Space EduHUB Toruń | www.torun.pl

Space EduHUB Toruń

Tytuł projektu:
Space EduHUB Toruń

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Działanie 6.5 „Rozwój potencjału endogenicznego regionu”
Schemat: Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej

Realizator:
Gmina Miasta Toruń - Wydział Rozwoju i Programowania Europejskiego Urzędu Miasta Torunia

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu: 15 656 188,55 zł
Kwota dofinansowania: 11 726 393,09 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
25.09.2019 r.

Termin realizacji:
26.11.2018 r. – 25.11.2021 r.

Opis projektu:
Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego kompleksu turystyczno-rekreacyjnego, w którym udostępniona zostanie przestrzeń, jak i odpowiednie wyposażenie, umożliwiające odwiedzającym twórcze poznawanie Kosmosu.

Oferta centrum będzie dawała szerokie możliwości związane z samodzielnym doświadczaniem, prowadzeniem eksperymentów, symulacji i działań edukacyjnych. Udostępnione wystawy, laboratoria, jak i przestrzeń zagospodarowana w sposób imitujący warunki panujące w Kosmosie umożliwią odwiedzającym aktywne poznawanie.
 
Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej i unikatowej infrastruktury z funkcją interaktywnej edukacji i twórczego poznawania przede wszystkim Kosmosu i Odnawialnych Źródeł Energii. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę obiektu, postawienie namiotu sferycznego, budowę trafostacji, utwardzenie nawierzchni ciągów komunikacyjnych i miejsc postojowych, montaż oświetlenia zewnętrznego oraz elementów małej architektury.

W wyniku realizacji projektu, Space EduHUB Toruń stanie się nowym na mapie miasta i całego województwa kujawsko-pomorskiego innowacyjnym kompleksem atrakcyjnym turystycznie.

Dane kontaktowe realizatora:
Wydział Rozwoju i Programowania Europejskiego Urzędu Miasta Torunia
ul. Grudziądzka 126B, 87-100 Toruń
tel. 56 61 18 554
wripe@um.torun.pl

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura turystyczna
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Rozwoju i Programowania Europejskiego

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  Od soboty 10 kwietnia w Toruniu wykryto 122 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, przy 434 wykonanych testach Ministerstwo Zdrowia nie poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych pandemii w naszym mieście.
 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".