Śladem lekarzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Śladem lekarzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 czerwca 2013
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Jak trafić do toruńskiego mieszkania Alicji (Magdalena Różczka) i Sylwii (Katarzyna Bujakiewicz) oraz gdzie mieści się serialowy urząd miasta – śladem bohaterów rozgrywanego w grodzie Kopernika serialu „Lekarze” podąża dwutygodnik „Świat Seriali”.

W ostatnim wydaniu „Świata Seriali” znalazł się obszerny artykuł „Lekarze. Toruńskie zakątki”. Autor zabiera czytelników na wycieczkę do Torunia śladami bohaterów serialu TVN „Lekarze”.

Niespieszny spacer rozpoczyna się od Rynku Staromiejskiego, gdzie mieści się serialowy urząd miasta „grany” przez  Dwór Artusa. To tutaj widzowie „Lekarzy” mogli obserwować poczynania serialowego wiceprezydenta Torunia Jerzego Łąckiego, w którego postać wcielił się Marcin Troński.

Dalej spacerujemy przez ulicę Szeroką do mieszkania serialowej doktor Alicji i jej przyjaciółki Sylwii na ulicę Łazienną 13. Mieszkanie głównej bohaterki znajduje się w sąsiedztwie katedry św. Janów. Stamtąd niedaleko już do ulubionej kawiarni ekipy filmowej „Lekarzy” -  „Róży i zen”. Tutaj mogliśmy również oglądać randkę serialowej Beaty (Agnieszka Więdłocha) i Jacka (Kamil Kula).

Kolejnym miejscami, które prezentuje „Świat Seriali”, są minibrowar Hotelu 1231, gdzie lekarze bywają na imprezach oraz Bulwar Filadelfijski. Natomiast na dłuższy spacer po Toruniu dwutygodnik poleca wybrać się na Bydgoskie Przedmieście, gdzie mieści się serialowy szpital Copernicus oraz Motoarena im. Mariana Rosego.

Według dziennikarzy „Świata Seriali” godnym polecenia miejscem w Toruniu jest Żywe Muzeum Piernika, które co prawda jeszcze w serialu nie było, natomiast do którego przy okazji zwiedzania miasta, warto się wybrać.

Powtórki drugiej serii serialu, którego akcja rozgrywa się w Toruniu można cały czas oglądać na antenie TVN w każdą niedzielę o godz. 23.35. Już za dwa tygodnie ekipa serialu "Lekarze” znów powróci do Torunia. Trwają już bowiem zdjęcia do trzeciej serii tego popularnego serialu.

Serial TVN „Lekarze" opowiada o losach medyków pracujących w szpitalu Copernicus w Toruniu. Główną bohaterką produkcji jest Alicja Szymańska (Magdalena Różczka) młoda i ambitna chirurg, która rozpoczyna pracę właśnie w tym szpitalu. W obsadzie są jeszcze m.in. Danuta Stenka, Paweł Małaszyński, Szymon Bobrowski, Jacek Koman i Kasia Bujakiewicz. Scenariusz serialu napisali Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak oraz Marek Kreutz, a wyreżyserowali go Filip Zylber i Marcin Wrona. Dla Torunia, w którym toczy się akcja serialu, najważniejszy jest fakt częstej i atrakcyjnej obecności miasta w filmie. W każdym odcinku oglądamy piękne ujęcia starówki, nocną panoramę, rynek i staromiejskie uliczki (główna bohaterka mieszka przy ul. Łaziennej), toruńskie kawiarnie i kluby. Atrakcyjnie prezentuje się także serialowy szpital miejski, ulokowany przez producentów w budynku Centrum Targowego Park przy Szosie Bydgoskiej. Zdjęcia w Toruniu  były kręcone od jesieni 2011 roku. Produkcję wspiera finansowo miasto.

Warto wiedzieć, że serial odnosi sukcesy promocyjne. Ponad 800 publikacji w mediach i 450 mln odbiorców, którzy zetknęli się z informacjami o grodzie Kopernika to wyniki badań, przeprowadzonych przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. To druga pozycja pod względem liczby publikacji oraz potencjalnych kontaktów informacji z odbiorcą.

To nie pierwszy promocyjny sukces serialu „Lekarze”. W styczniu 2013 roku serial zajął drugie miejsce na liście "Press" na najlepszy projekt z zakresu lokowania produktu. Według branżowego miesięcznika miasto pokazano w nowoczesny sposób. Doceniono również kompleksowość projektu i rozmiar wizualny plenerów miasta.

>>>Zobacz artykuł "Świata Seriali" TUTAJ<<<

>>>Wywiad z producentką serialu „Lekarze” Dorotą Chamczyk TUTAJ<<<

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu białe kwiaty w donicy przed budynkiem urzędu
  Eko, Miasto
  Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów w centrum Torunia. Łącznie pojawi się tam ok. 11,5 tys. kwitnących roślin.
 • Miasto
  Od 27 do 30 maja 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Ambasador Finlandii w UMT
  Miasto
  Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...
 • Na zdjęciu widok na Rynek Staromiejski, na pierwszym planie ratusz
  Miasto
  Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Miasto
  Gmina Miasta Toruń, wzorem lat ubiegłych, realizuje Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Torunia.
 • Gmina Miasta Toruń, wzorem lat ubiegłych, realizuje Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Torunia.
 • Hokejowy Klub Pomorzanin Toruń został wicemistrzem Polski w hokeju na trawie.
 • 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego oraz Pracownika Samorządowego.
 • „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Wyjątkowy prezent dla mam z okazji ich święta przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna – 26 maja 2024 r. wystąpiła pod batutą Krzesimira Dębskiego z koncertem muzyki filmowej.
 • W niedzielę 26 maja 2024 r. wieczorem spodziewane są burze z silnymi opadami deszczu. Apelujemy o ostrożność.
 • 26 maja 2024 r. zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Arte! Gościem specjalnym koncertu finałowego był Mezo.
 • W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.