www.torun.pl

Sportowe przedszkolaki

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 lutego 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W ramach Orlen Przedszkoliada Tour 2019 w dniu 12 lutego toruńskie przedszkolaki wezmą udział w zajęciach sportowych w Arenie Toruń.

Orlen Przedszkoliada Tour to największy w Europie cykl imprez sportowych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Biorą w nim udział przedszkola i ich reprezentacje - uczestnicy ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl, obecnego w ponad 150 lokalizacjach w Polsce. Imprezy te mają na celu zapewnienie rozrywki ruchowej przedszkolakom, ze szczególnym uwzględnieniem wszechstronnego rozwoju ruchowego i nauki podstaw piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Niewątpliwie przyczyniają się też do przeciwdziałania otyłości u dzieci i zapobiegają późniejszym zwolnieniom z WF.

Ósma edycja Przedszkoliady składa się z siedemdziesięciu imprez, organizowanych w ponad 40 lokalizacjach, w których udział weźmie ok. 15 000 Aktywnych Przedszkolaków. Nad całością cyklu Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronem tytularnym cyklu jest PKN Orlen.

Orlen Przedszkoliada Tour odbędzie się w hali Arena Toruń (hala treningowa) w dniu 12 lutego 2019 r. o godzinie 9:30. W imprezie biorą udział przedszkolaki z placówek: Raczek, Jagódka, Leśny Ludek - Toruń, Leśny Ludek - Nieszawka, Jelonek, Mały Miś, Delfinek I, Delfinek II, Sosnowe Skrzaty, Promyczek, Dziecięca Odyseja.

W wydarzeniu udział wezmą też zawodnicy lokalnych klubów sportowych: Twardych Pieników, Elany Toruń, Angels Toruń oraz lekkoatleci.

Prowadzący całość Kangur Przedszkoliada.pl gwarantuje wszystkim uczestnikom niemal dwugodzinną rozrywkę ruchową, a kibicom na trybunach zabawę i doping na najwyższych obrotach. Na koniec uczestnicy zajęć otrzymają od Kangura: dyplom, medal i niespodzianki, które przygotowali partnerzy Orlen Przedszkoliada Tour 2019.

Fot. Przedszkoliada.pl

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Bezpłatne przejazdy dla uczestników rajdu
  Miasto
  W najbliższy weekend w Toruniu odbędzie się doroczny Ogólnopolski Rajd Kopernikański. Uczestnicy imprezy będą mogli w sobotę i niedzielę za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.
 • Świętuj Uniwersytetu
  Miasto
  19 lutego 2019 roku społeczność akademicka UMK świętowała 546. Rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie uroczystości w auli uniwersytetu poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem astronoma na Rynku Staromiejskim.
 • Inwestycje, Kultura, Miasto
  Prace przy realizacji projektu adaptacji budynków przy ul. W. Łokietka na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przekroczyły półmetek. Nowe obiekty wraz z wystawami mają być otwarte jeszcze w 2019 roku.
 • Kultura, Miasto
  Spotkania ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej, farmacji, kosmetologii, dietetyki czy treningów personalnych - to cześć propozycji Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na Dzień Kobiet. 8 marca w centrum nauki odbędzie się wieczór "JaKobieta".  Wieczór „JaKobieta” to okazja do spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. Trenerzy z Bella...
 • Święto Muzyki 2019
  Kultura, Miasto
  Jesteś muzykiem? Grasz w zespole? A może chcesz zamienić swoją kawiarnię, pub lub ogródek piwny w niepowtarzalny punkt muzyczny? Zgłoś się już dziś i stań się współtwórcą Święta Muzyki! Już po raz trzynasty, pierwszego dnia lata - 21 czerwca 2019 roku - Toruń wypełni wszechobecna muzyka! Na zgłoszenia Toruńska Agenda Kulturalna czeka tylko do 15...
 • Rusza rekrutacja
  Miasto
  11 lutego 2019 roku ruszy elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano 4861 miejsc dla przedszkolaków i 1916 miejsc dla „pierwszaków”.
 • Trwają przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce, które odbędą się od 6 do 14 kwietnia 2019 roku w Toruniu.
 • Weź udział w konsultacjach społecznych dotyczących "Koncepcji rozwoju terenów zieleni w Toruniu". Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 21 lutego.
 • Swoją czteroletnią kadencję na stanowisku Grotmaszta Bractwa Kaphornowców zakończył torunianin, kpt. jachtowy Cezary Bartosiewicz, wielki miłośnik i promotor żeglarstwa.
 • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza na kolejne szkolenie związane z realizacją projektu pn. „torun.direct – dobre połączenie z biznesem”. Bezpłatne warsztaty dla osób powyżej 25. roku życia, które chcą zdobyć dodatkowe kompetencje w cyfrowym świecie, odbędą się 27-28.02.2019 r.
 • Rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń na rok szkolny 2019/2020 rusza już niebawem. Poznaj szczegóły postępowania rekrutacyjnego!
 • Pani Danuta Andrzejewska dołączyła do grona mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 100 lat. Z życzeniami z okazji tych okrągłych urodzin Panią Danutę odwiedził Prezydent Michał Zaleski.
 • Wraz z cyklem spotkań Prezydenta Torunia z mieszkańcami rozpoczynamy I etap konsultacji społecznych w sprawie budżetu miasta Torunia na 2020 r. i Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Torunia na lata 2020-2044.
 • 1 marca 2019 r. rozpocznie się pilotażowy program systemu biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu. System będziemy testować na tramwajowej linii nr 1 i 1N do końca września 2019 roku.