www.torun.pl

Sportowe przedszkolaki

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 lutego 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W ramach Orlen Przedszkoliada Tour 2019 w dniu 12 lutego toruńskie przedszkolaki wezmą udział w zajęciach sportowych w Arenie Toruń.

Orlen Przedszkoliada Tour to największy w Europie cykl imprez sportowych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Biorą w nim udział przedszkola i ich reprezentacje - uczestnicy ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl, obecnego w ponad 150 lokalizacjach w Polsce. Imprezy te mają na celu zapewnienie rozrywki ruchowej przedszkolakom, ze szczególnym uwzględnieniem wszechstronnego rozwoju ruchowego i nauki podstaw piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Niewątpliwie przyczyniają się też do przeciwdziałania otyłości u dzieci i zapobiegają późniejszym zwolnieniom z WF.

Ósma edycja Przedszkoliady składa się z siedemdziesięciu imprez, organizowanych w ponad 40 lokalizacjach, w których udział weźmie ok. 15 000 Aktywnych Przedszkolaków. Nad całością cyklu Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronem tytularnym cyklu jest PKN Orlen.

Orlen Przedszkoliada Tour odbędzie się w hali Arena Toruń (hala treningowa) w dniu 12 lutego 2019 r. o godzinie 9:30. W imprezie biorą udział przedszkolaki z placówek: Raczek, Jagódka, Leśny Ludek - Toruń, Leśny Ludek - Nieszawka, Jelonek, Mały Miś, Delfinek I, Delfinek II, Sosnowe Skrzaty, Promyczek, Dziecięca Odyseja.

W wydarzeniu udział wezmą też zawodnicy lokalnych klubów sportowych: Twardych Pieników, Elany Toruń, Angels Toruń oraz lekkoatleci.

Prowadzący całość Kangur Przedszkoliada.pl gwarantuje wszystkim uczestnikom niemal dwugodzinną rozrywkę ruchową, a kibicom na trybunach zabawę i doping na najwyższych obrotach. Na koniec uczestnicy zajęć otrzymają od Kangura: dyplom, medal i niespodzianki, które przygotowali partnerzy Orlen Przedszkoliada Tour 2019.

Fot. Przedszkoliada.pl

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Pomimo trwającego strajku nauczycieli, uczniom klas maturalnych w toruńskich szkołach wystawiono oceny, po przerwie wielkanocnej zaplanowano posiedzenia rad klasyfikacyjnych.
 • Miasto
  Według prognoz, Wielkanoc będzie pogodna i słoneczna. Warto zatem znaleźć czas na spacer, np. w Ogrodzie Zoobotanicznym, który przygotował wiele świątecznych niespodzianek. W Wielki Piątek zaś w nastrój zadumy wprowadzi ostatni z koncertów wielkotygodniowych, odbywający się w zabytkowym wnętrzu kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty znanych polskich gwiazd na Rynku Staromiejskim, kolejna edycja Święta Tańca, wiosenny cykl koncertów pod nazwą Muzyka poważna na leżakach, a także liczne spektakle, spotkania, warsztaty, a także uroczystości państwowe – do toruńskiej Majówki pozostało niewiele czasu, warto więc zobaczyć jakie wydarzenia i atrakcje czekają nas w dniach 27...
 • Inwestycje, Miasto, MZK
  Mamy zielone światło dla rozpoczęcia robót budowlanych dla pierwszego etapu prac w rejonie pl. Rapackiego. 17 kwietnia 2019 r. wykonawca uzyskał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (tzw. ZRID) dla robót na ul. Chopina i Wały gen. Sikorskiego.
 • Miasto, Sport
  16 kwietnia 2019 r. w Przystani Toruń odbyło się drugie posiedzenie Rady Sportu kadencji 2019-2023.
 • Miasto
  17 kwietnia 2019 r. w toruńskim ratuszu spotkali się menedżerowie centrów miast z Torunia, Gdańska, Bydgoszczy, Lublina i Łodzi, czyli z miast, które zdecydowały się na wdrożenie idei town centre management (TCM).
 • Siódme miejsce i lekki niedosyt – to bilans występu drużyny Toruń Curling Team w finałach Mistrzostw Polski, które w miniony weekend odbyły się w Łodzi.
 • 17 kwietnia 2019 r., dziesiątego dnia strajku, strajkuje 1067 nauczycieli z toruńskich szkół.
 • Na dworcu kolejowym Toruń Główny odbyły się XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Udział w nich wzięło 7 zespołów ze szkół toruńskich i zespół z LO w Lipnie.
 • Miejski Zarząd Dróg przypomina kierowcom, że od najbliższego piątku 29 marca 2019 r. ulica Legionów na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Odrodzenia będzie objęta Strefą Płatnego Parkowania (Podstrefa B).
 • Międzynarodowy zlot skautek i skautów InterCamp w 2022 roku odbędzie się w Toruniu. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 16 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. InterCamp jest organizowany od 1967 roku. Młodzi harecerze w wieku 11-17 lat oraz dorośli instruktorzy spotykają się w weekend, w którym przypadają Zielone...
 • Na tematy atutów gospodarczych, możliwości inwestycyjnych i o sektorze turystycznym Tunezji rozmawiano w ramach „Dnia promocji gospodarki i turystyki tunezyjskiej”.
 • W Toruniu przy ul. Warszawskiej 4 mieści się Konsulat Honorowy Tunezji. Jego otwarcie nastąpiło 16 kwietnia 2019 roku.
 • W Toruniu goszczą Ambasador Gruzji w Polsce Ilia Darchiashvili oraz wicegubernator regionu Imeretia Ioseb Khakhaleishvili. 17 kwietnia 2019 r. złożyli wizytę w urzędzie miasta.