www.torun.pl

Sportowe przedszkolaki

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 lutego 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W ramach Orlen Przedszkoliada Tour 2019 w dniu 12 lutego toruńskie przedszkolaki wezmą udział w zajęciach sportowych w Arenie Toruń.

Orlen Przedszkoliada Tour to największy w Europie cykl imprez sportowych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Biorą w nim udział przedszkola i ich reprezentacje - uczestnicy ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl, obecnego w ponad 150 lokalizacjach w Polsce. Imprezy te mają na celu zapewnienie rozrywki ruchowej przedszkolakom, ze szczególnym uwzględnieniem wszechstronnego rozwoju ruchowego i nauki podstaw piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Niewątpliwie przyczyniają się też do przeciwdziałania otyłości u dzieci i zapobiegają późniejszym zwolnieniom z WF.

Ósma edycja Przedszkoliady składa się z siedemdziesięciu imprez, organizowanych w ponad 40 lokalizacjach, w których udział weźmie ok. 15 000 Aktywnych Przedszkolaków. Nad całością cyklu Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronem tytularnym cyklu jest PKN Orlen.

Orlen Przedszkoliada Tour odbędzie się w hali Arena Toruń (hala treningowa) w dniu 12 lutego 2019 r. o godzinie 9:30. W imprezie biorą udział przedszkolaki z placówek: Raczek, Jagódka, Leśny Ludek - Toruń, Leśny Ludek - Nieszawka, Jelonek, Mały Miś, Delfinek I, Delfinek II, Sosnowe Skrzaty, Promyczek, Dziecięca Odyseja.

W wydarzeniu udział wezmą też zawodnicy lokalnych klubów sportowych: Twardych Pieników, Elany Toruń, Angels Toruń oraz lekkoatleci.

Prowadzący całość Kangur Przedszkoliada.pl gwarantuje wszystkim uczestnikom niemal dwugodzinną rozrywkę ruchową, a kibicom na trybunach zabawę i doping na najwyższych obrotach. Na koniec uczestnicy zajęć otrzymają od Kangura: dyplom, medal i niespodzianki, które przygotowali partnerzy Orlen Przedszkoliada Tour 2019.

Fot. Przedszkoliada.pl

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Miasto, Sport
  Ponad 400 osób stanęło 17 sierpnia 2019 r. na starcie drugiego, nocnego biegu, rozegranego w ramach Toruńskich Sztafet Wolności 2019/2020.
 • Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2019 roku zakończył się Festiwal Wisły. Na finał trwającego przez kilka dni wydarzenia torunianie mogli podziwiać wyjątkowe widowisko światło-woda-dźwięk.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Nowy wodociąg, gotowa część chodników i zjazdów do posesji, pierwsze warstwy nowej jezdni - tak wygląda obecnie remont ul. Kołłątaja. Od piątku, 23 sierpnia 2019 r., na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu.
 • Biznes, Inwestycje, Miasto
  Atrakcyjne tereny inwestycyjne na toruńskim lewobrzeżu we wrześniu pójdą pod młotek. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje działki w południowo-zachodniej części miasta w rejonie ulic Gen. Andersa, Poznańskiej oraz trasy S-10. To propozycja dla inwestorów z sektora MŚP.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.Aby móc uczestniczyć w rywalizacji i zdobywać kilometry dla Torunia należy zainstalować w swoim telefonie aplikację „Rowerowa Stolica Polski”. Jest to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany...
 • W dzień Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia po raz kolejny wspominamy Bitwę Warszawską, jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. W Toruniu uroczyste obchody odbyły się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy...
 • Wodyaz wodociągu publicznego w Toruniu w pierwszym półroczu 2019 roku była zdatna do spożycia przez ludzi - wynika z oceny jakości przygotowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektoriat Sanitarny w Toruniu.
 • 15 sierpnia 2019 roku na Motoarenie zorganizowano zawody żużlowe "Derby Pomorza i Kujaw 2019". Dawni bohaterowie z Torunia i Bydgoszczy wyjechali na stadion aby pokazać piękno czarnego sportu i uczciwej rywalizacji.
 • Spotkanie z projektantem, możliwość zgłoszenia uwag przez internet - tak będą wyglądały konsultacje dotyczące rozbudowy ul. Batorego w Toruniu - od ul. Polnej w kierunku północnym.
 • 26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.
 • Pod koniec 2022 roku przy ul. Browarnej ma zostać otwarty Hotel Hilton Garden Inn Old Town Toruń. W obiekcie znajdą się m.in. 132 pokoje, bar, restauracja, strefa fitness i dwie sale konferencyjne.
 • Długi weekend w Toruniu rozpoczynamy na Bulwarze Filadelfijskim, gdzie od środy trwa Festiwal Wisły. Poza tym w programie najbliższych dni 19. Harmonica Bridge, letnia trasa koncertowa „Coke Sssumer Music Tour” z Otsochodzi, Smolastym i Sarsą, „Młodość i fortepian”, a dla kinomanów – bezpłatne pokazy filmowe.