www.torun.pl

Spotkanie na osiedlu Jakubskie-Mokre

Miasto
Data publikacji: 22 marca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

21 marca 2019 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Jakubskie-Mokre. Dziesiąte z kolei spotkanie prezydenta z torunianami zamieszkującymi poszczególne osiedla odbyło się w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Bażyńskich 30/36.

- Zmian na tym osiedlu następuje dosyć dużo. Wiążą się one np. z przebudową bądź budową nowych obiektów, np. basenu na Bażyńskich albo nowego budynku Sądu Rejonowego. Budujemy  tu wiele nowych miejsc parkingowych, bo jest szczególnie oczekiwane przez mieszkańców. Prowadzimy też na bieżąco naprawy ulic i chodników, dbamy o szkoły i przedszkola, w sąsiedztwie zaś jest rozbudowywany żłobek, gdzie opiekę znajdzie kolejnych 25 dzieci. To są przykłady inwestycji lokalnych na tym osiedlu – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Zgodnie z harmonogramem spotkań w roku 2019 przed prezentacjami i filmami dotyczącymi inwestycji w mieście i na osiedlu mogli przy stolikach porozmawiać o porządku i bezpieczeństwie, remontach dróg oraz zapoznać się np. ze szczegółami karty rabatowej Moja Starówk@. Uczniowie szkół podstawowych znajdujących się na tym osiedlu wzięli udział w warsztatach, tworząc dziecięcą mapę pomysłów dla Torunia, przekazaną następnie prezydentowi Michałowi Zaleskiemu. Również dorośli mieszkańcy nanosili swoje pomysły na wielkoformatową mapę miasta - to pierwszy etap konsultacji budżetu miasta na 2020 rok.

Spotkanie otworzył krótki występ znanego i utytułowanego zespołu tanecznego „Mini Mix” działającego w SP 10.

Podczas spotkania prezydent wręczył dyplomy i upominki dzieciom, których prace plastyczne zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Moje ulubione miejsce w Toruniu”:

SP 6:

Kategoria klas I – III:
nagrody: Julia Stefańska i Joanna Wełniak
wyróżnienia: Kacper Szczepkowski i Marta Siejka
  

SP 10:

Kategoria klas I – III:
nagroda: Apolonia Neuman
wyróżnienie: Maja Rzekanowska

Kategoria klas IV – VIII:
Nagroda: Julia Cholewa-Paczkowska
Wyróżnienia: Maja Konefał i Oskar Leśniewicz

Mieszkańcy Rubinkowa zadali prezydentowi i przedstawicielom poszczególnych wydziałów wiele pytań dotyczących spraw osiedla. Szczególne zainteresowanie wzbudziły tematy powstających miejsc parkingowych, jak również innych inwestycji na osiedlu, a także ruchu drogowego oraz terenów zieleni. Rodzice dzieci uczęszczających do SP 10 pytali o remont stołówki oraz budowę windy. Sprawy, o których rozmawiano podczas spotkania, zostały ujęte w protokole, który trafi do przedstawicieli właściwych wydziałów.

Kolejne spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami odbędzie się w poniedziałek 25 marca 2019 r. na osiedlu Chełmińskie w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów 210.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Piękna pogoda, a do tego Szekspir na ulicach, porywające, pełne pasji Dni Tanga, YouTube na deskach Teatru im. Wilama Horzycy, historia toruńskiego sportu poznawana na rowerze - tych i wielu innych atrakcji nie można przeoczyć w ten weekend w Toruniu.
 • Miasto
  Toruńską starówkę w charakterystycznym stylu gry Minecraft przygotowali fani tej komputerowej zabawy, jednej z najpopularniejszych gier na świecie.
 • Miasto, Sport
  W sobotę 20 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie odbędą się kolejne, wyjątkowe zawody żużlowe - European 125cc Youth Track Racing Cup.
 • Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski docenił pracę trzydziestu sześciu urzędników. 18 lipca 2019 r. wręczył im awanse stanowiskowe.
 • Miasto
  19 lipca 2019 roku stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oficjalnie rozpoczęli obóz w Toruniu. Tysiąc osób spędzi w grodzie Kopernika 10 dni. Przygotowano dla nich szereg atrakcji.
 • Miasto, MZK
  Prace budowlane na Wałach gen. Sikorskiego nabierają tempa. Na budowę zwożone są płyty podtorowe. Ich układanie rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
 • Ostatni dzień lipca będzie zarazem pierwszym dniem, kiedy torunianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie. Na toruńskich ulicach pojawiły się już stacje, z których będzie można wypożyczać rowery. Od kilku tygodni działa strona www.torvelo.pl, gdzie można się zalogować i zapoznać z regulaminem wypożyczania jednośladów.
 • 19 lipca 2019 r. zostały wypłacone pierwsze świadczenia 500+ i 300+ dla osób, które złożyły wnioski 1 lipca 2019 roku.
 • 27 lipca 2019 roku, o godz. 9:00 odbędzie XVIII toruński Top-Cross Maraton. Jest to jeden z nielicznych maratonów, podczas którego nie ma limitu czasu a każdy uczestnik jest klasyfikowany według przebiegniętego dystansu.
 • Rozpoczęła się 16. edycja festiwalu Song of Songs. Koncerty odbywają się w dniach 19-20 lipca 2019 r. na scenie plenerowej przy CKK Jordanki.
 • Na węźle przesiadkowym w al. św. Jana Pawła II powstanie pierwszy w Toruniu „zielony przystanek”. Takie rozwiązanie nie tylko uprzyjemni oczekiwanie pasażerom i da im jeszcze większą ochronę przed słońcem, ale także wpłynie na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.
 • Przy przebudowie okolic pl. Rapackiego budowlańcy trafiają na wiele ciekawych reliktów archeologicznych. Zdarza się, że odkrycia zaskakują nawet archeologów. Prace prowadzone są pod nadzorem archeologów z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Obecnie prace  toczą się na Wałach gen. Sikorskiego oraz ul. Chopina.  Niemal od pierwszego dnia robót pod ziemią...
 • Rada Miasta Torunia na najbliższej sesji zajmie się regulaminem określającym wysokość oraz warunki przyznawania niektórych składników wynagrodzenia dla nauczycieli toruńskich placówek oświatowych.
 • W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczniowie mają do dyspozycji 885 miejsc, czyli o 118 miejsc więcej niż osób niezakwalifikowanych w I etapie rekrutacji.