www.torun.pl

Śniadanie nad Wisłą

Miasto
Data publikacji: 09 września 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Pod chmurami, ale w radosnych nastrojach odbyło się w sobotę 7 września 2019 r. Wielkie Śniadanie nad Wisłą. Podczas plenerowej imprezy nad Martówką uczestnicy m.in. zwiedzali z przewodnikiem Park Miejski, gotowali wegetariańskie dania, ćwiczyli jogę i brali udział w warsztatach malarskich.  

Wydarzenie miało otwartą formułę plenerowego pikniku krajoznawczego. Znawca parku na Bydgoskim Przedmieściu, Szczepan Burak, opowiadał o jego historii, Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza'' uczyło podstaw malarstwa sztalugowego. Muzycznie czas umilało trio jazzowe Jana Gębali. W części kulinarnej poświęconej zdrowemu odżywianiu odbyły się warsztaty „dzikiej kuchni” zorganizowane przez Fundację Zdrowego Życia. Pojawiły się także stoiska Piernikarni Starotoruńskiej, Nadleśnictwa Toruń, MPO, Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców. Chętni mogli spróbować swoich sił na mobilnej ściance, którą przygotowało Centrum Wspinaczkowe GATO. Nie zabrakło także strefy gastronomicznej, którą przygotowały: Kolorowa Buła, Molto Bene Prosecco Van, Cukiernia Staropolska, Polski Cukier i BikeCafe. Harcerze 28. Toruńskiej Drużyny WATRA zorganizowali także ognisko z podpłomykami, grę w wielkoformatowego chińczyka, strzelnicę, przeciąganie liny i grę w boule. Wstęp na śniadanie był bezpłatny. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie GOSPORT, dofinansowane je ze środków Gminy Miasta Toruń.

Fot: Stowarzyszenie GOSPORT!

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Pięcioro absolwentów UMK odebrało klucze do mieszkań, przyznanych im w ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta”. Wręczył je, wraz z umowami najmu, prezydent Michał Zaleski w dniu 22 listopada 2019 r.
 • Kultura, Miasto
  Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna, a my startujemy z weekendem w Toruniu! Przed nami spotkania: muzyczne - 30. Blues Meeting, dramatyczne - Teatrów Jednego Aktora oraz projektantów i ilustratorów - GrafConf 2019.
 • Kultura, Miasto
  Bez wątpienia zakończony niedawno EnergaCamerimage Festival 2019 w Toruniu okazał się kulturalnym i promocyjnym sukcesem. Przez kilka dni za sprawą festiwalu, który po 20 latach nieobecności powrócił do naszego miasta, o Toruniu usłyszał cały świat.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 11 toruńskich par zostało odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się 22 listopada 2019 r. w zabytkowej Sali Mieszczańskiej.
 • Miasto
  22 listopada 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji UMK odbyła się konferencja “Prawo humanitarne w 100. lecie Polskiego Czerwonego Krzyża”. Była ona okazją do wspomnień, podsumowań działalności regionalnych oddziałów oraz refleksji na temat międzynarodowego prawa humanitarnego. Konferencję zainaugurował prof. Zacharzewski, który opowiedział o...
 • Kultura, Miasto
  Koncerty muzyczne, projekcje filmowe, wydarzenia poetyckie oraz artystyczne. 11-15 grudnia 2019 r. po raz szósty w Toruniu organizowane są Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Trwają nasadzenia krzewów w pasach drogowych. W dniu 22 listopada 2019 r. prace objęły ul. Owsianą. Na powierzchni 1073 m kw. zasadzono tam krzewy gat. tawuła japońska.
 • Na Rynku Staromiejskim trwa montowanie dekoracji świątecznych. Jak co roku zespół staromiejski w okresie bożonarodzeniowym rozbłyśnie piękną iluminacją.
 • Poprawa bezpieczeństwa to główny cel prac drogowych, realizowanych obecnie na placu Pokoju Toruńskiego. Chodzi o ograniczenie prędkości samochodów i zmniejszenie liczby miejsc grożących kolizją.
 • Toruń jest gospodarzem Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym, które odbędą się 30 listopada 2019 r.
 • Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Z tej okazji 20 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie w Ratuszu Staromiejskim.
 • Podczas 12. sesji Rady Miasta przyjęto dwa programy z zakresu zdrowia i polityki społecznej. Dotyczą one rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii oraz działań na rzecz osób z niepełnosprawnością.
 • Gala finałowa konkursu „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2019” odbyła się 20 listopada 2019 r. w toruńskim hotelu Bulwar.
 • 18 listopada rozpoczęło się 12-dniowe szkolenie „Leonidas” dla dowódców batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej z całej Polski.