www.torun.pl

Sportowcy i trenerzy nagrodzeni

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 marca 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi otrzymali od miasta nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w 2017 roku.

Nagrody i wyróżnienia toruńskim sportowcom wręczył prezydent Michał Zaleski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Marcinem Czyżniewskim i zastępcą prezydenta Zbigniewem Fiderewiczem podczas uroczystego spotkania w sali bocznej Areny Toruń w dniu 26 marca 2018 roku. Całość otworzył pokaz sztuki walki w wykonaniu zawodników Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE. Oni także są stypendystami Prezydenta Miasta Torunia.

Za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w 2017 roku nagrody i wyróżnienia zostały przyznane zawodnikom w kategoriach młodzieżowej, seniorskiej, masters, zrzeszonym w toruńskich klubach sportowych. Są to zawodnicy uprawiający dyscypliny sportowe objęte programem igrzysk olimpijskich oraz dyscypliny nieolimpijskie. Nagrody otrzymali także trenerzy i działacze sportowi w dziedzinie kultury fizycznej, którzy przyczynili się do osiągnięcia wysokiego wyniku sportowego swoich podopiecznych i są szczególnie zaangażowani w rozwój toruńskiego sportu. A warto w tym miejscu przypomnieć, że w 2017 roku toruńscy sportowcy zdobyli ok. 1000 medali na arenach krajowych i międzynarodowych.  Kwota środków finansowych przyznana na ten cel wynosi 179 100 zł.

- Drodzy sportowcy, życzę wam, aby wasze umiejętności sportowe dawały wam jak najwięcej radości i satysfakcji. Żebyście nigdy nie mówili – muszę, ale – chcę, lubię, bo sport to dla mnie coś pięknego i wyjątkowegote słowa do licznie zebranych sportowców, ich trenerów oraz rodzin i przyjaciół skierował prezydent Michał Zaleski.

Specjalne wyróżnienia – statuetki Kryształowego Anioła odebrali sponsorzy, Jarosław Szczepanowski z Toruń-Pacific, firmy wspierającej Toruński Klub Kolarski „Pacific”, i Maciej Jóźwicki z firmy Marwit, członek zarządu TKP Elana. – Jestem dumny, że razem możemy tworzyć tę wielką sportową rodzinę i tę wielką sportową drużynę, która nazywa się Toruń - powiedział Jarosław Szczepanowski.

W roku bieżącym do sportowych nagród  i wyróżnień kluby sportowe zgłosiły 303 kandydatów. Po weryfikacji wszystkich wniosków z wyłączeniem tych kandydatów, którzy otrzymali stypendia sportowe oraz wniosków niespełniających wymogów uchwały, Prezydent Miasta przyznał 236 nagród i wyróżnień. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych jest 217 zawodników, w tym: 78 seniorów, 123 młodzieżowców, 16 weteranów oraz 12 trenerów i 7 działaczy sportowych.

Lista laureatów

Osiągnięcia uprawniające do otrzymania nagrody to ustanowienie rekordu świata, Europy, Polski; zajęcie I, II lub III miejsca w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski. Wysokość tegorocznych nagród kształtuje się od 400 do 1800 zł w zależności od uzyskanego przez zawodnika wyniku sportowego.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Maja Błażejewska z medalem
  Miasto, Sport
  Maja Błażejewska, toruńska juniorka młodsza z KS Centuria, otrzymała powołanie do kadry narodowej taekwondo olimpijskiego.
 • Na zdjęciu para seniorów na starówce
  Miasto
  Upadki są jedną z najczęstszych przyczyn hospitalizacji, niepełnosprawności starszych osób i potencjalnym zagrożeniem dla ich życia. Od 13 sierpnia 2020 r. zgłosić można się do „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”.
 • Plakat wydarzenia przedstawiający nurkującą dziewczynkę
  Miasto, Sport
  W ramach programu "Lato w Toruniu bez nudy" zapraszamy na kolejne wydarzenie na basenach letnich, tym razem na Skarpie. Rekreacyjna impreza pod nazwą „All Day Beach Party” odbędzie się w najbliższy piątek 14 sierpnia 2020 r.
 • plakat wydarzenia
  Kultura, Miasto
  Toruńska starówka piękna jest zawsze, ale starówka wieczorową porą widziana z lotu ptaka to szczególne przeżycie. 14 i 15 sierpnia 2020 r. Muzeum Okręgowe zaprasza na nocne wejście na wieżę Ratusza Staromiejskiego.
 • Miasto, MZK
  Od 12 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe godziny otwarcia kas biletowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
 • Na zdjęciu prezydent Torunia Michał Zaleski
  Miasto
  Wyjaśnienie Prezydenta Miasta Torunia w nawiązaniu do artykułu redaktor Małgorzaty Oberlan pt. „Cięcia wydatków w Toruniu: urzędnicy wkurzeni „Niech zaczną od siebie” ” opublikowanego w Nowościach 7 sierpnia 2020 r.
 • Po raz pierwszy dla zwiedzających zostanie udostępnione Muzeum Twierdzy Toruń. 15 sierpnia w godz. 10.00-15.00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu oraz obejrzenie wybranych pomieszczeń z zewnątrz.
 • Motoarena Toruń im. Mariana Rosego w 2020 roku gościć będzie dwa turnieje Speedway Grand Prix!
 • „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
 • 9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
 • 8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
 • Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.