Setki zaszczepionych w Toruń Plaza | www.torun.pl

Setki zaszczepionych w Toruń Plaza

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 12 czerwca 2021
Autor: Filip Tomasik

319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.

Punkt w galerii Toruń Plaza został utworzony w ramach akcji szczepień weekendowych. W każdą sobotę i niedzielę czerwca torunianie i goście naszego miasta mogą przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

Punkt został uruchomiony o godzinie 9:00 i pracował do godziny 18:00. Lokalizacja została wybrana tak, aby osoby chętne mogły, przy okazji weekendowych zakupów, niemal od ręki poddać się szczepieniu.

Chętnych nie brakowało. W sumie zaszczepiono 319 osób. Kolejna tura szczepień już jutro (13 czerwca 2021). Od godziny 9:00 będą pracowały punkty w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej 17 oraz na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.

Nowością będzie możliwość zaszczepienia młodzieży, która ukończyła 12 rok życia pierwsza dawką szczepionki wyprodukowanej przez firmę Pfizer, jednak będzie to możliwe tylko w punkcie utworzonym na terenie Ratusza Staromiejskiego. Przejdź do informacji o szczepieniu osób powyżej 12 roku życia.

Aby zgłosić się na szczepienie, nie jest wymagane skierowanie. W punktach są obecni lekarze, którzy na miejscu kwalifikują do przyjęcia szczepionki. Zachęcamy do zgłaszania się na szczepienia.

Ze szczepień mogą także skorzystać obcokrajowcy.

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (obcokrajowcy), a w przypadku osób nieletnich zgody rodzica na szczepienie. Kliknij tutaj, aby przejść do strony z formularzem wstępnego wywiadu przesiewowego

O kolejnych terminach szczepień bez rejestracji będziemy informować na bieżąco.

Szczepienie w weekend się opłaca

Podczas niedzielnej akcji szczepieniowej (13 czerwca) na dziedzińcu ratusza rozdawane będą karty Moja Starówk@. Dzięki nim można zrobić zakupy lub skorzystać z usług na obszarze zespołu staromiejskiego Torunia z rabatem. Partnerami programu lojalnościowego jest już ponad 90 przedsiębiorców, którzy oferują szeroki wachlarz usług.

Dodatkowo każda osoba, która w najbliższy weekend przyjdzie do CSW z zaświadczeniem o szczepieniu z 12 lub 13 czerwca, będzie mogła odebrać w recepcji bezpłatną wejściówkę na wszystkie wystawy. Bilety będzie można zrealizować wyłącznie 12 i 13 czerwca 2021 r.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.