgodnie z harmonogramem spotkań w roku 2019 przed prezentacjami i filmami dotyczącymi inwestycji w mieście i na osiedlu mogli przy stolikach porozmawiać o porządku i bezpieczeństwie, remontach dróg oraz zapoznać się np. ze szczegółami karty rabatowej Moja Starówk@. Uczniowie szkół podstawowych znajdujących się na tym osiedlu wzięli udział w warsztatach, tworząc dziecięcą mapę pomysłów dla Torunia, przekazaną następnie prezydentowi Michałowi Zaleskiemu. Dzieci zaproponowały utworzenie w mieście m.in. kolejnego zoo, kina, parków, a także… legolandu. Również dorośli mieszkańcy nanosili swoje pomysły na wielkoformatową mapę miasta - to pierwszy etap konsultacji budżetu miasta na 2020 rok.

Podczas spotkania prezydent wręczył dyplomy i upominki dzieciom, których prace plastyczne zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Moje ulubione miejsce w Toruniu”:

 • SP nr 8

- wyróżnienie – Antoni Rzadkiewicz

 • SP nr 16:

- nagroda – Lena Hartowicz
- wyróżnienie- Wiktoria Pisulska

 • SP 23:

- nagroda: Jeremi Chalecki i Zofia Rutkowska
- wyróżnienie:  Kaja Marchewka i Zuzanna Przybyszewska

 • Modern Academy:

- nagroda: Laura Sikorowska i Aurelia Sikorowska
- wyróżnienie:  Magdalena Wierzbowska i Wiktor Tomicki

Mieszkańcy Rubinkowa zadali prezydentowi i przedstawicielom poszczególnych wydziałów wiele pytań dotyczących spraw osiedla. Zwrócono uwagę na miejsca, gdzie, zdaniem mieszkańców, powinny pojawić się przejścia dla pieszych, sygnalizacje świetlne, lampy czy ograniczenia prędkości, a także parkingi. Rozmawiano także o terenach zieleni, które wymagają uporządkowania i przystosowania dla spacerowiczów, jak również o utrzymaniu porządku na chodnikach, jezdniach i terenach rekreacyjnych. Zastanawiano się także nad przyczyną niepowołania Rady Okręgu, jak również braku inicjatyw integrujących mieszkańców Rubinkowa. Poruszono także kwestie związane z edukacją, naborem do szkół i przedszkoli integracyjnych. Sprawy, o których rozmawiano podczas spotkania, zostały ujęte w protokole, który trafi do przedstawicieli właściwych wydziałów.

Kolejne spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami odbędzie się w poniedziałek 18 marca na osiedlu Bielawy-Grębocin w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Krynickiej 8.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.