Seniorzy obradują na VII Forum | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Seniorzy obradują na VII Forum

Miasto
Data publikacji: 28 września 2023
Autor: Marcin Pryka

W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Forum organizują co roku Nowości, Express Bydgoski i Gazeta Pomorska. Wydarzenie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bez wątpienia jest to największe i najbardziej interesujące spotkanie starszych mieszkańców naszego regionu. Na seniorki i seniorów przybyłych na Forum czeka wiele atrakcji: ciekawe wykłady i spotkania oraz stoiska partnerów. Gośćmi specjalnymi Forum są Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz z telewizyjnego programu "Sanatorium Miłości".

W trakcie Forum prelegenci opowiadają m.in. o tym, jak dbać o zdrowie i swoje bezpieczeństwo. Przybliżają zagrożenia, jakie niesie współczesny świat dla seniorów, jak również pomagają w wyborze ciekawego stylu życia lub znalezieniu interesującego hobby, które może stać się pasją na całe życie.

– Bardzo dziękuję za przyjęcie naszego zaproszenia. Albert Einstein powiedział, że umysł jest jak spadochron i aby działał musi być otwarty. Dlatego też odpowiadamy na Państwa oczekiwania, seniorzy mają otwarte umysły i staramy się także Państwa zapraszać na te spotkania, gdzie można zapoznać się z tym co jest teraz najważniejsze oraz z tematami, które mogą być dla Państwa ważne - powiedział na rozpoczęcie Forum Marcin Habel, redaktor naczelny Nowości, Expressu Bydgoskiego i Gazety Pomorskiej.

Prezydent Torunia Michał Zaleski powitał przybyłych do naszego miasta uczestników. - Forum Seniora to już tradycja, ale tradycja dla osób takich jak my tu obecnie jest rzeczą oczywistą. Teraz my tworzymy kolejne pokolenie, na którym wzorować się będą ci młodsi, dzieci, wnuki, prawnuki, a więc warto być takim osobowym wzorcem w rodzinie, ale i w życiu społecznym. Najważniejsze z przesłań o którym warto powiedzieć dzisiaj: nie stójmy w miejscu, ruszajmy się. Dosłownie, spacer, jazda rowerem, albo odwiedziny u kogoś, ale bądźmy cały czas w ruchu, wtedy nasz organizm będzie sprawniejszy, bardziej efektywny i będziemy dłużej żyli ku uciesze następnych pokoleń. Dbajmy o swoje zdrowie, po to są programy profilaktyczne miasta Torunia, po to są wszystkie badania. Miejmy dla siebie życzliwość, uśmiech i przyjaźń, bo naprawdę za dużo dzisiaj na świecie agresji. Życzę każdemu z nas, abyśmy ze świadomością uśmiechu na twarzy wiek senioralny wspólnie przeżywali. Życzę udanego pobytu w Toruniu, udanej konferencji. Bardzo dziękuję również organizatorom za to, że pamiętają o seniorkach i seniorach - podkreślił prezydent.

Fot. Agnieszka Bielecka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu: otwarty "Przewodnik astronomiczny po Polsce", widac dłonie trzymające tę otwartą książkę
  Miasto
  Premiera „Przewodnika astronomicznego po Polsce” przygotowanego na Rok Kopernika miała miejsce 9 grudnia 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.