www.torun.pl

Spotkanie z mieszkańcami Grębocina i Bielaw

Miasto
Data publikacji: 19 marca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Spotkanie z mieszkańcami Bielaw i Grębocina

18 marca 2019 roku prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Bielawy-Grębocin. Spotkanie zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 35.

Przed prezentacjami i filmami dotyczącymi inwestycji w mieście i na osiedlu mieszkańcy mogli przy stolikach porozmawiać o porządku i bezpieczeństwie, remontach dróg oraz zapoznać się np. ze szczegółami karty rabatowej Moja Starówk@.

Uczniowie szkół podstawowych znajdujących się na Bielawach i Grębocinie podczas warsztatów stworzyli dziecięcą mapę pomysłów dla Torunia, którą następnie przekazały prezydentowi Michałowi Zaleskiemu. Również dorośli mieszkańcy nanosili swoje pomysły na wielkoformatową mapę miasta - to pierwszy etap konsultacji budżetu miasta na 2020 rok.

Podczas spotkania prezydent wręczył dyplomy i upominki dzieciom, których prace plastyczne zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Moje ulubione miejsce w Toruniu”:

W kategorii klas I-III:

- nagroda: Kornelia Kicińska

- wyróżnienie: Amelia Skurzyńska

W kategorii klasy IV-VIII:

- nagroda: Dominika Stępniewska

- wyróżnienie: Natalia Kujawska.

Dla mieszkańców Bielaw i Grębocina najważniejszą kwestią, omawianą podczas spotkania, były remonty dróg: budowa oświetlenia, chodników i ścieżek rowerowych oraz poszerzanie jezdni. Pytano także o dożywianie dzieci w szkołach, dzikie wysypiska śmieci na terenie osiedla czy rozbudowę miejskiej kanalizacji.

Kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek 19 marca. O godz. 18:00 prezydent spotka się z mieszkańcami osiedla Staromiejskiego w Dworze Artusa.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend toruńskie ulice rozjaśnią się mocą kilkuset światełek podczas Bella Skyway Festival. To jednak nie koniec atrakcji! Czekają na nas również spotkania z historią – piknik w Forcie I, spacer tematyczny pośród kamienic gotyckich, potyczki rycerskie rodzin czy cykl „Wieczory z przeszłością na Zamku Krzyżackim”.
 • Miasto
  26 uzdolnionych uczniów i uczennic uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych lub podstawowych zostało wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Miasta Torunia. 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nagrody wręczył i pogratulował wychowankom prezydent Michał Zaleski.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Miasto
  Prezydenci miast województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się na konwencie w związku z planowanym ograniczeniem dochodów samorządów.
 • Miasto
  W roku szkolnym 2019/2020 naukę w szkołach toruńskich rozpocznie łącznie 29 290 uczniów oraz przedszkolaków. Szkoły i predszkola są gotowe na rozpoczęcie nowego roku, które nastąpi 2 września.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Trwa drugi etap przebudowy ulicy Płaskiej. Inwestycja obejmuje odcinek 980 metrów i potrwa do maja 2020 roku. Jej realizacja jest finansowana ze środków gminy.
 • Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Trwa procedura wyłaniania realizatora programu szczepień przeciw HPV skierowanego do dziewcząt z rocznika 2006. Realizacja programu jest planowana od października 2019 r. do czerwca 2020 r.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.