Sportowy świat nagrodzony | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Sportowy świat nagrodzony

Miasto, Sport
Data publikacji: 24 marca 2015
Autor: Małgorzata Litwin

Kończący karierę olimpijczyk, wioślarz Łukasz Pawłowski oraz zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi z toruńskich klubów nagrodzeni! 23 marca 2015 r. w Centrum Kultury Dwór Artusa odbyła się uroczystość wręczenia miejskich nagród za wyniki sportowe osiągnięte w 2014 roku.

Prezydent Miasta Torunia uhonorował nagrodami zawodników i trenerów, którzy w 2014 r. osiągnęli znaczące wyniki sportowe na arenach krajowych i międzynarodowych oraz przyznał wyróżnienia działaczom toruńskich klubów sportowych za szczególne zaangażowanie w rozwój toruńskiego sportu. Kwota przyznana na ten cel w tym roku wynosi 124 000 zł.

Kluby sportowe zgłosiły do nagród 321 zawodników, uprawiających dyscypliny sportowe objęte programem igrzysk olimpijskich oraz w dyscypliny nieolimpijskie.  Po weryfikacji wszystkich wniosków (z wyłączeniem kandydatów, którzy otrzymali stypendia sportowe oraz wniosków niespełniających wymogów uchwały) prezydent przyznał 195 nagród i wyróżnień: w tym 175 dla zawodników, 16 dla trenerów oraz 4 wyróżnienia dla działaczy sportowych. Osiągnięcia uprawniające do otrzymania nagrody to: ustanowienie rekordu świata, Europy, Polski; zajęcie I, II lub III miejsca w mistrzostwach świata, Europy, Polski oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich. Wysokość tegorocznych nagród wynosi od 300 do 2.000 zł w zależności od uzyskanego wyniku.

- Jeszcze niejedno sportowe zwycięstwo przed Państwem - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Mówię o tym z pewnością, bo wciąż mam przed oczyma wczorajsze otwarcie X Halowych Mistrzostw Europy Weteranów Lekkiej Atletyki. Tę wspaniałą imprezę rozpoczęliśmy w Toruniu wczoraj, ona trwa także dziś i jest najlepszym komentarzem do naszej gali i gwarantem tego, że ze sportowych fascynacji chyba nie wyrasta się nigdy. 

Podczas uroczystości prezydent Torunia uhonorował nagrodą finansową za szczególne zasługi sportowe jednego z najbardziej utytułowanych sportowców toruńskich, olimpijczyka, wioślarza kończącego karierę sportową - Łukasza Pawłowskiego - zawodnika Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Do największych sukcesów Pawłowskiego należy zdobycie srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. oraz zdobycie wielu medali mistrzostw świata, Europy i tytułów Mistrza Polski.

AZS UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA
1. BADZIŃSKI MATEUSZ
2. KRANC KRZYSZTOF
3. MELLER DOMINIK
4. ORNOWSKA MARTA
5. PAWŁOWSKI ŁUKASZ
6. POROŻYŃSKI MATEUSZ
7. SIAŁKOWSKA MONIKA
8. SOCHACKI JAKUB
9. STACHOWSKI PATRYK
10. TWARDOWSKA OLIWIA
11. ULATOWSKA MONIKA
12. WĄSICKI KAMIL
13. WIŚNIEWSKI SZYMON
14. ZIELIŃSKI MATEUSZ
15. ŻÓCHOWSKI DAWID

AEROKLUB POMORSKI
1. JURKIEWICZ AGNIESZKA
2. JURKIEWICZ PRZEMYSŁAW
3. RADOMSKI BOLESŁAW
4. RUMIŃSKI MICHAŁ

AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY ORGANIZACJA ŚRODOWISKOWA
1. JEZIERSKI SZYMON
2. SZABŁOWICZ MICHAŁ

KLUB KARATE SHOTOKAN DOJO
1. BRZEZIŃSKA BEATA
2. GIRGUŚ OLIWIER
3. GRANDZICKI ARKADIUSZ
4. KORPALSKA ROKSANA
5. RÓŻAŃSKA NADIA
6. UTMAŃCZYK ŁUKASZ
7. ZALEWSKA MARZENA

KLUB SPORTOWY LAGUNA
1. BURAK MARTYNA
2. DANICKI PIOTR
3. DEMSKA ZUZANNA
4. GĄSOWSKA ALEKSANDRA
5. GRONOWSKA AGATA
6. IWANOWSKA JULIA
7. JAGIELSKA AGATA
8. KOWALSKI HUBERT
9. KOZANKIEWICZ WERONIKA
10. MAZURKIEWICZ DANIEL
11. MICHALSKI MATEUSZ
12. MODRZYŃSKI FRANCISZEK MACIEJ
13. PIECHOWIAK JAKUB
14. RĘKAWEK DARIA
15. RUMOCKA NATALIA
16. SADOWSKI MAKSYM PAWEŁ
17. SIERAKOWSKA KAROLINA
18. SIÓDMIAK SZYMON
19. SZALKOWSKA JAGNA MARIA
20. SZPEJNA KAROLINA
21. TRUSZCZYŃSKA KATARZYNA
22. TWARDOŃ TYMON
23. WIŚNIEWSKI MIKOŁAJ
24. WROTEK WOJCIECH

KLUB SPORTOWY POMORZANIN
1. FRANCZAK ANDŻELIKA
2. KŁOSOWSKI DAMIAN
3. KWIATKOWSKI KAMIL
4. PAZIEWSKA NATALIA
5. STEFAŃSKI BARTOSZ
6. ŚLIWIŃSKI DOMINIK

KLUB SPORTOWO–TURYSTYCZNY  ENERGA–MANEKIN
1. CHOJECKI JAKUB
2. DYJAS JAKUB
3. FLISIAK HUBERT
4. PIOTROWSKI KRZYSTOF

KLUB WYSOKOGÓRSKI
1. EKWIŃSKA KATARZYNA

MIEJSKI KLUB LEKKOATLETYCZNY
1. HULISZ ZUZANNA
2. KRANKOWSKI WACŁAW
3. WEISZEWSKI LINDA

MIĘDZYSZKOLNY KLUB PŁYWACKI TORUŃCZYK
1. BIŚ DANIEL
2. DEMBSKA JOANNA
3. GRULA MATEUSZ
4. GUBA ADAM
5. GUBA MICHAŁ
6. KOSTYRA AGNIESZKA
7. MIKICIN MIŁOSZ
8. OLCZAK MIRELA
9. PALMI – KUKIEŁKO MIESZKO
10. RUDZIŃSKI MACIEJ
11. SZARLIŃSKI FILIP
12. SZOTKOWSKI DANIEL
13. URBAŃSKA KAROLINA

MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY AXEL
1. GAJEK JULIA
2. KŁODZIŃSKI DAWID

MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY BŁYSKAWICA
1. PODLAS DAWID

MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY SOKOŁY
1. BŁOTNICKI ŁUKASZ
2. BOROWICZ ADRIAN
3. GERNE MICHAŁ
4. GOŁASZEWSKI JAKUB
5. GOŚCIŃSKI MATEUSZ
6. HOPPE RADOSŁAW
7. JAWORSKI JAKUB
8. STUDZIŃSKI MATEUSZ
9. WINKLER ADRIAN

MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY ZRYW
1. KOLASIŃSKI MATEUSZ
2. NIKLENIEWICZ DAWID

STOWARZYSZENIE GRUPA FALCO
1. BALCERZEWSKI JAROSŁAW
2. BÓGDAŁ WOJCIECH
3. GRZEGORCZYK BARBARA
4. JURKIEWICZ DOMINIKA
5. KŁOSS MAGDALENA
6. KOZARZEWSKI PAWEŁ
7. MALKUSZ ANDRZEJ
8. MAŃKOWSKI KAMIL
9. ŻYGADŁO RYSZARD

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW SPORTÓW MOTOROWYCH STAL TORUŃ
1. KOŚCIELSKI MARCIN
2. TUROWSKI MARCIN

STOWARZYSZENIE SPORTÓW WALKI RING WOLNY
1. KOWALSKI MARCIN

TORUŃSKI KLUB BOWLINGOWY
1. BIELSKI PAWEŁ
2. BŁASZCZAK ADAM
3. KACPROWICZ MATEUSZ
4. KORKOWSKI RYSZARD
5. POLANISZ EMIL
6. PREUS PATRYK
7. PRZYŻYCKA JAGODA
8. SKORUPA JACEK
9. ZIÓŁKOWSKI ALEKSANDER

TORUŃSKI KLUB FUTBOLU STOŁOWEGO
1. KLEPACKA OLIVIA
2. KRAIŃSKI MIŁOSZ
3. PTASZNIK EDYTA
4. RACZKIER JACEK

TORUŃSKI KLUB GIMNASTYCZNY OLIMPIJCZYK
1. HOLC AMELIA
2. TOMASZEWSKA WERONIKA

TORUŃSKI KLUB KARATE TRADYCYJNEGO KUMADE
1. ALGUSIEWICZ DAWID
2. CIEPLIŃSKA MARTA
3. MISZKURKA JOANNA
4. I SADOWSKA ROKSANA
5. SZELANGIEWICZ JULIA
6. WESSEL ŁUKASZ
7. WROTEK WERONIKA
8. ZAŁUŃSKI MICHAŁ

TORUŃSKI KLUB KARATE KYOKUSHIN
1. CHALECKA NIKOLA
2. CHALECKA ZUZANNA
3. CZAJKOWSKI MARCIN
4. CZOŁGOWSKI KACPER
5. FALKOWSKI DAWID
6. GRABOWSKA MARCELINA
7. JĘDRYKA DAWID
8. JÓŹWIAK ŁUKASZ
9. KORCALA BARTOSZ
10. MACIEJEWSKI RAFAŁ
11. OSKWAREK PIOTR
12. SOCHA KATARZYNA

TORUŃSKI KLUB KOLARSKI PACIFIC
1. OBORSKI DOMINIK
2. KLIMKOWSKI PIOTR
3. PALUTA MICHAŁ
4. WARCHOŁ BARTOSZ

TORUŃSKI KLUB MODELARSKI HERCULES
1. KOSTULSKI GRZEGORZ
2. LIZIŃSKI GRZEGORZ
3. LIZIŃSKI ROMAN
4. ŁAKOMSKI KRZYSZTOF
5. MOMOT TOMASZ
6. POMIANOWSKI MACIEJ
7. WIERZCHOWSKI MAREK
8. ZAKRZEWSKI ROBERT

TORUŃSKI KLUB SPORTOWO–TURYSTYCZNY BUDOWLANI
1. CHTIOUI MICHAŁ
2. JURKIEWICZ JAN
3. LOBA KAMIL
4. PIOTROWSKI MIŁOSZ

TORUŃSKIE STOWARZYSZENIE SPORTÓW WALKI BUSHI
1. BOROWIEC PAWEŁ
2. HUCZUK JAKUB
3. OTTENBREIT DAWID
4. WIERZBOWSKA SYLWIA

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ
1. ŚLIWICKA ALICJA

TORUŃSKIE STOWARZYSZENIE ŻUŻLOWE
1. BELCHNEROWSKI ŁUKASZ
2. BOŻEJEWICZ ADAM
3. BURCHARDT REMIGIUSZ
4. CEGIELSKI PAWEŁ
5. DULIŃSKI RAFAŁ
6. KATARZYŃSKI MARTIN
7. KATARZYŃSKI PATRYK
8. KOSIŃSKI DAMIAN
9. KOŚCIECHA JAKUB
10. KRAJEWSKI KAROL
11. MAŁKOWSKI KACPER
12. MARCHLEWSKI ŁUKASZ
13. NIEDZIELSKI MARCIN
14. SZEPS JAROSŁAW
15. SZPAJDA ŁUKASZ
16. WÓDECKI SEBASTIAN

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY COPERNICUS
1. SZYMAŃSKI MICHAŁ
2. URBAŃSKI WOJCIECH

TRENERZY
1. ADAMKIEWICZ JAROSŁAW
2. BALIŃSKI SŁAWOMIR
3. BENTKOWSKI PAWEŁ
4. BINKOWSKI ZBIGNIEW
5. DERĘGOWSKI MACIEJ
6. EKERT ANDRZEJ
7. KLEJNOWSKI ANDRZEJ
8. KUBICKI TOMASZ
9. LORENC RAFAŁ
10. MAŃKOWSKI GABRIEL
11. MAZURKIEWICZ JACEK
12. MIENTKI MARCIN
13. MOORE ROY WILLIAM
14. WISZOWATY KAZIMIERZ
15. IWAŃSKA- WIWATOWSKA EWA
16. ŻURAWSKI KRZYSZTOF

DZIAŁACZE
1. BOŚ HENRYK
2. KARPIŃSKI MAREK
3. NOWAK WIESŁAW
4. WASILEWSKI ALEKSANDER

Podstawą do przyznania nagród i wyróżnień jest uchwała Rady Miasta Torunia nr 850/14 z dnia 4 września 2014 r. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
  • Kultura, Miasto
    Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
  • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
    Miasto, Sport
    Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
  • Miasto
    Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
  • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
    Miasto, Sport
    W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
  • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
    Miasto
    W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
  • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
  • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
  • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
  • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
  • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
  • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
  • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.