www.torun.pl

Spotkanie na osiedlu Jakubskie-Mokre

Miasto
Data publikacji: 22 marca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

21 marca 2019 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Jakubskie-Mokre. Dziesiąte z kolei spotkanie prezydenta z torunianami zamieszkującymi poszczególne osiedla odbyło się w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Bażyńskich 30/36.

- Zmian na tym osiedlu następuje dosyć dużo. Wiążą się one np. z przebudową bądź budową nowych obiektów, np. basenu na Bażyńskich albo nowego budynku Sądu Rejonowego. Budujemy  tu wiele nowych miejsc parkingowych, bo jest szczególnie oczekiwane przez mieszkańców. Prowadzimy też na bieżąco naprawy ulic i chodników, dbamy o szkoły i przedszkola, w sąsiedztwie zaś jest rozbudowywany żłobek, gdzie opiekę znajdzie kolejnych 25 dzieci. To są przykłady inwestycji lokalnych na tym osiedlu – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Zgodnie z harmonogramem spotkań w roku 2019 przed prezentacjami i filmami dotyczącymi inwestycji w mieście i na osiedlu mogli przy stolikach porozmawiać o porządku i bezpieczeństwie, remontach dróg oraz zapoznać się np. ze szczegółami karty rabatowej Moja Starówk@. Uczniowie szkół podstawowych znajdujących się na tym osiedlu wzięli udział w warsztatach, tworząc dziecięcą mapę pomysłów dla Torunia, przekazaną następnie prezydentowi Michałowi Zaleskiemu. Również dorośli mieszkańcy nanosili swoje pomysły na wielkoformatową mapę miasta - to pierwszy etap konsultacji budżetu miasta na 2020 rok.

Spotkanie otworzył krótki występ znanego i utytułowanego zespołu tanecznego „Mini Mix” działającego w SP 10.

Podczas spotkania prezydent wręczył dyplomy i upominki dzieciom, których prace plastyczne zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Moje ulubione miejsce w Toruniu”:

SP 6:

Kategoria klas I – III:
nagrody: Julia Stefańska i Joanna Wełniak
wyróżnienia: Kacper Szczepkowski i Marta Siejka
  

SP 10:

Kategoria klas I – III:
nagroda: Apolonia Neuman
wyróżnienie: Maja Rzekanowska

Kategoria klas IV – VIII:
Nagroda: Julia Cholewa-Paczkowska
Wyróżnienia: Maja Konefał i Oskar Leśniewicz

Mieszkańcy Rubinkowa zadali prezydentowi i przedstawicielom poszczególnych wydziałów wiele pytań dotyczących spraw osiedla. Szczególne zainteresowanie wzbudziły tematy powstających miejsc parkingowych, jak również innych inwestycji na osiedlu, a także ruchu drogowego oraz terenów zieleni. Rodzice dzieci uczęszczających do SP 10 pytali o remont stołówki oraz budowę windy. Sprawy, o których rozmawiano podczas spotkania, zostały ujęte w protokole, który trafi do przedstawicieli właściwych wydziałów.

Kolejne spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami odbędzie się w poniedziałek 25 marca 2019 r. na osiedlu Chełmińskie w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów 210.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  Teatr Baj Pomorski ma niespodziankę dla wszystkich dzieci. Zapraszamy na przedstawienie „Jaś i Małgosia” - spektakl online z musicalowym zacięciem.
 • Miasto
  30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Życzenia rodzicom zastępczym oraz ich podopiecznym złożył prezydent Michał Zaleski.
 • Drogi, Miasto
  Od 22 do 27 maja 2020 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przyjmował uwagi dotyczące trzech zaproponowanych koncepcji przebudowy ul. Łukasiewicza w Toruniu. Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wpłynęło 38 uwag, złożono 4 pisma z propozycjami rozwiązań.
 • Drogi, Miasto
  Od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania będą mogli wnosić opłaty za parkowanie w parkomatach.
 • Miasto, Sport
  W niedzielę 7 czerwca 2020 r. wystartuje pierwszy z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”.
 • Miasto, Sport
  Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 30 maja 2020 r. dostępne będą siłownie zewnętrzne. Wkrótce też będzie można korzystać z placów zabaw.
 • Ponad 7,5 mln zł wynosi budżet obywatelski Torunia na rok 2021. Wnioski będzie można składać już od 8 czerwca 2020 r.
 • U 140 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objęto 252 osoby, w tym 25 osób znajduje się w miejscu kwarantanny zbiorowej). Do 110 wzrosła liczba zarażonych, którzy powrócili do zdrowia. Od poniedziałku 25 maja nie zanotowano kolejnej ofiary śmiertelnej pandemii koronawirusa.
 • W związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń, możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych kulturalnych wydarzeń plenerowych już w ten weekend! Miasto Toruń i toruńskie instytucje kultury zapraszają na Kino Letnie i spektakl z okazji Dnia Dziecka przy CKK Jordanki.
 • Jak branża wraca do normalności - opowiada Katarzyna Małkiewicz z toruńskiego Hotelu Filmar w kolejnym odcinku cyklu realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja, prezydent Michał Zaleski przekazał upominki dla podopiecznych toruńskich rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.
 • W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • W Zielone Świątki (niedziela 31 maja) komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg świątecznych rozkłądów jazdy.
 • Od pierwszego czerwca torunianie mogą korzystać z bezpośrednich porad konsumenckich. Miejski Rzecznik Konsumentów będzie udzielać porad i informacji oraz przyjmować wnioski o udzielenie pomocy prawnej w sprawach konsumenckich w Punkcie Informacyjnym przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w godz. 7.30-15.30.