Śladem lekarzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Śladem lekarzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 czerwca 2013
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Jak trafić do toruńskiego mieszkania Alicji (Magdalena Różczka) i Sylwii (Katarzyna Bujakiewicz) oraz gdzie mieści się serialowy urząd miasta – śladem bohaterów rozgrywanego w grodzie Kopernika serialu „Lekarze” podąża dwutygodnik „Świat Seriali”.

W ostatnim wydaniu „Świata Seriali” znalazł się obszerny artykuł „Lekarze. Toruńskie zakątki”. Autor zabiera czytelników na wycieczkę do Torunia śladami bohaterów serialu TVN „Lekarze”.

Niespieszny spacer rozpoczyna się od Rynku Staromiejskiego, gdzie mieści się serialowy urząd miasta „grany” przez  Dwór Artusa. To tutaj widzowie „Lekarzy” mogli obserwować poczynania serialowego wiceprezydenta Torunia Jerzego Łąckiego, w którego postać wcielił się Marcin Troński.

Dalej spacerujemy przez ulicę Szeroką do mieszkania serialowej doktor Alicji i jej przyjaciółki Sylwii na ulicę Łazienną 13. Mieszkanie głównej bohaterki znajduje się w sąsiedztwie katedry św. Janów. Stamtąd niedaleko już do ulubionej kawiarni ekipy filmowej „Lekarzy” -  „Róży i zen”. Tutaj mogliśmy również oglądać randkę serialowej Beaty (Agnieszka Więdłocha) i Jacka (Kamil Kula).

Kolejnym miejscami, które prezentuje „Świat Seriali”, są minibrowar Hotelu 1231, gdzie lekarze bywają na imprezach oraz Bulwar Filadelfijski. Natomiast na dłuższy spacer po Toruniu dwutygodnik poleca wybrać się na Bydgoskie Przedmieście, gdzie mieści się serialowy szpital Copernicus oraz Motoarena im. Mariana Rosego.

Według dziennikarzy „Świata Seriali” godnym polecenia miejscem w Toruniu jest Żywe Muzeum Piernika, które co prawda jeszcze w serialu nie było, natomiast do którego przy okazji zwiedzania miasta, warto się wybrać.

Powtórki drugiej serii serialu, którego akcja rozgrywa się w Toruniu można cały czas oglądać na antenie TVN w każdą niedzielę o godz. 23.35. Już za dwa tygodnie ekipa serialu "Lekarze” znów powróci do Torunia. Trwają już bowiem zdjęcia do trzeciej serii tego popularnego serialu.

Serial TVN „Lekarze" opowiada o losach medyków pracujących w szpitalu Copernicus w Toruniu. Główną bohaterką produkcji jest Alicja Szymańska (Magdalena Różczka) młoda i ambitna chirurg, która rozpoczyna pracę właśnie w tym szpitalu. W obsadzie są jeszcze m.in. Danuta Stenka, Paweł Małaszyński, Szymon Bobrowski, Jacek Koman i Kasia Bujakiewicz. Scenariusz serialu napisali Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak oraz Marek Kreutz, a wyreżyserowali go Filip Zylber i Marcin Wrona. Dla Torunia, w którym toczy się akcja serialu, najważniejszy jest fakt częstej i atrakcyjnej obecności miasta w filmie. W każdym odcinku oglądamy piękne ujęcia starówki, nocną panoramę, rynek i staromiejskie uliczki (główna bohaterka mieszka przy ul. Łaziennej), toruńskie kawiarnie i kluby. Atrakcyjnie prezentuje się także serialowy szpital miejski, ulokowany przez producentów w budynku Centrum Targowego Park przy Szosie Bydgoskiej. Zdjęcia w Toruniu  były kręcone od jesieni 2011 roku. Produkcję wspiera finansowo miasto.

Warto wiedzieć, że serial odnosi sukcesy promocyjne. Ponad 800 publikacji w mediach i 450 mln odbiorców, którzy zetknęli się z informacjami o grodzie Kopernika to wyniki badań, przeprowadzonych przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. To druga pozycja pod względem liczby publikacji oraz potencjalnych kontaktów informacji z odbiorcą.

To nie pierwszy promocyjny sukces serialu „Lekarze”. W styczniu 2013 roku serial zajął drugie miejsce na liście "Press" na najlepszy projekt z zakresu lokowania produktu. Według branżowego miesięcznika miasto pokazano w nowoczesny sposób. Doceniono również kompleksowość projektu i rozmiar wizualny plenerów miasta.

>>>Zobacz artykuł "Świata Seriali" TUTAJ<<<

>>>Wywiad z producentką serialu „Lekarze” Dorotą Chamczyk TUTAJ<<<

 

 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto
  21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".