Sportowcy i trenerzy nagrodzeni | www.torun.pl

Sportowcy i trenerzy nagrodzeni

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 marca 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi otrzymali od miasta nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w 2017 roku.

Nagrody i wyróżnienia toruńskim sportowcom wręczył prezydent Michał Zaleski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Marcinem Czyżniewskim i zastępcą prezydenta Zbigniewem Fiderewiczem podczas uroczystego spotkania w sali bocznej Areny Toruń w dniu 26 marca 2018 roku. Całość otworzył pokaz sztuki walki w wykonaniu zawodników Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE. Oni także są stypendystami Prezydenta Miasta Torunia.

Za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w 2017 roku nagrody i wyróżnienia zostały przyznane zawodnikom w kategoriach młodzieżowej, seniorskiej, masters, zrzeszonym w toruńskich klubach sportowych. Są to zawodnicy uprawiający dyscypliny sportowe objęte programem igrzysk olimpijskich oraz dyscypliny nieolimpijskie. Nagrody otrzymali także trenerzy i działacze sportowi w dziedzinie kultury fizycznej, którzy przyczynili się do osiągnięcia wysokiego wyniku sportowego swoich podopiecznych i są szczególnie zaangażowani w rozwój toruńskiego sportu. A warto w tym miejscu przypomnieć, że w 2017 roku toruńscy sportowcy zdobyli ok. 1000 medali na arenach krajowych i międzynarodowych.  Kwota środków finansowych przyznana na ten cel wynosi 179 100 zł.

- Drodzy sportowcy, życzę wam, aby wasze umiejętności sportowe dawały wam jak najwięcej radości i satysfakcji. Żebyście nigdy nie mówili – muszę, ale – chcę, lubię, bo sport to dla mnie coś pięknego i wyjątkowegote słowa do licznie zebranych sportowców, ich trenerów oraz rodzin i przyjaciół skierował prezydent Michał Zaleski.

Specjalne wyróżnienia – statuetki Kryształowego Anioła odebrali sponsorzy, Jarosław Szczepanowski z Toruń-Pacific, firmy wspierającej Toruński Klub Kolarski „Pacific”, i Maciej Jóźwicki z firmy Marwit, członek zarządu TKP Elana. – Jestem dumny, że razem możemy tworzyć tę wielką sportową rodzinę i tę wielką sportową drużynę, która nazywa się Toruń - powiedział Jarosław Szczepanowski.

W roku bieżącym do sportowych nagród  i wyróżnień kluby sportowe zgłosiły 303 kandydatów. Po weryfikacji wszystkich wniosków z wyłączeniem tych kandydatów, którzy otrzymali stypendia sportowe oraz wniosków niespełniających wymogów uchwały, Prezydent Miasta przyznał 236 nagród i wyróżnień. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych jest 217 zawodników, w tym: 78 seniorów, 123 młodzieżowców, 16 weteranów oraz 12 trenerów i 7 działaczy sportowych.

Lista laureatów

Osiągnięcia uprawniające do otrzymania nagrody to ustanowienie rekordu świata, Europy, Polski; zajęcie I, II lub III miejsca w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski. Wysokość tegorocznych nagród kształtuje się od 400 do 1800 zł w zależności od uzyskanego przez zawodnika wyniku sportowego.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.