www.torun.pl

Spotkanie na osiedlu Jakubskie-Mokre

Miasto
Data publikacji: 22 marca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

21 marca 2019 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Jakubskie-Mokre. Dziesiąte z kolei spotkanie prezydenta z torunianami zamieszkującymi poszczególne osiedla odbyło się w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Bażyńskich 30/36.

- Zmian na tym osiedlu następuje dosyć dużo. Wiążą się one np. z przebudową bądź budową nowych obiektów, np. basenu na Bażyńskich albo nowego budynku Sądu Rejonowego. Budujemy  tu wiele nowych miejsc parkingowych, bo jest szczególnie oczekiwane przez mieszkańców. Prowadzimy też na bieżąco naprawy ulic i chodników, dbamy o szkoły i przedszkola, w sąsiedztwie zaś jest rozbudowywany żłobek, gdzie opiekę znajdzie kolejnych 25 dzieci. To są przykłady inwestycji lokalnych na tym osiedlu – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Zgodnie z harmonogramem spotkań w roku 2019 przed prezentacjami i filmami dotyczącymi inwestycji w mieście i na osiedlu mogli przy stolikach porozmawiać o porządku i bezpieczeństwie, remontach dróg oraz zapoznać się np. ze szczegółami karty rabatowej Moja Starówk@. Uczniowie szkół podstawowych znajdujących się na tym osiedlu wzięli udział w warsztatach, tworząc dziecięcą mapę pomysłów dla Torunia, przekazaną następnie prezydentowi Michałowi Zaleskiemu. Również dorośli mieszkańcy nanosili swoje pomysły na wielkoformatową mapę miasta - to pierwszy etap konsultacji budżetu miasta na 2020 rok.

Spotkanie otworzył krótki występ znanego i utytułowanego zespołu tanecznego „Mini Mix” działającego w SP 10.

Podczas spotkania prezydent wręczył dyplomy i upominki dzieciom, których prace plastyczne zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Moje ulubione miejsce w Toruniu”:

SP 6:

Kategoria klas I – III:
nagrody: Julia Stefańska i Joanna Wełniak
wyróżnienia: Kacper Szczepkowski i Marta Siejka
  

SP 10:

Kategoria klas I – III:
nagroda: Apolonia Neuman
wyróżnienie: Maja Rzekanowska

Kategoria klas IV – VIII:
Nagroda: Julia Cholewa-Paczkowska
Wyróżnienia: Maja Konefał i Oskar Leśniewicz

Mieszkańcy Rubinkowa zadali prezydentowi i przedstawicielom poszczególnych wydziałów wiele pytań dotyczących spraw osiedla. Szczególne zainteresowanie wzbudziły tematy powstających miejsc parkingowych, jak również innych inwestycji na osiedlu, a także ruchu drogowego oraz terenów zieleni. Rodzice dzieci uczęszczających do SP 10 pytali o remont stołówki oraz budowę windy. Sprawy, o których rozmawiano podczas spotkania, zostały ujęte w protokole, który trafi do przedstawicieli właściwych wydziałów.

Kolejne spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami odbędzie się w poniedziałek 25 marca 2019 r. na osiedlu Chełmińskie w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów 210.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.