Skrzyżują rękawice w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Skrzyżują rękawice w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 03 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: walka zawodników kickboxingu

25 listopada 2023 r. w Toruniu odbędzie się Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski IMAF Gobio w Karate i Kickboxingu. W trakcie turnieju rozegrają się konkurencje dzieci, młodzieży, seniorów oraz weteranów w formułach Karate Shotokan oraz Kickboxing – kata, kumite, semi-contact, kick-light.

Puchar Polski IMAF odbędzie się po raz pierwszy w historii miasta Torunia. Zaproszenia otrzymały kluby z Polski oraz z zagranicy.

Karate Shotokan jest sztuką walki, która powstała na wyspie Okinawa, należącej do Japonii, na przełomie XIX i XX wieku. Od początków karate służyło samoobronie przy wykorzystaniu „pustych rąk”. Nazwa stylu „Shotokan” wzięła się od pseudonimu jego twórcy Gichina Funakoshiego „Shoto” i oznacza „falujące sosny”, zaś „kan” to miejsce treningu – budynek. Taki również jest ten styl karate, giętki oraz dynamiczny, miękki, ale zarazem twardy, gdyż tak jak sosna pod naporem wichury ugnie się, lecz nie złamie. Dlatego walki w tej formule są bardzo widowiskowe. Dynamika starcia wymaga od zawodników wyjątkowej koncentracji, a wynik walki może ulec zmianie w każdej sekundzie.  

Kickboxing jest nowoczesnym amerykańskim sportem walki stworzonym przez karateków w latach 70 XX wieku, którzy chcieli rywalizować przy wykorzystaniu pełnokontaktowych technik uderzanych. Początkowo formuła walki nazywała się „Full Contact Karate”, lecz z czasem uzyskała nową nazwę „Kickboxing”. Zawodnicy toczą swoje pojedynki na tatami lub w ringu przy wykorzystaniu technik bokserskich oraz karateckich kopnięć.

Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski IMAF GOBIO w Karate i Kickboxingu odbędzie się na 4 matach. Maksymalna liczba startujących to 250 zawodników. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Regulamin oraz wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie klubu Kimura oraz wydarzeniu na Facebooku

Turniej rozegrany zostanie w Szkole Podstawowej nr 28 w Toruniu, ul. Przy Skarpie 13 25 listopada – start o godz. 10:15.
           
Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Sekcja Walki Kimura Toruń oraz International Martial Arts Federation - Polska.

Tekst i zdjęcie: Klub Sportowy Sekcja Walki Kimura Toruń

Kliknij, aby powiększyć

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.